• خانه
  • اخبار
  • کسانی که از ممنوعیت واردات آیفون در ایران صحبت می کنند با همین گوشی توییت می کنند!

کسانی که از ممنوعیت واردات آیفون در ایران صحبت می کنند با همین گوشی توییت می کنند!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کسانی که از ممنوعیت واردات آیفون در ایران صحبت می کنند با همین گوشی توییت می کنند!

می گویند مجلس به دنبال ممنوعیت واردات آیفون به ایران این تا شهریور 1401 دور از این است که اصلاً می توان چنین تصمیم عجیبی را اجرا کرد یا نه، اما جالب است بدانید کسانی که از ممنوعیت واردات آیفون در ایران صحبت می کنند، با همین گوشی توییت می کنند! توییت می کنند، یعنی در یک شبکه اجتماعی فیلتر شده به افراد گزارش می دهند و معتقدند که نباید به گوشی اعتماد کرد و ارزش بالایی دارد!

ممنوعیت واردات آیفون به ایران

در ادامه انتقاد از واردات گوشی های بالای 600 دلار، اعضای کمیسیون قانون 90 مجلس وعده دادند که واردات آیفون را در نیمه اول سال 1401 ممنوع کنند.

علی هزریان که سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در این رابطه آمده است:

طبق قولی که از وزارت صمت و وزیر اقتصاد گرفته ایم، تا نیمه اول سال 1401 در پی وقوع این موضوع، واردات محصولات این برند متوقف و اجرای این طرح به پایان می رسد.

جالب اینجاست که آقای هزریان مدام در شبکه اجتماعی فیلتر شده توییتر روی این موضوع کار می کند. اگر به توییت های او نگاه کنید، خواهید دید که 17 آوریل 1401 (برابر با 17 آوریل 2022) توییت اعلام شد که با دستگاه آیفون ارسال شده است. تصویر این توییت را در زیر مشاهده می کنید:

توییت علی هزریان با آیفون

توییت علی هزریان با آیفون

نکته اینجاست که اگر واردات آیفون خیلی ارزشمند است و نباید انجام شود، چرا رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس باید آیفون داشته باشد و با آن توییت کند؟ کمیسیون که بیان می کند:

بر اساس وعده دریافتی از وزارت صمت و وزیر اقتصاد، تا نیمه اول سال 1401 واردات محصولات این برند متوقف و عملیات اجرایی این طرح به پایان می رسد.

ما قبلاً شاهد استفاده بسیاری از نمایندگان مجلس از آیفون بوده ایم و این یک محصول لوکس آمریکایی است که در دست خود یا اعضای خانواده شان است. ما با استفاده از محصولات اپل مخالف نیستیم، اما اگر نمایندگان مجلس چنین فکر می کنند، ابتدا باید به دست و جیب خود نگاه کنند، نه اینکه منعی برای مردم ایجاد کنند!

شما چی فکر میکنید؟ آیا واردات آیفون به ایران ممنوع می شود؟