• خانه
  • اخبار
  • کهنه‌کاران آمازون Unwrap را راه‌اندازی کردند، یک اسپین‌آوت جدید AI2 که بازخورد مشتریان را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند

کهنه‌کاران آمازون Unwrap را راه‌اندازی کردند، یک اسپین‌آوت جدید AI2 که بازخورد مشتریان را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کهنه‌کاران آمازون Unwrap را راه‌اندازی کردند، یک اسپین‌آوت جدید AI2 که بازخورد مشتریان را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند

کهنه‌کاران آمازون Unwrap را راه‌اندازی کردند، یک اسپین‌آوت جدید AI2 که بازخورد مشتریان را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند
مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران رایان میلنر (سمت چپ) و یکی از بنیانگذاران اشوین سینگانیا. (عکس را باز کنید)

اخبار: Unwrap، یک پردازشگر زبان طبیعی مبتنی بر هوش مصنوعی که بازخورد کاربران را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند، پس از گذراندن برنامه انکوباتور در موسسه آلن سیاتل برای هوش مصنوعی (AI2) 3 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

بنیانگذاران: رایان میلنر از بنیانگذاران Unwrap به عنوان مدیران سابق محصول در بخش مهندسی آمازون الکسا و Ashwin Singhania هر ماه ساعت‌ها به بررسی نظرات Reddit و انجمن‌های بررسی کاربران پرداختند تا ایده‌های مفیدی برای بهبود الکسا پیدا کنند. با این حال، آن‌ها این کار را خسته‌کننده و ناکارآمد می‌دانستند، بنابراین تصمیم گرفتند آمازون را ترک کنند تا نرم‌افزاری برای خودکارسازی فرآیند ایجاد کنند. این دو ابتدا به عنوان کارمندان و رهبران اولیه در Graphiq، استارت آپی که توسط آمازون الکسا در سال 2017 خریداری شد، ملاقات کردند.

تکنولوژی: بهترین راه برای درک محصول Unwrap این است که خود را به جای یک مدیر محصول در یک شرکت فناوری بزرگ قرار دهید. این کارمند می تواند با صدها هزار بررسی کاربران از کانال های مختلف، از جمله بررسی فروشگاه برنامه یا پست های رسانه های اجتماعی، غرق شود. Unwrap این داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند و از پردازش زبان طبیعی استفاده می‌کند، که نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی را توصیف می‌کند که به رایانه‌ها کمک می‌کند زبان انسان را برای استخراج مرتبط‌ترین و مفیدترین بیت‌های اطلاعات تفسیر کنند. سپس مدیر می تواند از این داده ها برای شناسایی راه های خاصی برای بهبود محصول یا خدمات خود استفاده کند.

مشتری ها: Unwrap می‌گوید که بیشتر با کسب‌وکارهای مصرف‌کننده که حجم بالایی از بازخورد مصرف‌کننده دریافت می‌کنند، کار می‌کند. میلنر در ایمیلی به brooztechnology گفت که در حال حاضر بین پنج تا ده مشتری پرداخت کننده دارد.

تیم: این استارتاپ پنج کارمند دارد که اکثر آنها در نزدیکی دفتر مرکزی شرکت در سانتا باربارا، کالیفرنیا مستقر هستند. بخشی از درآمد حاصل از بودجه اولیه صرف استخدام کارمندان بیشتر می شود.

رقابت: Unwrap تنها شرکتی نیست که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را برای خودکارسازی و تقسیم‌بندی داده‌های بازخورد کاربران می‌سازد. به عنوان مثال، Enterpret مستقر در سانفرانسیسکو، یک پلتفرم تجزیه و تحلیل بازخورد مصرف کننده مبتنی بر هوش مصنوعی راه اندازی کرد و در ماه مارس 4.3 میلیون دلار جمع آوری کرد. و Viable مستقر در اوکلند، که بازخورد کاربران را نیز با استفاده از ابزار NLP سازماندهی می کند، در ماه می 5 میلیون دلار جمع آوری کرد.

میلنر می گوید Unwrap از رقبای خود متمایز است به دلیل “همسویی بازار بنیانگذار” قوی. او می‌گوید هم او و هم سینگانیا نیازهای مشتری خود را درک می‌کنند، زیرا هر دو در موقعیتی بوده‌اند که می‌توانستند مشتریان Unwrap باشند. او افزود که تخصص مهندسی آنها در آمازون، همراه با پشتیبانی و منابع Ai2، به آنها کمک می کند تا نرم افزار NLP “بهترین” را بسازند.

تامین کنندگان مالی: این بودجه توسط Cercano Management (قبلا Vulcan)، AI2 و بنیانگذاران DoubleClick و Postscript مستقر در سیاتل تامین می شود. این استارت آپ ارزش خود را فاش نکرد.