• خانه
  • اخبار
  • کاهش قابل توجه تولید خودروهای تسلا در چین به دلیل قرنطینه ناشی از ویروس کرونا

کاهش قابل توجه تولید خودروهای تسلا در چین به دلیل قرنطینه ناشی از ویروس کرونا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاهش قابل توجه تولید خودروهای تسلا در چین به دلیل قرنطینه ناشی از ویروس کرونا

شرکت آمریکایی تسلا که در زمینه تولید و فروش خودروهای برقی فعالیت می کند، هر ساله از رشد تولید محصولات خود خبر می دهد. اما به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا این وضعیت ادامه پیدا نکرد. در نتیجه شاهد کاهش شدید تولید خودروی تسلا در چین به دلیل قرنطینه هستیم. اس ترنجی با من باش.

کاهش شدید تولید خودروی تسلا در چین؛ ویروس تاج سر مقصر اصلی است…!

ApNews اخیرا گزارش داده است که چین بزرگترین قرنطینه کرونا در دو سال اخیر را آغاز کرده است. از روز دوشنبه، این کشور اقداماتی را برای انجام آزمایشات گسترده و کنترل شیوع رو به رشد در شانگهای انجام داده است. در نتیجه، بسیاری از کارخانه ها یا تولید خود را متوقف کرده اند و یا حجم تولید خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند.

به عنوان مثال، تسلا دوباره بیشتر تولید خود را در بزرگترین کارخانه خود در شانگهای متوقف کرده است. بدتر از آن، منابع آگاه به این موضوع گفتند که این شرکت در تهیه قطعات مورد نیاز برای ساخت خودروها با مشکلات جدی مواجه است. در واقع، تسلا مجبور شد تولید خود را پس از قرنطینه کردن ویروس کرونا در شانگهای در ماه مارس، متوقف کند.

کاهش شدید تولید خودروی تسلا در چین

آنها همچنین تسلا و تعداد بیشماری از شرکت های دیگر را مجبور کردند که کارخانه های خود را ببندند و از دستورات دولت پیروی کنند. با این حال، این خودروساز آمریکایی ماه گذشته این کارخانه را بازگشایی کرد. اما کارگران مجبور بودند در یک سیستم بسته که توسط مقامات شانگهای توصیه شده بود، در کارخانه بخوابند و غذا بخورند. این بهترین راه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شد.

تسلا کمتر از آنچه برنامه ریزی شده بود، خودرو تولید می کند

جای تعجب نیست که تسلا از روز سه شنبه تنها می تواند 200 وسیله نقلیه الکتریکی (EV) تولید کند. این حجم تولید نشان دهنده کاهش قابل توجه تولید 1200 خودرو در روز است. زمانی که تولید در آوریل از سر گرفته شد، این شرکت قصد داشت تا اواسط ماه مه تولید خود را به 2600 خودرو در روز افزایش دهد. اما اکنون می توان گفت که این سازنده نمی تواند به هدف خود برسد.

تسلا از اظهار نظر خودداری کرد و ما نمی دانیم که اکنون اولویت این شرکت چیست. اما دیگر گزارش‌های رویترز می‌گویند که دیگر کارخانه‌های تسلا در شانگهای نیز به دلیل قرنطینه تاج تولید متوقف شده‌اند. از آن جمله می توان به کارخانه تولید قطعات کوچک برای کارخانه های اصلی تسلا اشاره کرد. بنابراین حداقل تعطیلی این سازنده می تواند برای کاهش تولید تسلا و بسته شدن خطوط تولید بزرگترین کارخانه آن مضر باشد.

کارخانه تسلا در آلمان به دلیل تشدید درگیری بین روسیه و اوکراین تعطیل شد

به نقل از سایت GizChinaبر اساس گزارش انجمن خودروهای مسافری چین (CPCA)، فروش تسلا در چین در ماه آوریل 98 درصد کاهش یافت. همچنین می‌توانیم ببینیم که کارخانه داخلی تسلا 10757 خودرو تولید کرد، اما تنها 1512 دستگاه فروخت. برای مقایسه، این خودروساز آمریکایی در ماه مارس 55462 خودرو در کارخانه خود در شانگهای ساخت و 65814 دستگاه فروخت!

همانطور که در سه ماهه قبل انتظار می رفت، تسلا می تواند رکورد تولید 310000 خودرو را بشکند. با این حال، تسلا حتی یک مدل چینی مدل 3 یا Ys را در ماه آوریل از کارخانه شانگهای عرضه نکرد. شانگهای شش هفته است که در قرنطینه به سر می‌برد و در حالی که چنین شرایطی توانایی تولیدکنندگان را برای کار در پست‌های کلیدی نشان می‌دهد، هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند که این مشکلات شدید اقتصادی به‌طور جدی همه صنایع از جمله صنعت خودرو را تحت تاثیر قرار داده است.