• خانه
  • اخبار
  • کانابیس فین‌تک POSaBIT که به صورت عمومی معامله می‌شود، سه شرکت نرم‌افزاری سازگار را خریداری می‌کند

کانابیس فین‌تک POSaBIT که به صورت عمومی معامله می‌شود، سه شرکت نرم‌افزاری سازگار را خریداری می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کانابیس فین‌تک POSaBIT که به صورت عمومی معامله می‌شود، سه شرکت نرم‌افزاری سازگار را خریداری می‌کند

کانابیس فین‌تک POSaBIT که به صورت عمومی معامله می‌شود، سه شرکت نرم‌افزاری سازگار را خریداری می‌کند
دستگاه پرداخت موبایلی جدید POSaBIT. (عکس از POSaBIT)

POSaBIT با Akerna برای به دست آوردن سه شرکت سازگار با حشیش در یک معامله تمام نقدی به توافق رسیده است و مجموعه محصولات نرم افزاری را که به خرده فروشان ماری جوانا در ایالات متحده و کانادا می فروشد، گسترش می دهد.

کانابیس فین‌تک POSaBIT که به صورت عمومی معامله می‌شود، سه شرکت نرم‌افزاری سازگار را خریداری می‌کند
رایان هملین، مدیر عامل POSaBIT. (عکس از POSaBIT)

کسب و کار فناوری مالی در منطقه سیاتل 4 میلیون دلار برای خرید MJ Platform، Leaf Data Systems و Ample Organics پرداخت خواهد کرد. به عنوان بخشی از این معامله، POSaBIT 11 میلیون دلار از طریق ترکیبی از تامین مالی بدهی و سهام از Perga Capital جذب کرد.

این خرید، که انتظار می‌رود در سه ماهه دوم انجام شود، نیروی کار فعلی POSaBIT را از 60 به حدود 100 نفر افزایش می‌دهد. همچنین بیش از 350 مشتری جدید به دست خواهد آورد و تعداد کل مشتریان خود را به نزدیک به 900 افزایش خواهد داد.

POSaBIT در سال 2019 از طریق تصاحب معکوس شرکت Foreshore Exploration Partners Corp در بورس اوراق بهادار کانادا عرضه شد.

اجزای نرم افزار جدید با سیستم های نقطه فروش (POS) POSaBIT ادغام می شوند و داده های به اصطلاح “seed-to-sale” را برای مشتریان این شرکت فراهم می کنند. رایان هاملین، مدیر عامل شرکت brooztechnology به brooztechnology گفت، سیستم جدید قادر خواهد بود “کل چرخه زندگی” دانه های شاهدانه را از کاشت تا فروش به عنوان یک محصول ماری جوانا در داروخانه ردیابی کند.

او گفت که هدف فروش یک محصول یکپارچه است که به تامین کنندگان و توزیع کنندگان کمک می کند تا قوانین ردیابی مربوط به تولید و تجارت شاهدانه را رعایت کنند. او افزود: «مسئله این است که سیستم ها را به هم متصل کنید تا واقعاً دید کامل داشته باشید.

این خرید در زمانی انجام می شود که بازار پرداخت حشیش ایالات متحده به دلیل موانع نظارتی مداوم در آشفتگی است. بسیاری از شرکت‌های کارت اعتباری و بانک‌های ملی از همکاری با خرده‌فروشان شاهدانه امتناع می‌کنند، زیرا هنوز قانونی نیست. قانونگذاران سعی کردند از طریق قانون بانکداری ایمن و منصفانه (SAFE) این موانع را از بین ببرند، اما این قانون ماه گذشته در کنگره به تصویب نرسید.

هاملین گفت: «من فکر می‌کنم فکر کلی این بود که SAFE قرار است به آن بپردازد، به خصوص آن جلسه اردک لنگ. و با توجه به اینکه این اتفاق نیفتاد، فکر می کنم ما به عنوان یک صنعت احتمالاً یک گام به عقب برداشتیم.»

در سال 2019، POSaBIT ترمینال POS مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی کرد و 2.1 میلیون دلار برای کمک به شرکت های شاهدانه برای پذیرش پرداخت های بدون نقد جمع آوری کرد. این شرکت اکثر مشتریان خود را از مدل بانکداری در محل که توسط شرکت های بزرگ خودپرداز سرکوب می شود به سیستم بدهی پین خود منتقل کرده است که با مقررات محلی و فدرال مطابقت دارد.

این شرکت در سه ماهه سوم حدود 1.2 میلیون دلار زیان خالص گزارش کرده است که موجودی نقدی آن 8.2 میلیون دلار است. درآمد 37 تا 40 میلیون دلاری را برای سال 2022 پیش بینی می کند.

POSaBIT انتظار دارد که سه شرکت جدیدش 11 میلیون دلار درآمد و 6.8 میلیون دلار سود ناخالص برای سال 2022 به دست آورند. هاملین گفت که شرکت های تازه اضافه شده به کل EBITDA شرکت اضافه خواهند کرد و به حفظ هدف آن برای سودآوری در سال 2023 کمک خواهند کرد.