• خانه
  • اخبار
  • کریس سمبروسکی، فضانورد غیرنظامی پس از پرواز با SpaceX، به عنوان مهندس به Blue Origin می‌پیوندد.

کریس سمبروسکی، فضانورد غیرنظامی پس از پرواز با SpaceX، به عنوان مهندس به Blue Origin می‌پیوندد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کریس سمبروسکی، فضانورد غیرنظامی پس از پرواز با SpaceX، به عنوان مهندس به Blue Origin می‌پیوندد.

کریس سمبروسکی، فضانورد غیرنظامی پس از پرواز با SpaceX، به عنوان مهندس به Blue Origin می‌پیوندد.
کریس سمبروسکی در طول ماموریت Inspiration4 در سال 2021 وارد مدار می شود (SpaceX / Inspiration4 Photo)

کریس سمبروسکی، مهندس داده منطقه سیاتل، سال گذشته در طی یک سفر مداری در کپسول Crew Dragon SpaceX اولین طعم فضا را چشید، اما اکنون او یک شغل تمام وقت در صنعت فضایی دارد – به عنوان یک مهندس هوانوردی در Blue Origin.

که در به روز رسانی امروز توییترسمبروسکی به رقابت بین ایلان ماسک، بنیانگذار میلیاردر اسپیس ایکس و جف بزوس، بنیانگذار شرکت فضایی بلو اوریجین و همچنین آمازون اشاره ای نکرد.

در عوض، جذابیت مرز کیهانی را به نمایش گذاشت، همانطور که در تصاویر اخیراً منتشر شده از تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا یا JWST منعکس شده است. “فضا ما را جذب می کند. ما را مسخره می کند.»

سمبروسکی می‌گوید: «تصاویر جهان ما از هابل و JWST به خواسته‌های ما برای کشف و جستجوی ماجراهای جدید جذاب است. “من هیجان زده هستم که بخشی از گسترش ما به بقیه جهان هستم – و اعلام کنم که به آن ملحق شده ام @blueorigin! بیا بریم!”

تصویر همراه با توییت، موشک نیو گلن کلاس مداری Blue Origin را نشان می دهد که در حال پرواز است، و صفحه لینکدین Sembroski عنوان شغلی او را به عنوان مهندس هوانوردی فهرست می کند، اما او جزئیات بیشتری در مورد کاری که در Blue Origin انجام خواهد داد ارائه نکرد. ما از طریق ایمیل با Sembroski تماس گرفتیم و این گزارش را با اطلاعات اضافی در مورد کار جدید به روز خواهیم کرد.

سمبروسکی که روی موشک‌های Minuteman برای نیروی هوایی ایالات متحده کار می‌کرد، زمانی که سپتامبر گذشته به عنوان یکی از چهار خدمه برای مأموریت فضایی بشردوستانه Inspiration4 انتخاب شد، مهندس تشخیص و تشخیص خطای اصلی لاکهید مارتین در اورت، واشنگتن بود. او از یک بلیت بخت آزمایی برنده ای که توسط یکی از دوستانش که تصمیم به سفر مداری خریده بود استفاده کرد.

یکی از وظایف سمبروسکی در طول ماموریت سه روزه پرواز آزاد، گرفتن عکس از خدمه در کپسول و سیاره زیر بود. او لحظاتی موسیقایی بر روی یوکلل در مدار ارائه کرد – و در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شد، سمبروسکی در حین بازگشت خدمه به زمین در حال تماشای “Spaceballs” روی تبلت خود گرفتار شد. “یکی از فیلم های مورد علاقه من” ماسک توئیت کرد.

در ماه آوریل، سمبروسکی کار خود را در لاکهید مارتین رها کرد تا مهندس ارشد تجزیه و تحلیل در DB Engineering در ردموند، واشنگتن شود. در آن زمان، سمبروسکی گفت که تلاش خواهد کرد به دنبال علاقه خود به فضا ادامه دهد. او در آن زمان به brooztechnology گفت: «نکته جالب در مورد همه اینها این است که وقتی یک قدم به عقب بر می‌دارید، متوجه می‌شوید که هر شرکتی یک شرکت فضایی است.

حالا او یک بار دیگر مسیر حرفه ای خود را تغییر داده تا روی مقصد رویایی خود تمرکز کند.