• خانه
  • اخبار
  • کاهش پیش بینی اپل برای فروش آیفون در سال 2022؛ حدود 20 میلیون دستگاه کمتر

کاهش پیش بینی اپل برای فروش آیفون در سال 2022؛ حدود 20 میلیون دستگاه کمتر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاهش پیش بینی اپل برای فروش آیفون در سال 2022؛ حدود 20 میلیون دستگاه کمتر

این روزها صنایع تولیدی دنیا به دلیل بحران اوکراین و اپیدمی تاج در چین از ضعف ها و مشکلات مختلفی رنج می برند. بنابراین اکنون می بینیم که اپل پیش بینی فروش آیفون خود در سال 2022 را حدود 20 میلیون دستگاه کمتر کاهش می دهد. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

کاهش پیش بینی اپل برای فروش آیفون در سال 2022

با توجه به زنجیره های تامین جدید در اپل، به نظر می رسد که این شرکت آماده تولید همان مقدار آیفون در سال 2022 است که در سال 2021. این حدود 20 میلیون کمتر از انتظار تحلیلگران است. اپل اینسایدر گزارش می دهد که اگرچه آیفون تنها گوشی هوشمند با رشد فروش خوب در سه ماهه اول سال جاری است، اما کوپرتینویی ها به هیچ دلیلی تولید خود را افزایش نخواهند داد.

حتی منابع دیگر می گویند که اپل امسال تقریباً به همان اندازه سال گذشته آیفون تولید خواهد کرد. به عنوان مثال، بلومبرگ گزارش می دهد که اپل تصمیم گرفته است در سال جاری موضع محافظه کارانه تری اتخاذ کند و اضافه کرد که امسال می تواند برای بازار جهانی گوشی های هوشمند بسیار چالش برانگیز باشد. منابع مدعی هستند که این غول فناوری از تامین کنندگان خواسته است حدود 220 میلیون آیفون تولید کنند که تقریباً مشابه سال گذشته است.

انتظار می‌رود نسل جدید آیفون اپل با 20 میلیون کمتر از پیش‌بینی‌های بازار که روی نزدیک به 240 میلیون دستگاه تمرکز داشت، در پاییز عرضه شود. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، به نظر می رسد صنعت فناوری تلفن همراه روزهای سختی را پشت سر می گذارد. این تقریباً بدان معناست که پیش‌بینی‌های تولید نه تنها برای اپل، بلکه برای همه تولیدکنندگان در بازار موبایل کاهش یافته است.

کاهش پیش‌بینی اپل برای فروش آیفون

مشکلات پیش روی شرکت ها در سال 2022 را نباید دست کم گرفت. گزارش بلومبرگ تاکید می کند که جنگ در اوکراین، بدترین تورم در دهه های اخیر و مشکلات زنجیره تامین همگی عواملی هستند که می توانند بر کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال 2022 تأثیر بگذارند. به نظر می رسد پیش بینی های آماری موافق هستند. Strategy Analytics پیش بینی می کند که کل فروش گوشی های هوشمند در سال 2022 حدود 2 درصد کاهش می یابد و TrendForce پیش بینی تولید سالانه خود را در چند هفته گذشته به نصف کاهش داده است.

همانطور که برخی از شما ممکن است بدانید، اپل اهداف تولید خود را در سال 2019 فاش نکرده است و این شرکت اطلاعات فروش آیفون خود را منتشر نمی کند. با این حال، این شرکت هشدار داد که قرنطینه مربوط به شیوع اخیر بیماری عروق کرونر قلب در چین تأثیر زیادی بر عملکرد آنها خواهد داشت. اپل گفت که این وضعیت می تواند بین 4 تا 8 میلیارد دلار در فروش این سه ماهه تأثیر بگذارد. علاوه بر همه موارد فوق، کل صنعت فناوری انتظار دارد که هزینه های مصرف کننده کاهش یابد زیرا بسیاری از نیازهای اساسی به دلیل افزایش قیمت سوخت و سایر مواد گران تر می شوند.

اما وضعیت کلی بازار گوشی های هوشمند از زمان آغاز به کار در سال جاری چگونه است؟ در سه ماهه اول، حجم عرضه در کل بازار تلفن همراه حدود 11 درصد کاهش یافت و این بدترین آمار ثبت شده از سال 2022 است. حتی شیائومی، شرکتی که رکورد رشد خود را شکست، در سه ماهه اول کاهش درآمد را ثبت کرد. برای اولین بار در اوایل این ماه اما آیا اپل واقعا در خطر است؟

گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022 اعلام شد: رکورد درآمد برای سه ماهه منتهی به مارس

احتمالاً نه، با توجه به این واقعیت که اپل با رقابت کمتری مواجه است. یعنی مثلاً عملکرد و فروش هواوی قبلاً بسیار تهاجمی و حتی برند شماره 1 از نظر فروش بود، اما اکنون از بازار موبایل خارج شده و معمولاً تقاضا برای محصولات اپل زیاد است. این امر به دلیل جامعه آماری مشتریان اپل و اکوسیستم برتر نرم افزار و خدمات مختلف آن است.

مطابق با PhoneArenaعلاوه بر این، اپل در حال آماده سازی برای معرفی سری آیفون 14 است.همانطور که احتمالا می دانید، اپل قرار است چهار مدل پیشرو را جایگزین سری آیفون 13 کند. شایعات مربوط به دوربین پیشرفته تری از سری آیفون 14، طراحی متفاوتی را برای مدل های Pro و ویژگی هایی مانند ارتباطات ماهواره ای نشان می دهد. با تمام آنچه گفته شد، باید منتظر ماند و دید که اوضاع برای اپل و بقیه بازار چگونه پیش خواهد رفت.