• خانه
  • اخبار
  • کاهش زمان بارگذاری بازی ها در اندروید 13 از جمله ویژگی های مفید آن خواهد بود

کاهش زمان بارگذاری بازی ها در اندروید 13 از جمله ویژگی های مفید آن خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاهش زمان بارگذاری بازی ها در اندروید 13 از جمله ویژگی های مفید آن خواهد بود

تا به امروز، تنها شایعات تایید نشده ای در مورد اندروید 13 منتشر شده است که به بهبود قابلیت های نرم افزاری این سیستم عامل مربوط می شود. اما حتی اگر شایعات را غیرجذاب بدانیم، این شایعه جدید حداقل برای گیمرها خوشحال کننده است. از آنجایی که قابلیت کاهش زمان بارگذاری بازی ها در اندروید 13 در دسترس خواهد بود. با ترنجی با من باش.

کاهش زمان بارگذاری بازی ها در اندروید 13 کمتر از همیشه خواهد بود…!

کاربران اندروید در طول سال ها از پیشرفت های بسیاری که در این سیستم عامل ایجاد شده است، لذت برده اند. به گونه ای که می توان اندروید را «سیستم عامل مبتنی بر بازی» نامید. این به ویژه در مورد اندروید 12 بسیار سازگار است. زیرا ویژگی‌های مهمی برای بهبود تجربه کاربر و گیمر وجود داشت، مانند گزینه‌هایی برای توسعه‌دهندگان بازی برای پیاده‌سازی حالت‌های مختلف، مانند نرخ تازه‌سازی بالاتر، بهره‌وری انرژی یا کیفیت بالاتر. البته بازی هایی مانند Asphalt 9 و Genshin Impact تنها بازی هایی هستند که از این گزینه استفاده کرده اند.

علاوه بر این، اندروید 12 به سازندگان گوشی این امکان را می دهد که از ویژگی داشبورد بازی برخوردار باشند. این ویژگی یک منوی پاپ آپ است که ممکن است هنگام اجرای بازی در برخی از گوشی ها دیده باشید. این ویژگی راهی سریع برای روشن و خاموش کردن تنظیمات ساده ای است که ممکن است بخواهید در حین بازی به آنها دسترسی داشته باشید، مانند گرفتن اسکرین شات یا ضبط ویدیو و روشن کردن حالت مزاحم نشوید.

زمان بارگذاری بازی های اندروید 13 را کاهش دهید

به گزارش خبرگزاری PhoneArenaاکنون گزارش جدیدی نشان می دهد که گوگل قصد دارد پیشرفت های بیشتری را به بازی اضافه کند اندروید 13 و یکی از مهمترین آنها روش setGameState است که در صورت اعمال به بازی ها اجازه می دهد تا گوشی را از وضعیت فعلی خود مطلع کنند. با دانستن وضعیت فعلی بازی، گوشی می تواند تصمیم بگیرد که آیا بازی می تواند متوقف شود یا خیر.

اما جالب‌تر اینکه به لطف روش setGameState، بازی می‌تواند اطلاعاتی در مورد فرآیند بارگذاری نیز به اشتراک بگذارد. سپس دستگاه می تواند بر روی اطلاعاتی که دریافت می کند عمل کند و با استفاده از حالت جدید GAME_LOADING عملکرد CPU خود را افزایش دهد.

اندروید 13 یکی از ویژگی های اندروید 12 را متعادل تر می کند

البته این چیز جدیدی نیست. بسیاری از توسعه دهندگان در حال حاضر راه را برای تخصیص قدرت بیشتر به تراشه دستگاه برای افزایش عملکرد بازی و زمان شارژ هموار می کنند. با این حال، وجود چنین ویژگی در دستگاه شما، به طور پیش فرض در خود اندروید، می تواند آن را آسان تر و حتی کارآمدتر کند زیرا یک ویژگی نرم افزاری مفید و مفید از طرف گوگل است.

این گزارش همچنین بیان می‌کند که گوگل قصد دارد این پیشرفت‌ها را برای همه گوشی‌های دارای اندروید 13 در دسترس قرار دهد. با این حال، این موضوع را نمی‌توان برای سایر دستگاه‌هایی که فقط به اندروید 12 و بالاتر به‌روزرسانی می‌کنند تأیید کرد. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا چنین قابلیتی را مفید و کاربردی می دانید؟