• خانه
  • اخبار
  • کوالکام در حال حاضر به یکی از بزرگترین مشتریان سامسونگ در زمینه چیپ تبدیل شده است

کوالکام در حال حاضر به یکی از بزرگترین مشتریان سامسونگ در زمینه چیپ تبدیل شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کوالکام در حال حاضر به یکی از بزرگترین مشتریان سامسونگ در زمینه چیپ تبدیل شده است

حداقل در چند سال اخیر، تجارت قراردادی تولید تراشه سامسونگ به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد این شرکت شناخته شده است. غول فناوری کره ای نیز فعالانه در تلاش است تا مشتریان بیشتری نسبت به TSMC، بزرگترین سازنده تراشه در جهان، جذب کند. طبق یک گزارش جدید، کوالکام که تا همین اواخر درصد زیادی از تراشه های خود را از TSMC ارسال می کرد، اکنون به یکی از بزرگترین مشتریان تراشه های سامسونگ تبدیل شده است.

کوالکام در حال تبدیل شدن به بزرگترین مشتری تراشه های سامسونگ است

در سال‌های اخیر، کوالکام اغلب برای تولید تراشه‌های خود به Samsung Foundry متکی بوده است. با این حال، این شرکت همیشه می خواست سفارشات خود را بین سامسونگ و TSMC تقسیم کند. سامسونگ اکثر سفارشات تراشه پرچمدار امسال، نسل اول اسنپدراگون 8 را دریافت کرد. شاید به همین دلیل است که کوالکام برای اولین بار به یکی از پنج مشتری برتر سامسونگ تبدیل شد.

رسانه های کره ای گزارش ها حاکی از آن است که پرونده سامسونگ در سه ماهه گذشته شامل سندی است که کوالکام را به عنوان یکی از پنج مشتری برتر در سه ماهه اول سال جاری معرفی می کند. پنج شرکت برتر شامل اپل، Best Buy، Telekom Deutsche، Qualcomm و Samsung Electronics هستند. برای کسانی که نمی دانند، تراشه های اگزینوس در دستگاه های گلکسی نیز توسط تراشه های سامسونگ ساخته شده اند.

کوالکام در حال تبدیل شدن به بزرگترین مشتری تراشه های سامسونگ است

کوالکام در حال تبدیل شدن به بزرگترین مشتری تراشه های سامسونگ است

این اولین باری است که کوالکام در لیست بهترین مشتریان سامسونگ قرار می گیرد، اما باید دید که آیا در طول زمان می تواند جایگاه خود را حفظ کند یا خیر. انتظار می رود چیپست آینده کوالکام، اسنپدراگون ۸ نسل ۱+، توسط TSMC تولید شود. کوالکام به دلیل مشکلاتی گزارش شده است راندمان فرآیند پایین 4 نانومتر سازنده تراشه سامسونگ به دنبال تغییر تامین کنندگان است.

این بدان معنا نیست که هنوز تقاضای قابل توجهی برای ظرفیت تولید تراشه سامسونگ وجود ندارد. رئیس تیم بازاریابی و استراتژی ریخته گری سامسونگ، کانگ مون سو، اخیرا فاش کرد که 158 میلیارد دلار سفارش برای تجارت ریخته گری این شرکت دارد.

سامسونگ همچنین ممکن است به دنبال افزایش حاشیه سود خود در تولید تراشه برای بهبود بیشتر سودآوری باشد. اخیراً گزارش شده است که سامسونگ در حال مذاکره با مشتریان خود است افزایش هزینه تولید تراشه تا 20 درصد است.

نظر شما درباره موقعیت کوالکام به عنوان یکی از بزرگترین مشتریان تراشه های سامسونگ برای اولین بار در صنعت چیست؟