• خانه
  • اخبار
  • کلی سیگل، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران سیگن پس از دستگیری خشونت خانگی استعفا داد

کلی سیگل، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران سیگن پس از دستگیری خشونت خانگی استعفا داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کلی سیگل، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران سیگن پس از دستگیری خشونت خانگی استعفا داد

کلی سیگل، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران سیگن پس از دستگیری خشونت خانگی استعفا داد
سیگال خاکی. (عکس سیگن)

بیش از 24 سال پس از اینکه این کهنه‌کار بیوتکنولوژی به راه‌اندازی این شرکت سهامی عام در سیاتل کمک کرد، کلی سیگل از سمت مدیرعامل و رئیس سیگن در بحبوحه اتهامات خشونت خانگی استعفا داد.

سیگال یک هفته پیش پس از اینکه شرکت اعلام کرد در حال بررسی این اتهامات است، مرخصی گرفت. سوابق پلیس نشان می دهد که سیگال در 23 آوریل در خانه اش دستگیر شد و پس از اینکه ادعا می شد به همسرش حمله کرده بود، به جرم خشونت خانگی درجه چهارم متهم شد.

سیگن روز دوشنبه استعفای سیگال را به عنوان رئیس، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره پذیرفت. این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که هیئت مدیره و سیگال “موافقت کردند که در حال حاضر به نفع سیگن و سهامداران آن است که استعفا دهند.”

سیگان در بیانیه ای گفت: استعفای دکتر سیگل مشروط به یافته های تحقیقات نیست.

راجر دانسی، مدیر ارشد پزشکی سیگن، که هفته گذشته مسئولیت را بر عهده گرفت، به عنوان مدیر اجرایی موقت ادامه خواهد داد در حالی که این شرکت به دنبال یک مدیر ارشد اجرایی دائمی است. فلیکس بیکر، که قبلاً یک مدیر مستقل برجسته بود، به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب شده است.

سیگن هفته گذشته گفت که با کمک یک شرکت حقوقی مستقل، کمیسیونی متشکل از مدیران مستقل را برای بررسی اتهامات علیه سیگال تشکیل داده است. تحقیقات ادامه دارد.

سیگال همچنین هفته گذشته از ریاست شرکت بیوتکنولوژی Umoja Biopharma مستقر در سیاتل استعفا داد.

سهام سیگن در روز دوشنبه بیش از 3 درصد افزایش یافت و از زمان مرخصی سیگال در 9 می، بیش از 20 درصد افزایش یافت.

سیگال از زمانی که شرکتی را که در آن زمان سیاتل ژنتیکز نامیده می شد، در سال 1998، مدیر اجرایی شرکت بوده است. اولین داروی انکولوژیک این شرکت، Adcetris، در سال 2011 تصویب شد و اکنون دارای چهار محصول تجاری است و 2800 نفر را در منطقه استخدام می کند. سیاتل، کانادا، سوئیس و اروپا. همچنین برنامه های جدیدی برای ساخت یک پایگاه تولیدی به مساحت 270000 فوت مربع در شمال سیاتل وجود دارد. سیگن دارای ارزش بازار 20 میلیارد دلار است.

بیکر در بیانیه ای گفت: «همانطور که به جلو می رویم، هیئت مدیره به رهبری راجر دنسی، مدیریت ارشد و نزدیک به 3000 کارمند برای ادامه مسیر رشد چشمگیر سیگن اعتماد زیادی دارد. سیگن همچنان قوی است، آینده ما روشن است و در مسیر رسیدن به چندین نقطه عطف مهم برای بقیه سال 2022 و پس از آن هستیم. دکتر سیگال در سال 1998 شرکت سیگن را با هدف ایجاد تفاوت قابل توجهی در زندگی افراد مبتلا به سرطان با توسعه درمان های هدفمند برای درمان نیازهای پزشکی برآورده نشده تأسیس کرد. امروزه، سیگن با چهار محصول تایید شده و مجموعه ای پایدار از درمان های نوآورانه، پیشرو در توسعه داروهای سرطان است.