• خانه
  • اخبار
  • کهنه سرباز آمازون مدل NFT را روی سر خود می چرخاند، بازاری سازگار با آب و هوا برای فروش هنر دیجیتال ایجاد می کند

کهنه سرباز آمازون مدل NFT را روی سر خود می چرخاند، بازاری سازگار با آب و هوا برای فروش هنر دیجیتال ایجاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کهنه سرباز آمازون مدل NFT را روی سر خود می چرخاند، بازاری سازگار با آب و هوا برای فروش هنر دیجیتال ایجاد می کند

کهنه سرباز آمازون مدل NFT را روی سر خود می چرخاند، بازاری سازگار با آب و هوا برای فروش هنر دیجیتال ایجاد می کند
یکی از آثار هنری CO2ign Art با عنوان “No Planet B” اثر ملانیا بادوسا.

قبل از اینکه ارزهای دیجیتال و NFT در بهار امسال شروع به کار کنند، Carly Rector از استفاده آنها برای فروش هنر دیجیتال ناراضی بود.

رکتور که خود یک هنرمند دیجیتال و مهندس ارشد سابق آمازون است، معتقد است که استفاده از دفتر کل بلاک چین انرژی بر برای کمک به هنرمندان برای امرار معاش ضروری نیست.

بنابراین او مدل را روی سرش چرخاند.

کهنه سرباز آمازون مدل NFT را روی سر خود می چرخاند، بازاری سازگار با آب و هوا برای فروش هنر دیجیتال ایجاد می کند
عکس نمایه Carly Rector به عنوان گرافن، که یک پیکربندی کربنی است که از یک لایه اتم تشکیل شده است که در یک شبکه لانه زنبوری مرتب شده اند. تصویرسازی توسط @skatuyart.

Rector CO2ign Art را راه‌اندازی کرد که در آن هنرمندان می‌توانند فایل‌های الکترونیکی آثار خود را حاوی امضای دیجیتالی بفروشند که تأیید می‌کند چه کسی آنها را ساخته و چه کسی آنها را خریده است. علاوه بر این، این فروش شامل خرید مستند کربن از استانداردهای کربن Verra، یک منبع قدیمی حذف گازهای گلخانه ای است که در یک ثبت عمومی ردیابی می شود.

سخنان رئیس جمهور به هنرمندان: “به جای اینکه با خلق آثار هنری خود به طور فعال به محیط زیست آسیب برسانید، می توانید به آن کمک کنید.”

رکتور سال گذشته آمازون را پس از بیش از 13 سال با شرکت مستقر در سیاتل ترک کرد. او حدود شش ماه را صرف ساختن پلتفرم CO2ign Art کرد که در فوریه راه اندازی شد.

رکتور این پروژه را تاکنون راه اندازی کرده است و قصد دارد پاییز امسال به دنبال سرمایه گذاری خطرپذیر باشد. این استارتاپ هفت کارمند دارد. او و دو نفر دیگر در سیاتل هستند و بقیه در کالیفرنیا و فلوریدا هستند. Rector درخواست ثبت اختراع موقت برای فناوری سایت کرده است.

CO2ign Art در حال حاضر دارای بیش از 100 هنرمند است. قبل از پذیرش هنرمندان جدید، استارت آپ تأیید می کند که آنها در رسانه های اجتماعی دنبال کننده هستند و آثار خود را خلق می کنند. بیشتر این هنر دیجیتال است، اما برخی از قطعات نسخه دیجیتالی شده از آثار هنری فیزیکی هستند.

کهنه سرباز آمازون مدل NFT را روی سر خود می چرخاند، بازاری سازگار با آب و هوا برای فروش هنر دیجیتال ایجاد می کند
کارلی رکتور، بنیانگذار و معمار اصلی CO2ign Art. (عکس از لینکدین)

در 29 ژوئیه، این پلتفرم میزبان اولین رویداد زنده خود است که طی آن پنج هنرمند به مدت 9 ساعت به صورت بلادرنگ آثاری را خلق خواهند کرد.

ارزان‌ترین اثر هنری در این سایت با قیمت 20 دلار در دسترس است، در حالی که قطعات گران‌قیمت صدها دلار قیمت دارند، اگرچه بیشتر قطعات بسیار کمتر از 100 دلار هستند. نیمی از فروش به خرید اعتبار کربن، 30 درصد به هنرمند و 20 درصد به پلتفرم اختصاص دارد.

به گفته رکتور، اگرچه ممکن است برای سازندگان یک برش کوچک به نظر برسد، اما در پلتفرم هایی مانند Redbubble یا ArtStation این درصد اغلب حتی کمتر است.

فروش NFTها یا «توکن‌های غیرقابل تعویض» در سال گذشته به عنوان یک استراتژی طولانی مدت برای کمک به هنرمندان دیجیتال برای کسب درآمد از آثارشان افزایش یافت. بخشی از جذابیت استفاده از بلاک چین این بود که هر بار که یک اثر هنری فروخته می شد و مجدداً فروخته می شد، مبادله در یک دفتر کل بلاک چین عمومی – عمدتاً اتریوم – ثبت می شد و به هنرمند بخش کوچکی از هر فروش اضافی پرداخت می شد.

اما واقعیت، به گفته رکتور، این است که تعداد کمی از واحدها چندین بار به فروش می رسند. پلت فرم CO2ign Art فقط برای فروش یک بار طراحی شده است. تراکنش ها به دلار آمریکا انجام می شود و توسط Stripe تسهیل می شود.

رویکرد NFT به دلیل تأثیر کربن آن به سرعت باعث بحث و جدل شد. هر فروش NFT انرژی مصرف می کند همانطور که در بلاک چین ثبت می شود و خریدها با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام می شود. بسیاری از بلاک چین ها، از جمله اتریوم و بیت کوین، به دلیل نیازهای محاسباتی خود، مقادیر قابل توجهی انرژی مصرف می کنند. Digiconomist در حال حاضر ردپای کربن سالانه اتریوم را تقریباً با ردپای کربن هنگ کنگ تخمین می زند. طرفداران بلاک چین مخالفت می کنند که تمام فعالیت های آنلاین از انرژی استفاده می کند.

رکتور گفت: CO2ign Art علاوه بر کمک به محیط زیست، مزیت دیگری نیز دارد: خریدار فایل دیجیتال واقعی اثر هنری را دریافت می کند. کار ممکن است در دستگاه های الکترونیکی چاپ یا نمایش داده شود. این پلتفرم قصد دارد ویژگی هایی ایجاد کند که به کاربران امکان می دهد خریدهای خود را در گالری های مجازی نمایش دهند.

با NFT، برعکس، خریدار معمولاً یک پیوند خارجی دریافت می کند که خود هنر در آن قرار دارد. اما هر کسی که بیش از پنج دقیقه در اینترنت گشت و گذار کرده باشد، می داند که اتصالات برای همیشه دوام ندارند.

رکتور گفت: “این پیوند می تواند هر لحظه تغییر کند یا ناپدید شود و شما فقط یک لینک خراب دارید.” “این یک اتفاق واقعی است که اتفاق افتاده است، مردم میلیون ها دلار برای چیزی با لینک خراب پرداخت کردند.”

فروش CO2ign Art و NFT هر دو جهان ملموس و ناملموس را در بر می گیرد. بلاک چین دیجیتال است. این هنر مجازی است اما قابل چاپ یا نمایش است. اعتبارات کربن تعهداتی توسط اشخاص ثالث برای تأمین مالی پروژه هایی مانند کاشت جنگل ها است که منجر به حذف مولکول های نامرئی و مضر دی اکسید کربن برای محیط زیست می شود.

رکتور گفت، اما تفاوت بین رویکرد او و NFT قابل توجه است.

«هر خرید [on CO2ign Art] او گفت که مجموعه منحصر به فرد خود از اعتبارات کربن را تأمین می کند. “این چیز واقعی خود را دارد – نه فقط یک توکن در بلاک چین.”