منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • کاوازاکی اولین بز رباتیک قابل حمل خود را معرفی کرد

کاوازاکی اولین بز رباتیک قابل حمل خود را معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاوازاکی اولین بز رباتیک قابل حمل خود را معرفی کرد

اولین بز رباتیک با قابلیت حمل انسان در کاوازاکی کشف شد. این شرکت قبلاً موتورسیکلت هایی را در سراسر جهان تولید کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، ربات چهارپای جدید کاوازاکی، Bex، بخشی از یک سری برنامه های توسعه ربات انسان نما در ژاپن بود که در طول برنامه Kalido در سال 2015 راه اندازی شد.

با توجه به ویدئوهای منتشر شده توسط این ربات، این حیوان چهار پا شبیه بزی است که پاهایی شبیه به سگ های رباتیک بوستون داینامیکس دارد. همچنین این ربات با قابلیت کاهش ارتفاع می تواند از میان چرخ ها حرکت کند. ماسایوکی حرکت چنین روبات‌هایی را با هدف مقابله با مشکل تعادل در روبات‌ها توصیف می‌کند.

وقتی کشف شد، مردی روی ربات سوار شد و از آن به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل استفاده کرد. این ربات با یک فرمان قابل کنترل است. البته هنوز جزئیات دقیق تری از نحوه و سرعت این ربات منتشر نشده است.

بر اساس مطالب منتشر شده در وب سایت کالیدو، این ربات چهار پا می تواند وزنی در حدود 100 کیلوگرم با احتساب انسان را تحمل کند. به گفته سوبه، توسعه محصول هنوز کامل نشده است. اما می توان از آن برای حمل کالا به انبارها و کارخانه ها نیز استفاده کرد. قسمت بالایی ربات مدولار به گونه ای است که در صورت لزوم می توان آن را جدا کرد. پیش از این، این شرکت یک ربات انسان نما ساخته بود که در توکیو به نمایش گذاشته شد.

ماسایوکی سوبه گفت که هدف این ربات استفاده از آن در کارخانه برای امداد رسانی و مراقبت از سالمندان است. پیش از این، تمام ربات های سنتی فقط توسط برنامه نویسان قابل کنترل بودند. اما ربات های انسان نما را می توان با ضبط حرکت آموزش داد، به این معنی که می توان حرکت افراد و اشیاء را در یک صحنه سه بعدی توصیف کرد. از دیگر کاربردهای این فناوری می توان به استفاده از آن در کاربردهای سرگرمی، نظامی، ورزشی و حتی پزشکی اشاره کرد.