• خانه
  • اخبار
  • کوالکام فناوری Wi-Fi 7 را با حداکثر سرعت 33 گیگابیت بر ثانیه معرفی کرده است

کوالکام فناوری Wi-Fi 7 را با حداکثر سرعت 33 گیگابیت بر ثانیه معرفی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کوالکام فناوری Wi-Fi 7 را با حداکثر سرعت 33 گیگابیت بر ثانیه معرفی کرده است

کوالکام اخیرا Wi-Fi 7 Networking Pro Series مجموعه ای از تراشه های Wi-Fi را برای نقاط دسترسی شرکتی، روترهای خانگی پیشرفته و سیستم های پیشرفته معرفی می کند. این فناوری اتصال 33 گیگابیت بر ثانیه (تا 3 برابر سریعتر از اتصالات Wi-Fi 6 و 6E) را در 16 جریان فراهم می کند، اتصالات نقطه دسترسی را تثبیت می کند و تداخل را به حداقل می رساند.

فناوری Wi-Fi 7 کوالکام

فناوری Wi-Fi همیشه از نظر سرعت و عملکرد از گزینه های سخت افزاری عقب مانده است. اما آخرین تحولات به کاهش این شکاف کمک می کند. نسل فعلی Wi-Fi 6 و 6E تقریباً 10 گیگابیت در ثانیه می رسد. با این حال، با فناوری Wi-Fi 7 آینده، این سرعت تا 33 گیگابیت بر ثانیه امکان پذیر خواهد بود.

چهار پلتفرم، بخشی از این سری، از کانال های بسیار گسترده تر 320 مگاهرتز در باندهای 2.4 گیگاهرتز، 5 هرتز و 6 گیگاهرتز پشتیبانی می کنند.

اگرچه به نظر می رسد Wi-Fi 6 / 6E همین دیروز معرفی شده است، اما تا زمانی که در سال های 2019 و 2020 تایید شد، اکنون شرکت ها از استاندارد نسل بعدی که IEEE (موسسه مهندسین الکترونیک و الکترونیک) 802.11be نام دارد، پیروی می کنند.

فناوری Wi-Fi 7 کوالکام

فناوری Wi-Fi 7 کوالکام

یکی از مزایای پروتکل جدید این است که دو برابر عرض کانال را ارائه می دهد. این بدان معناست که دستگاه‌ها می‌توانند کاربران بسیار بیشتری را نسبت به Wi-Fi 6 پشتیبانی کنند. کوالکام می‌گوید که حداکثر 500 کاربر به کانال Wi-Fi 7 دسترسی دارند.

Wi-Fi 7 همچنین باید تأخیر کمتری ارائه دهد و آن را به گزینه ای ایده آل برای بازی و کنفرانس ویدیویی و همچنین برای برنامه های کاربردی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تبدیل می کند.

فناوری Wi-Fi 7 کوالکام

نیک کوچارفسکی، معاون ارشد و مدیر کل زیرساخت و شبکه بی سیم کوالکام، در مورد فناوری جدید Wi-Fi 7 اظهار نظر کرد:

Qualcomm Technologies 10 گیگابیت بر ثانیه را با اولین تحویل به مشتریان سری Wi-Fi 7 Networking Pro ارائه می دهد. این پلتفرم با ترکیب پشتیبانی از جدیدترین نوآوری‌های Wi-Fi 7 با معماری منحصربه‌فرد محصول ما، راه‌حل‌هایی از شبکه‌های خانگی تا شبکه‌های اتصال قدرتمند را برای فضاهای عمومی بزرگ ممکن می‌سازد.»

اگرچه پیش نویس نهایی پروتکل جدید تا سال 2024 به طور رسمی در دسترس نخواهد بود، اما این مانع از تغییر مسیر کوالکام به روترهایی که از نسخه جدید پشتیبانی می کنند، نمی شود. این شرکت اکنون دسترسی زودهنگام به چیپست ها را برای مشتریان سخت افزاری فراهم می کند و اگرچه Wi-Fi 6 تنها چند سال از عمر آن می گذرد، انتظار می رود دستگاه های تجاری در سال 2023 عرضه شوند.

نظر شما در مورد فناوری جدید Wi-Fi 7 شرکت مستقر در سن دیگو چیست؟