منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • کاهش تقاضای مصرف کنندگان برای تبلت در سه ماهه اول سال 2022

کاهش تقاضای مصرف کنندگان برای تبلت در سه ماهه اول سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاهش تقاضای مصرف کنندگان برای تبلت در سه ماهه اول سال 2022

تبلت ها معمولاً محصولاتی هستند که تولید و تحویل آنها بسیار خطرناک است. زیرا جامعه مصرف محدود و مشخصی دارد و این موضوع ممکن است تولید آن را با خطر مواجه کند. طبق آخرین اخبار، در سه ماهه اول سال 2022 شاهد کاهش تقاضای مصرف کنندگان برای تبلت هستیم. ترنجی با من باش.

دلیل کاهش تقاضای مصرف کنندگان برای خرید تبلت چیست؟!

شرکت بین المللی داده (IDC) توازن قدرت را در بازار جهانی رایانه و تبلت در سه ماهه اول سال جاری ارزیابی کرد. گزارش شده است که صنعت روند منفی را نشان می دهد. از ژانویه تا مارس، حدود 38.4 میلیون تبلت در سراسر جهان فروخته شد. این 3.9 درصد کمتر از سه ماهه اول سال 2021 است، زمانی که فروش حدود 39.9 میلیون دستگاه بود.

کاهش تقاضای مصرف کنندگان برای تبلت

دلایل این کاهش فروش هم ناشی از عوامل فصلی و هم اشباع بازار است. پس از تجربه فروش بالا در دوران قرنطینه و به دلیل شیوع بیماری همه گیر، به نظر می رسد مصرف کنندگان دیگر تمایل زیادی به خرید این محصولات ندارند. علاوه بر این، در حال حاضر کمبود لوازم الکترونیکی در جهان وجود دارد. اگرچه بازار تبلت‌ها به دلیل تقاضای کمتر در بازارهای بالغ، مطمئناً در حال افت جهانی است، اما جالب است بدانید که چندین بازیگر جدید در حال ورود به بازارهای نوظهور، به‌ویژه فروشندگان گوشی‌های هوشمند مانند realme، OPPO، Xiaomi و دیگران هستند. .

Anuroopa Nataraj، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در IDC’s Mobility and Consumer Device Trackers، گفت که اطلاعات زیادی را منتشر کرده است. به گفته وی، اما عرضه این محصولات آنقدر قابل توجه نیست که بازار را به سمت جلو حرکت دهد.

آمار فروش تلفن همراه در سه ماهه اول سال 2022: رتبه اول سامسونگ و رشد منحصر به فرد اپل

اما تقاضا برای تبلت ها در بازارهای نوظهور از زمان شروع اپیدمی کراون بالا بوده است و تامین کنندگان را مجبور به استفاده از حضور رقبای فعلی خود برای ایجاد یک اکوسیستم قوی کرده است. جایی که مصرف کنندگان چندین محصول با یک برند دارند، درست مانند اپل.

تقاضا برای تبلت در بازار جهانی در سه ماهه اول سال 2022 کاهش یافت

اپل با 31.5 درصد سهم بازار در سه ماهه گذشته همچنان بزرگترین بازیگر در بازار جهانی تبلت است. سامسونگ با 21.1 درصد در رتبه دوم و آمازون با 9.6 درصد در رتبه سوم قرار دارند. علاوه بر این، پنج شرکت برتر شامل لنوو و هواوی هستند که به ترتیب 7.8 درصد و 5.8 درصد را به خود اختصاص داده اند. تمامی تولیدکنندگان دیگر با هم 24.1 درصد از این بازار جهانی را در اختیار دارند.

عرضه جهانی رایانه ها را به همراه عرضه رو به رشد مک ها کاهش می دهد

مطابق با GizChinaتحلیلگران همچنین خاطرنشان می کنند که رقبای جدیدی از فروشندگان گوشی های هوشمند مانند Oppo، OnePlus، Vivo و Realme در حال ورود به بازار تبلت هستند. اما فروش آنها هنوز نسبتاً پایین است. به تازگی غول مخابراتی چینی هوآوی تبلت MatePad SE را با سیستم عامل HarmonyOS 2.0 معرفی کرده است. جامعه هدف این تبلت کودکان هستند و این ابزار می تواند به عنوان یک ابزار سرگرم کننده و آموزشی عمل کند.

کاهش فروش کروم بوک با توجه به موجودی بزرگ آنها اصلاً تعجب آور نیست. این نیز به دلیل کاهش تقاضا در چند فصل گذشته است. جیتس اوبراین، مدیر تحقیقات IDC برای ردیابی دستگاه‌های متحرک و مصرف‌کننده گفت: با ممنوعیت هرگونه تغییر عمده در عرضه، انتظار می‌رود بازار در ماه‌های آینده و با از سرگیری چرخه خرید کمک آموزشی، فروش خود را از طریق تبلیغات انجام دهد. و فروش بیایید چیز جدیدی ببینیم.