• خانه
  • اخبار
  • کهنه سربازان Expedia و Weyerhauser 5 میلیون دلار برای بازار چوب مستقر در سیاتل Yesler دریافت می کنند.

کهنه سربازان Expedia و Weyerhauser 5 میلیون دلار برای بازار چوب مستقر در سیاتل Yesler دریافت می کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

کهنه سربازان Expedia و Weyerhauser 5 میلیون دلار برای بازار چوب مستقر در سیاتل Yesler دریافت می کنند.
مت مایرز، بنیانگذار و مدیر عامل Yesler، سمت چپ و CTO جف لوبتکین. (عکس از Yesler)

اخبار: Yesler، استارت‌آپ مستقر در سیاتل که از طریق یک پلت‌فرم مجهز به نرم‌افزار، تجربه‌ای شبیه Expedia را برای بازارهای چوب ناپایدار ایجاد می‌کند، ۵ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

تکنولوژی: Yesler که در اکتبر 2019 تأسیس شد، از استودیوی استارتاپی Pioneer Square Labs منشعب شد و دارای پلتفرمی است که می‌تواند تراکنش‌های چوب و ارتباطات با بازیگران مختلف صنعت را تسهیل کند. همچنین داده هایی را برای ارائه تجزیه و تحلیل بازار چوب، مانند عرضه و تقاضا، جمع آوری می کند تا به خریداران و فروشندگان در فرآیند تصمیم گیری کمک کند. هدف این است که مقایسه قیمت چوب را به راحتی یافتن بهترین قیمت برای یک هتل در Expedia انجام دهید.

کهنه سربازان Expedia و Weyerhauser 5 میلیون دلار برای بازار چوب مستقر در سیاتل Yesler دریافت می کنند.
رابط کاربری Yesler. (عکس از Yesler)

بادهای مخالف: کمتر از یک سال پس از راه‌اندازی این استارت‌آپ، این استارت‌آپ باید با بازار بی‌ثبات مسکن و نوسان قیمت‌های الوار ناشی از زنجیره‌های تامین متشنج و همه‌گیری جهانی مقابله کند. مت مایرز، بنیانگذار Yesler، در ایمیلی به brooztechnology گفت که این آشفتگی صنعت پذیرش Yesler را متوقف کرد زیرا متخصصان صنعت زمانی برای آزمایش یک سیستم جدید نداشتند.

او گفت: «ما علی‌رغم این چالش‌ها پیشرفت زیادی داشته‌ایم و مشتاقانه منتظر نوسانات عادی‌تر و چالش‌های زنجیره تأمین به‌عنوان یک بادگیر در پذیرش فناوری برای این صنعت سنتی هستیم».

بادهای مخالف: مایر می‌گوید تعداد افرادی که در این صنعت استفاده از پلتفرم Yesler را تجربه کرده‌اند امسال بیش از 2000 درصد رشد داشته است و معاملات در بازار بیش از 1000 درصد افزایش یافته است. او افزود که صنعت عظیم چوب‌برداری اساساً تکه‌تکه شده است و انتظار می‌رود که اختلال ایجاد شود و بازار آدرس‌ناپذیری را برای شرکت ایجاد کند.

مشتری هامایرز گفت: تاجران چوب می توانند از Yesler برای سازماندهی خرید، تجارت و فروش چوب استفاده کنند. وی افزود که آنها همچنین می توانند ارتباطات و همچنین کشف قیمت و در دسترس بودن منابع چوب را مدیریت کنند. یکی دیگر از موارد استفاده Yesler برای محوطه های چوبی است. او گفت که Yesler اطلاعات زنجیره تامین و سایر داده‌های بازار را ارائه می‌کند که می‌تواند کارایی را بهبود بخشد و نتیجه نهایی آنها را افزایش دهد.

این شرکت با دریافت کارمزد تراکنش پول خود را به دست می آورد. قیمت‌ها راکد می‌مانند، به این معنی که فروشنده می‌تواند قبل از هر معامله قیمت خود را قفل کند و خریدار می‌داند که قیمت آنها توسط فروشنده تعیین می‌شود، نه یسلر.

تیم: این شرکت 13 نفره توسط مایرز تأسیس شد که قبلاً معاون فروش، بازاریابی و زنجیره تأمین در Weyerhaeuser مستقر در سیاتل بود. جف لوبتکین، مدیر ارشد فناوری، که از Expedia و Zillow می‌آید، جایی که تیم‌های مهندسی را رهبری و مقیاس‌بندی می‌کرد، و معاون اجرایی دیوید هلمرز، که قبلاً تجارت 1.5 میلیارد دلاری توزیع مصالح ساختمانی Weyerhaeuser را رهبری می‌کرد، به او ملحق شد. پول نقد تازه به سمت افزایش ظرفیت مهندسی نرم افزار و تیم های تجربه کاربر اختصاص می یابد.

رقابت: در تئوری، این شرکت می‌تواند با رقابت تاجران چوبی که می‌توانند سیستم‌های پشتیبانی از فناوری خود را توسعه دهند، روبرو شود. همچنین تعدادی استارتاپ برای این بازار هدف دارند، مانند MaterialsXchange مستقر در شیکاگو.

تامین کنندگان مالی: این شرکت تا به امروز 10.2 میلیون دلار جذب کرده است. دور فعلی توسط Crosslink Capital با مشارکت سرمایه گذاران موجود PSL Ventures، Tech Square Ventures و Ascend رهبری شد. فیل بویر، شریک کراسلینک کپیتال، به عنوان بخشی از دور مالی به هیئت مدیره یسلر خواهد پیوست.