• خانه
  • اخبار
  • کشف فسیل های دندان انسان با قدمت 164000 سال

کشف فسیل های دندان انسان با قدمت 164000 سال

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کشف فسیل های دندان انسان با قدمت 164000 سال

باستان شناسان یک فسیل دندان انسان را از لائوس در حدود 164000 سال پیش کشف کردند که احتمالاً متعلق به گونه منقرض شده Denisova بوده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، فسیل ها نشان می دهد که مردم دنیسوا احتمالا در مناطقی با آب و هوای متفاوت زندگی می کردند. کلمنت زانولی، دیرینه شناس و نویسنده مقاله می گوید: «مردم دنیسوا به دلیل سازگاری با شرایط محیطی در همه محیط ها و عرض های جغرافیایی حضور داشته اند. حتی فسیل آنها در مناطق سرد روسیه و تبت پیدا شده است.

به گفته زانولی، دنیسووا توانسته خود را با هوای سرد وفق دهد. اما کشف فسیل ها در جنگل های بارانی جنوب شرقی آسیا نشان می دهد که آنها در آب و هوای گرمتر و مرطوب تر نیز وجود داشته اند. این فسیل در غار کبرا در کوه های آنامیت در لائوس پیدا شد. پیش از این فسیل حیواناتی مانند کرگدن، تاپیر و گوزن بزرگ در این غار پیدا شده بود. فسیل انسانی یافت شده از یک دندان آسیایی بزرگ است که احتمالاً متعلق به یک کودک 3.5 تا 8.5 ساله است.

با وجود تحقیقات دیرینه شناسی اخیر، انسان شناسی دنیس هنوز به طور کامل شناسایی نشده است. از آنجایی که فسیل کاملی از این گونه در اختیار ندارند و هنوز اطلاعات دقیقی از زیستگاه این گونه در دسترس نیست.