• خانه
  • اخبار
  • کلپ به کمک نیاز دارد: بنیاد پل آلن، محله ها و کارآفرینان برای نجات جلبک های اصلی قدم برمی دارند.

کلپ به کمک نیاز دارد: بنیاد پل آلن، محله ها و کارآفرینان برای نجات جلبک های اصلی قدم برمی دارند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کلپ به کمک نیاز دارد: بنیاد پل آلن، محله ها و کارآفرینان برای نجات جلبک های اصلی قدم برمی دارند.

کلپ به کمک نیاز دارد: بنیاد پل آلن، محله ها و کارآفرینان برای نجات جلبک های اصلی قدم برمی دارند.
غواص در بستر جلبک دریایی در ادموندز، واشنگتن (عکس از گری مک کنا)

کلپ خنک است. برخی از انواع کرم های نواری می توانند تا دو فوت در روز رشد کنند. آنها “آسمان خراش های دریایی” را تشکیل می دهند که تا 45 فوت از بستر دریا تا سطح امتداد دارند و زیستگاهی برای خرچنگ ها، ماهی ها و سمورهای دریایی ایجاد می کنند. کلپ گاو یک فوق غذای یددار است. جلبک ها مقادیر زیادی از دی اکسید کربن گرمایش جهانی را جذب و جذب می کنند.

تراویس بتینسون، دانشمند مواد غذایی در Blue Dot Kitchen، شرکتی که تنقلات جلبک دریایی تولید می کند، می گوید: ما سعی می کنیم از اسکی خود پیاده نشویم و نگوییم که جلبک ها جهان را نجات خواهند داد. با این حال، “این یک قطعه عالی از پازل و یک سیستم غذایی با ورودی صفر است.”

اما مانند جنگل های خشکی، این جنگل های نمکی در نتیجه تغییرات آب و هوایی، آلودگی و توسعه با مشکل مواجه هستند. در بخش‌های جنوبی تنگه پوگت در واشنگتن، دو سوم جنگل‌های گاو نر جلبکی ناپدید شده‌اند.

ائتلافی از حامیان اکنون تلاش های خود را برای کشف و احیای جلبک ها در شمال غربی اقیانوس آرام و فراتر از آن دو برابر کرده است. این کار فناوری‌های رباتیک، سازمان‌های غیرانتفاعی، دانشمندان مدنی، قبایل، علوم غذایی نوآورانه و سازمان‌های دولتی را گرد هم می‌آورد.

صندوق غیرانتفاعی Puget Sound Restoration Fund روز پنجشنبه اعلام کرد که در طول سه سال 1.7 میلیون دلار از بنیاد خانواده Paul G. Allen برای یک طرح نظارتی گسترده دریافت کرده است. آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت، علاقه زیادی به حفاظت از دریا داشت و بودجه بر اساس تلاش های بنیاد جلبک است.

کلپ به کمک نیاز دارد: بنیاد پل آلن، محله ها و کارآفرینان برای نجات جلبک های اصلی قدم برمی دارند.
یک جلسه آموزشی اخیر در سواحل جزیره کامانو، به رهبری بنیاد ریف چک برای شهروندان، غواصان علمی که به نظارت بر جلبک ها کمک می کنند. (عکس از بنیاد خانواده پل جی آلن)

برنامه شامل:

  • یک پروژه آزمایشی برای آزمایش استفاده از یک ربات شنا که می تواند جلبک ها را برای نظارت بر وضعیت آن و همچنین نمونه برداری از کیفیت آب مطالعه کند. بنیاد خلیج و رباتیک غارتگر بخشی از این تلاش هستند.
  • آموزش و استقرار شبکه ای از غواصان محلی برای مطالعه جلبک ها و حیات دریایی مرتبط با تولید داده های استاندارد. این تلاش با مشارکت بنیاد ریف چک انجام می شود و هدف آن آموزش 134 غواص در سه سال است.
  • گسترش تلاش‌های کوچک موجود برای نظارت بر جلبک‌ها و کیفیت آب، گسترش آنها به 14 سایت. این شبکه شامل محققانی از سازمان های دولتی و گروه های قبیله ای است.

جودی تافت، معاون صندوق بازیابی صدا Puget، از فرصتی برای دریافت نتایج تقریباً واقعی از نظارت روباتیک هیجان‌زده است. آنها یک سیستم روباتیک با دوربین ها و ابزارهای نصب شده در بستر دریا خواهند ساخت. این شامل یک وسیله نقلیه از راه دور یا خودران است که می تواند پایگاه بررسی را ترک کند.

تافت گفت: «اگر ما شروع به مشاهده استرس در جنگل‌های جلبکی کنیم، بازخورد بلادرنگ از سیستم روباتیک می‌تواند به شما ایده‌ای از تصاویر و داده‌ها بدهد. اگر چیزی اشتباه است، پس “در پاسخ به تغییری که می بینیم چه اقدامی باید انجام شود؟”

به عنوان مثال، در جنوب کالیفرنیا، جمعیت خارپشت دریایی به طور غیرمنتظره ای در محل رشد کرد و جلبک ها را قبل از اینکه توسط حافظان محیط زیست کشف شود، بلعید.

در ایالت واشنگتن، این برنامه به مکان هایی در خلیج الیوت نزدیک سیاتل یا تنگه خوان دو فوکا برای نظارت روباتیک نگاه می کند.

کلپ به کمک نیاز دارد: بنیاد پل آلن، محله ها و کارآفرینان برای نجات جلبک های اصلی قدم برمی دارند.
فوک های بندری در میان جلبک ها در ادموندز، واشنگتن شنا می کنند (عکس از فلوریان گرینر)

سایر بودجه ها و ابتکارات اخیر مرتبط با جلبک عبارتند از:

  • کمیسیون بندرگاه سیاتل ماه گذشته یک پروژه 120000 دلاری را به رهبری آکواریوم سیاتل برای مطالعه جنگل های جلبک شهری در سواحل خلیج الیوت تصویب کرد.
  • قانونگذار ایالت واشنگتن سال گذشته 1.5 میلیون دلار را برای تلاش های مرتبط با جلبک ها کنار گذاشت و امسال قانونی را برای ایجاد طرحی برای حفظ و احیای جلبک ها و علف مارماهی تصویب کرد.
  • اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) 590000 دلار به صندوق بازسازی صدای بودجه به مدت چهار سال برای کار با جلبک ها اهدا کرده است.
  • Nature Conservancy و گروهی از دانشگاه‌ها اخیراً Kelpwatch.org را راه‌اندازی کردند، تلاشی برای نقشه‌برداری جلبک‌ها با تمرکز بر کالیفرنیا، اورگان و بخش‌هایی از مکزیک که قصد دارد در واشنگتن و فراتر از آن گسترش یابد.

خبر خوب این است که جلبک ها قابل بازیابی هستند. به مدت سه سال، صندوق بازسازی صدای Puget گاو نر جلبک را از خطوط کاشته شده با جلبک بچه پرورش می دهد. چرخه زندگی طبیعی کلپ شروع رشد از بستر دریا در زمستان، رسیدن به سطح آب در تابستان، ایجاد هاگ هایی است که در ستون آب جدا می شوند و در پاییز می میرند. چالش این است که جلبک ها را شناسایی کنیم تا بتوانند به تنهایی و بدون بذرکاری مجدد برگردند.

بتینسون با مزارع دریایی Blue Dot، یک طرح جلبک دریایی شکر مستقر در واشنگتن برای تولید مواد غذایی، فواید زیست محیطی و تحقیقات همکاری می کند.

کلپ به کمک نیاز دارد: بنیاد پل آلن، محله ها و کارآفرینان برای نجات جلبک های اصلی قدم برمی دارند.
تراویس بتینسون، دانشمند مواد غذایی در Blue Dot Kitchen، با محصول متمایز این استارتاپ: Seacharrones مبتنی بر جلبک. (عکس آشپزخانه با نقطه آبی)

Blue Dot Kitchen Seacharrones را ایجاد کرد، صخره‌ای ترد و ترد بر پایه جلبک‌ها روی چارون‌های گوشت خوک سرخ شده. این استارت آپ فروش تراشه های خود را در اوایل سال جاری آغاز کرد و در فروشگاه های مواد غذایی مستقل، آبجوسازی ها و Lumen Field برای بازی Sounders محبوبیت پیدا کرد.

بتینسون امیدوار است که میان وعده‌ها ادامه پیدا کند.

بتینسون می‌گوید: «این هاله سلامت و محیط‌زیست را دارد، اما هنوز یک عنصر در ایالات متحده نیست. ما سعی می کنیم کاری فراتر از روش معمولی که جلبک ها را در مسیرهای تخصصی و بین المللی می فروشند، انجام دهیم.”

بر اساس جزیره باینبریج، آشپزخانه نقطه آبی به عنوان شتاب دهنده نوآوری آبی دریایی امسال انتخاب شد.

این استارت آپ جلبک های خود را از یک مزرعه محلی و همچنین از تامین کنندگان آلاسکا و مین تامین می کند. کلپ به اندازه سایر محصولات فصلی است و بتینسون با تأسیسات کم آبی مواد غذایی در واشنگتن دی سی شریک شده است که معمولاً به کشاورزان برای خشک کردن و حفظ تا حد امکان جلبک ها خدمت می کنند.

امیدواریم با توجه و بودجه جدید برای جلبک های در حال انقراض، جلبک ها بهبود یابند و Blue Dot Kitchen و حیات دریایی به تمام جلبک های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

تافت گفت: “من هرگز حرکتی را با حفظ جلبک ندیده ام.”