• خانه
  • اخبار
  • کاهش عرضه رایانه های شخصی علیرغم افزایش درآمدهای این حوزه در سه ماهه اول سال 2022.

کاهش عرضه رایانه های شخصی علیرغم افزایش درآمدهای این حوزه در سه ماهه اول سال 2022.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاهش عرضه رایانه های شخصی علیرغم افزایش درآمدهای این حوزه در سه ماهه اول سال 2022.

وضعیت کنونی بازار جهانی سخت افزار متاثر از بحران ولیعهد و تهاجم روسیه به اوکراین، دستخوش تغییرات زیادی شده است که دخالت و تأثیر این دو عامل را به خوبی نشان می دهد. بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده، با وجود افزایش درآمدهای این حوزه در سه ماهه اول سال 2022، شاهد کاهش عرضه رایانه های شخصی هستیم. ترنجی با من باش.

کاهش عرضه کامپیوترهای شخصی و افزایش درآمد در این زمینه…!

فروش جهانی کامپیوتر در سه ماهه اول سال 2022 کاهش یافت، اما درآمد فروش نشانگر خوبی از افزایش معقول در این دوره است. طبق گزارش شرکت تحقیقاتی بازار جهانی Canalys، علیرغم اولین کاهش عرضه رایانه از سال 2020، درآمد حاصل از فروش رایانه در سه ماهه اول سال 2020 حدود 15 درصد افزایش یافته است.

عرضه رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش یافت و به 80.1 میلیون دستگاه رسید، اما درآمد به 70 میلیارد دلار رسید. زیرا در بازاری که کمبود عرضه دارد، قیمت ها همچنان افزایش می یابد. از سوی دیگر، کامپیوترهای رومیزی عملکرد بسیار خوبی داشتند و با 13 درصد افزایش (در این مدت) به 16.8 میلیون دستگاه رسید و عرضه لپ تاپ با وجود کاهش 6 درصدی، به 63 میلیون و 2 میلیون دستگاه رسید. .

کاهش عرضه کامپیوترهای شخصی

شاید این کاهش عرضه لپ تاپ آنقدرها که به نظر می رسد نگران کننده نباشد. برایان لینچ، تحلیلگر Canalys گفت: رشد منفی 6 درصدی، علیرغم کاهش شدید عرضه، نشان دهنده تقاضای قوی در بخش آموزش است و نشان می دهد که جامعه مصرف کننده مانند همیشه قوی و با ثبات است و صنعت رایانه قادر به انجام این کار است. خوب است که در سال های آینده به عملکرد خوب خود ادامه دهیم.

او همچنین گفت که از ابتدای همه‌گیری کرون، زمانی که مردم هر لپ‌تاپ را که پیدا می‌کردند، خریدند، شاهد تغییر در تقاضای مصرف‌کننده بودیم. اکنون شاهد تقاضای بیشتر این بخش تجاری هستیم که منجر به تولید دستگاه هایی با قیمت های بالاتر و مشخصات بهتر می شود. وی افزود که شرکت های بیشتری می خواهند دستگاه ها را به سرعت ارتقا دهند زیرا می بینند که آنها بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره کارکنان خود هستند، به ویژه در یک محیط کار ترکیبی (کار از راه دور و حضوری).

او گفت: “ما سیگنال های قوی داریم مبنی بر اینکه تقاضای تجاری تا سال 2022 و پس از آن ادامه خواهد داشت.” ما همچنین انتظار داریم که عمر تجاری در آینده قابل پیش بینی کاهش یابد. زیرا ما انتظار عملکرد قوی در صنعت کامپیوتر را داریم، اما در بخش تجاری، به خصوص تا سال 2025، شاهد رشد هستیم.

به گفته گارتنر، کاهش تقاضا برای کروم بوک ها به میزان قابل توجهی عرضه لپ تاپ ها را کاهش داده است. در اولین ارقام منتشر شده در روز دوشنبه، شاهد کاهش 7.3 درصدی فروش کامپیوتر بودیم و اکنون در سه ماهه اول این رقم به 77.5 میلیون دستگاه رسیده است. میکاکو کیتاگاوا، مدیر تحقیقات گارتنر، در بیانیه‌ای گفت که پس از افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها و عرضه کروم‌بوک‌ها در سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱، رشد عرضه کروم‌بوک به دلیل تقاضا در بازار آموزش آمریکا کند شده است.

کاهش عرضه کامپیوترهای شخصی

او افزود که این یک سه ماهه چالش برانگیز برای رشد بازارهای رایانه های شخصی و کروم بوک است، زیرا سال گذشته بازار رایانه های شخصی بالاترین رشد خود را در دهه های اخیر در آن دهه ثبت کرد. با این حال، گارتنر خاطرنشان کرد که به استثنای محموله های کروم بوک، بازار رایانه در این مدت 3.3 درصد رشد کرد.

گارتنر افزود که کاهش تقاضای مصرف‌کننده به کاهش عرضه رایانه‌ها نیز کمک کرده است، زیرا هزینه‌های اضافی از دستگاه‌ها دور شده و رایانه‌های تجاری تقاضا برای محصولات رومیزی را در طول سه ماهه به دلیل کار مختلط و بازگشت کارگران دفتر افزایش داده است. . راس روبین، تحلیلگر برجسته در Reticle Research که مشاور فناوری مصرف کننده است، گفت: در تماس باشید. کاهش عرضه رایانه های شخصی به دلیل مشکلات دیگری است.

او TechNewsWorld وی گفت: اکنون با مراجعه بیشتر مردم به دفتر، خرید رایانه های شرکتی افزایش یافته و مدل های گران قیمت تری در بازار وجود دارد. به دلیل مشکلات زنجیره تامین، خریداران نیز می توانند محصولاتی را با بالاترین بودجه خریداری کنند و اگر نتوانند کالای مورد نیاز خود را با قیمت پایین تری تهیه کنند، موجودی آنها تمام می شود.

مصرف کنندگان در حال استراحت هستند و بازار نسبتاً باثبات است

IDC همچنین اعلام کرد که فروش کامپیوتر در سه ماهه اول روز دوشنبه 5.1 درصد کاهش یافت و به 80.5 میلیون دستگاه رسید. وی تصریح کرد: بازار رایانه دو سال است که رشد دو رقمی داشته است، بنابراین در حالی که کاهش عرضه در سه ماهه اول یک تغییر منفی بود، به این معنا نیست که این صنعت در حال نزول است. رایان ریث، نایب رئیس IDC Worldwide Mobile Device Trackers، در بیانیه‌ای گفت که همانطور که انتظار می‌رود، نباید بر کاهش عرضه رایانه‌ها سال به سال تمرکز کرد.

کاهش عرضه کامپیوترهای شخصی

او گفت: «تمرکز باید روی صنعت رایانه باشد، که می‌تواند بیش از 80 میلیون رایانه را در زمانی که لجستیک و زنجیره‌های تأمین با چالش‌های ژئوپلیتیکی و همه‌گیر هنوز در آشفتگی هستند، حمل کند». ما شاهد کاهش سرعت در بازار آموزش و مصرف هستیم، اما همه نشانه ها حاکی از آن است که تقاضا برای کامپیوترهای تجاری هنوز بسیار قوی است. ما همچنین معتقدیم که بازار مصرف در آینده نزدیک دوباره رشد خواهد کرد.”

جی چو، مدیر تحقیقات PC IDC، توضیح داد که در سال‌های 2020 و 2021، تعداد زیادی از پروژه‌های آموزشی برای مبارزه با چرخش شدید مدارس خانگی سرعت گرفته و اکنون بازار آرام شده است. وی همچنین گفت که انتظار می‌رود عرضه کروم‌بوک‌ها در سال 2022 به شدت کاهش یابد، زیرا اخیراً بسیاری از مدارس کتاب‌های درسی دریافت کرده‌اند. وی افزود: انتظار می رود مصرف کنندگان در سال 2022 به دلیل سرعت بسیار بالای خریدهای انجام شده در گذشته به تعادل برسند.

وی ادامه داد: مردم بسیاری از رایانه های شخصی را برای محل کار و مدرسه از خانه خریداری می کنند. بسیاری از خانواده هایی که شاید زمانی یک کامپیوتر خانگی داشتند، ناگهان در مدرسه یا محل کار به کامپیوتر نیاز پیدا کردند. در مدت دو سال، ما معتقدیم که مصرف کنندگان قبل از بهبود جزئی در سال 2023، به خصوص با توجه به فشارهای تورمی، به اصطلاح “رژیم استراحت” را انتخاب خواهند کرد. حالت استراحت زمانی است که حجم خرید مردم کاهش می یابد و عرضه کامپیوترهای شخصی به همین دلیل کاهش می یابد.

فروش تجاری این محصولات ادامه خواهد داشت

جک ای. گلد، یکی از بنیانگذاران و تحلیلگر ارشد در J. Gold Associates، یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات در Northborough، ماساچوست، توضیح داد که بیماری عروق کرونر قلب به شدت نیاز به رایانه در دست کودکان را کاهش داده و منجر به افزایش قابل توجه تقاضا شده است. اما این وضعیت تا حد زیادی فروکش کرده است، زیرا کسانی که به رایانه نیاز دارند تقریباً تجهیزات لازم را خریداری کرده اند.

کاهش عرضه کامپیوترهای شخصی

اما هنوز رایانه‌های قدیمی‌تری وجود دارند که گاهی نیاز به ارتقا دارند، بنابراین رشد بازار به طور کامل کند نشده است. بلکه تنها پس از افزایش قیمت به یک بازار جایگزین عادی تبدیل شد. با نگاهی به آینده، این شرکت شاهد کاهش تقاضا برای رایانه است، اما بازار از مقیاس پایین نخواهد افتاد و اوضاع متشنج خواهد بود. Bob O’Donnell، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد در Technalysis Research، یک شرکت مشاوره و تحقیقات بازار فناوری در فاستر سیتی، کالیفرنیا، گفت: “ما همچنان شاهد تقاضای بالا در این بخش تجاری خواهیم بود.”

شرکت‌ها همچنین کامپیوترهای زیادی را در طول همه‌گیری خریداری کردند، اما هنوز سوالاتی در مورد اینکه آنها چه خواهند کرد وجود دارد. اکنون که ایده بهتری در مورد این موضوع دارید، همچنان شاهد افزایش سرمایه گذاری شرکتی خواهید بود. من فکر می کنم ما شاهد رشد قوی و پایدار کسب و کار خواهیم بود. او همچنین پیش‌بینی می‌کند که رایانه‌های مصرفی که محرک اصلی حجم هستند، به کاهش ادامه خواهند داد، اما میانگین قیمت‌های فروش همچنان افزایش خواهد یافت که به درآمد کمک می‌کند. نظر شما در مورد کاهش عرضه کامپیوترهای شخصی چیست؟