• خانه
  • اخبار
  • کهنه‌کاران فناوری با BikeList، بازاری برای مختل کردن نحوه فروش دوچرخه‌ها و قطعات، سواری پشت سر هم می‌کنند.

کهنه‌کاران فناوری با BikeList، بازاری برای مختل کردن نحوه فروش دوچرخه‌ها و قطعات، سواری پشت سر هم می‌کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کهنه‌کاران فناوری با BikeList، بازاری برای مختل کردن نحوه فروش دوچرخه‌ها و قطعات، سواری پشت سر هم می‌کنند.

کهنه‌کاران فناوری با BikeList، بازاری برای مختل کردن نحوه فروش دوچرخه‌ها و قطعات، سواری پشت سر هم می‌کنند.
بنیانگذاران BikeList، دن مارکس، چپ، و راب ایناودی. (عکس از BikeList)

در تلاش برای پیشی گرفتن از eBay، Craigslist، Facebook Marketplace و دیگران، دو پیشکسوت فناوری در منطقه سیاتل یک بازار آنلاین جدید با هدف فروش دوچرخه و قطعات راه اندازی کرده اند.

دن مارکس و راب ایناودی BikeList را با هم تأسیس کردند، یک بازار همتا به همتا که در ماه مه راه اندازی شد و با مجموعه ای از دوچرخه ها و قاب ها – از دوچرخه های کوهستان گرفته تا تور – و قطعات مختلف، محبوبیت پیدا می کند.

این دو سازنده وب سایت با تجربه هستند که قبلاً در CarDomain، جامعه آنلاین برای علاقه مندان به خودرو که توسط بنیانگذار WhitePages، Alex Algard، با هم کار می کردند، کار می کردند. CarDomain که در سال 1998 راه اندازی شد، در سال 2012 خریداری شد.

مارکس، مدیر ارشد فناوری BikeList، که سابقه مهندسی او شامل فعالیت در آمازون، اکسپدیا و مایکروسافت و سایرین است، گفت: «راب یک متخصص دوچرخه‌سواری است، اما من فقط یک گیک هستم. “من بیشتر از پدر دوچرخه معمولی شما هستم.”

برای بیش از یک دهه، آن دو در مورد انجام دوباره کاری با هم صحبت می کردند. آنها تقریباً چند بار ماشه را فشار دادند، اما اشتیاق Einaudi برای دوچرخه ها و چشم انداز برای استارتاپ جدید سرانجام مارکس را متقاعد کرد.

Einaudi، مدیر عامل BikeList که اخیراً به بلینگهام، واشنگتن نقل مکان کرده است تا به صحنه دوچرخه کوهستان قوی نزدیک‌تر شود، می‌گوید: «من در کودکی تمام پولم را صرف خرید دوچرخه‌های بهتر و بهتر کردم.

او اولین کار خود را در یک مغازه دوچرخه‌فروشی در سن 15 سالگی پیدا کرد و تا پایان کالج و تحصیلات تکمیلی در دوچرخه‌فروشی‌ها کار کرد تا اینکه سرانجام به شغلی متمرکز بر اینترنت رسید. Einaudi سردبیر CarDomain بود و قبلاً Grassworks Digital، استارت‌آپی که ابزارهای CRM را برای خرده‌فروشان شاهدانه می‌سازد، تأسیس کرده بود و در سال 2017 خریداری شد.

کهنه‌کاران فناوری با BikeList، بازاری برای مختل کردن نحوه فروش دوچرخه‌ها و قطعات، سواری پشت سر هم می‌کنند.
اسکرین شات قسمت دوچرخه کوهستان BikeList، بازاری برای خرید و فروش دوچرخه و قطعات. (تصویر از طریق BikeList.com)

علاوه بر دوچرخه و زیرزمین پر از آنها که در خانه دارد، Einaudi یک ماشین خودخوانده و مهره گیتار است. او متقاعد شده است که گزینه بهتری برای فروش چیزهایی فراتر از Craigslist وجود دارد که برای فروش محلی طراحی شده است، و eBay، که در آن بازار عمومی و هزینه های بالاتر بسیار زیاد است.

Einaudi گفت: “Bring a Trailer کار شگفت انگیزی در شکستن eBay انجام داد و سپس Reverb آنها را وارد فضای گیتار کرد.” “و من می گفتم، “یکی باید این کار را با دوچرخه انجام دهد.” واضح است.'”

BikeList با گرفتن 9.9٪ از فروش، که شامل هزینه های کارت اعتباری است، درآمد کسب می کند.

این سایت برای وب موبایل بهینه شده است و در حال حاضر کاربران فقط می توانند آنچه را که به آن علاقه دارند خریداری کنند. اما مارکس و ایناودی قصد دارند ویژگی «ارائه پیشنهاد» را راه‌اندازی کنند و حراج‌ها ممکن است موضوعی در آینده باشد. Einaudi همچنین می‌خواهد جنبه اجتماعی را ایجاد کند، جایی که مواردی مانند موارد برجسته یا نظرات روی پست‌ها می‌توانند اشتیاق بیشتری ایجاد کنند.

BikeList همچنین در حال مذاکره با Project 529، استارت آپ امنیتی دوچرخه است که توسط یکی از بنیانگذاران Xbox J Allard تأسیس شده است. امید این است که با ادغام بازار BikeList با رجیستری 529 با دزدی و کلاهبرداری مبارزه کنیم.

BikeList، که یک توسعه‌دهنده قرارداد مستقر در دنور را استخدام می‌کند، مبلغ نامعلومی را از پول جارل، موسس و رئیس گروه سرمایه‌گذاری روم مستقر در پنسیلوانیا، صندوقی که بر قرار دادن افراد بیشتری در معرض فعالیت‌های خارج از منزل متمرکز است، جمع‌آوری کرد. مایک موستو و اسکات ویلسون سرمایه گذاران فرشته به این دور پیوستند.

این سایت قبلاً فروش قابل توجهی داشته است، از جمله یک دوچرخه مسابقه ای فیبر کربنی 3200 دلاری که در هفته اول فروخته شد.

حتی با وجود همه چیزهایی که در زمینه فناوری آنها وجود دارد، تجربه راه اندازی یک استارتاپ جدید و دیدن آن از روی زمین برای مارکس و Einaudi هیجان انگیز است.

مارکس می‌گوید: «ما به نوعی در آن مرحله هستیم که هر بار که چیزی را می‌فروشیم، بدون توجه به زمان روز یا روز هفته، من و راب به یکدیگر پیامک می‌دهیم. “پس باحاله.”