• خانه
  • اخبار
  • کاهش 200 میلیون واحدی تولید جهانی گوشی های هوشمند به دلیل مشکلات زنجیره تامین

کاهش 200 میلیون واحدی تولید جهانی گوشی های هوشمند به دلیل مشکلات زنجیره تامین

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاهش 200 میلیون واحدی تولید جهانی گوشی های هوشمند به دلیل مشکلات زنجیره تامین

وضعیت زنجیره تامین فناوری به دلیل مشکلات متعددی که اخیرا و در چند سال اخیر به وجود آمده است، با مشکلات بحرانی بسیاری مواجه است. در نتیجه شاهد کاهش 200 میلیون واحد تولید گوشی هوشمند در جهان به دلیل مشکلات زنجیره تامین هستیم. اس ترنجی با من باش.

کاهش 200 میلیون واحدی از تولید جهانی گوشی های هوشمند پس از رویدادهای اخیر

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر کاهش سفارش‌ها از سوی شرکت‌های بزرگ گوشی‌های هوشمند اندرویدی در این صنعت، مطالعه اخیر Fubon Investment Consulting گزارش داد که مدیاتک اخیراً پیش‌بینی سالانه خود را برای تراشه‌های گوشی‌های هوشمند اصلاح کرده است.

مجموع محموله های آن با احتساب عرضه تراشه به 570 میلیون کاهش می یابد سایز 9000 از 10 میلیون به 5 تا 6 میلیون مجموعه کاهش می یابد. طی دو ماه گذشته، تقاضا در برخی از بازارهای مهم لوازم الکترونیکی مصرفی، از جمله سرزمین اصلی چین، به دلیل عواملی مانند درگیری روسیه و اوکراین، تورم جهانی و شیوع سلطنت در برخی از شهرهای بزرگ چین ضعیف شده است.

این به سازندگان جهانی گوشی های هوشمند اجازه می دهد تا فروش خود را در سال جاری کاهش دهند. این تولیدکنندگان همچنین در حال کاهش سفارشات خود برای قطعات هستند. طبق گزارش ها، اپل در حال سفارش است آیفون 13 و آیفون SE 3 بین 2 تا 3 میلیون دستگاه را کاهش می دهد.

کاهش 200 میلیون واحدی در تولید جهانی گوشی های هوشمند

مینگ چی کو همچنین ادعا می کند که برنامه های تحویل و تحویل شرکت موبایل اندروید برای سال 2022 تاکنون حدود 170 میلیون سفارش را کاهش داده است. این آمار نشان دهنده 20 درصد از کل تحویل در سال 2022 است. از سوی دیگر، بیش از 70 درصد از سفارشات را تراشه های مدیاتک تشکیل می دهند. در مجموع، کاهش عرضه جهانی گوشی های هوشمند تاکنون به بیش از 200 میلیون دستگاه رسیده است.

سازندگان گوشی های هوشمند سفارشات خود را به MEDIATEK کاهش خواهند داد

مشاور سرمایه گذاری Fubon قبلاً هشدار داده بود که انتظارات بازار برای تراشه MediaTek Dimensity 9000 بسیار زیاد است. بر اساس آخرین نتایج یک مطالعه، عرضه تراشه Dimensity 9000 در سال 2022 می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. با توجه به قیمت واحد بالاتر تراشه های Dimensity 9000 و حاشیه سود ناخالص بالاتر، پس از بررسی حجم تحویل، این امر بر سود ناخالص کل مدیاتک نیز تأثیر خواهد گذاشت.

با نگاهی به نیمه دوم سال، موسسه سرمایه گذاری فوبون خاطرنشان کرد که به دلیل تداوم تأثیر COVID-19 در چین، سفارشات گوشی های هوشمند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. علاوه بر این، JPMorgan Chase Securities همچنین ادعا می کند که تقاضا برای تلفن های میان رده 5G در سرزمین اصلی چین بسیار کمتر از قبل است. تراشه 5G مدیاتک می تواند برای اولین بار در سه ماهه دوم قیمت ها را بین 5 تا 10 درصد کاهش دهد.

کاهش فروش گوشی های هوشمند در نیمه دوم سال 2021 به دلیل کمبود تراشه

HSBC Securities همچنین مدعی است که چشم انداز اقتصاد جهانی پر از مشکلات و تردید است. حجم کل تحویل در سال 2022 به سختی می تواند 1.3 میلیارد دستگاه را نگه دارد. علاوه بر این، پیش‌بینی فروش گوشی‌های هوشمند 5G محافظه‌کارانه‌تر از قبل است. مشاور سرمایه گذاری Fubon پیش بینی می کند که فروش جهانی گوشی های هوشمند تا سال 2022 به 1.318 میلیارد دستگاه برسد.

مطابق با GizChinaاین رقم از 1.352 میلیارد دستگاه در سال 2021 حدود 3 درصد کاهش خواهد یافت. تامین کنندگان عمده در زنجیره تامین گوشی های هوشمند در تایوان لارگان، مدیاتک، هون های و پگاترون هستند. شرکت های دیگری مانند Yujing Optoelectronics، Novatek، Taiguang Electronics، Taijun، Zhending-KY، Wen Mao و دیگران وجود دارند. نظر شما در مورد کاربران ترنجی چیست؟