• خانه
  • اخبار
  • کامیون بدون آلایندگی ماموت اولین بار در آفریقای جنوبی با استفاده از حالت First Mode عرضه می شود

کامیون بدون آلایندگی ماموت اولین بار در آفریقای جنوبی با استفاده از حالت First Mode عرضه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کامیون بدون آلایندگی ماموت اولین بار در آفریقای جنوبی با استفاده از حالت First Mode عرضه می شود

کامیون بدون آلایندگی ماموت اولین بار در آفریقای جنوبی با استفاده از حالت First Mode عرضه می شود
کامیون بدون آلایندگی آنگلو امریکن سه طبقه است. (عکس انگلیسی-آمریکایی)

پس از سال ها توسعه، امروز بزرگترین خودروی بدون آلایندگی در یک معدن پلاتین در آفریقای جنوبی با یک نیروگاه هیبریدی هیدروژنی که توسط First Mode مستقر در سیاتل طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

کامیون ماینینگ هیبریدی 200 تنی آنگلو امریکن، یک محموله بزرگ از سیریل رامافوزا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی به معدن روباز پلاتین موگالاکونا دریافت کرده است.

رامافوزا گفت: «این یک حرکت هوشمندانه برای آنگلو امریکن است، اما یک جهش بزرگ برای اقتصاد هیدروژن آفریقای جنوبی با حرکت به سوی آینده است». اقتصاد هیدروژنی ما را به عنوان یک کشور و به عنوان یک صنعت جذب می کند.

کریس وورهیس، رئیس و مدیر عامل First Mode، گفت که نیروی صنعتی بدون آلایندگی نقش کلیدی در مقابله با بحران جهانی آب و هوا ایفا خواهد کرد. کامیون‌های بزرگ در حال حاضر 70 تا 80 درصد مصرف گازوئیل را در معادن آنگلو امریکن تشکیل می‌دهند، اما انتظار می‌رود که یک کامیون nuGen معادل 700 خودرو را از جو دور نگه دارد.

Voorhees در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “در حالت اول، ما می دانیم که در لحظه “آتش همه چیز” هستیم. «فوریت پیش روی ما مستلزم معرفی هر ابزار و هر فناوری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی است. من به تیم و مشارکت ما با آنگلو امریکن، که بر کربن زدایی در منبع متمرکز شده است، برای ایجاد تغییر مهم و ضروری که همه ما به دنبال آن هستیم، افتخار می کنم.

کامیون بدون آلایندگی ماموت اولین بار در آفریقای جنوبی با استفاده از حالت First Mode عرضه می شود
نیروگاه هیدروژنی که توسط First Mode در سیاتل طراحی و ساخته شده است، در یک کامیون در معدن پلاتین Anglo American در آفریقای جنوبی نصب شده است. (عکس انگلیسی-آمریکایی)

طبق آمار ارائه شده توسط First Mode، صنعت معدن حدود 7 درصد از ماموریت های جهانی دی اکسید کربن را به خود اختصاص می دهد و کامیون های دیزلی تا 50 درصد از کل مصرف انرژی در معادن را تشکیل می دهند.

کامیون nuGen شرکت Anglo American سوخت خود را از یک نیروگاه هیدروژن خورشیدی در Mogalakvena تامین می کند. نیروگاه هیبریدی 2 مگاواتی – که توسط First Mode با مشارکت ویلیامز پیشرفته مهندسی، بالارد، ENGIE و NPROXX توسعه یافته است – از یک سیستم سلول سوختی هیدروژنی استفاده می کند که تا 800 کیلووات نیرو به اضافه یک باتری 1.2 مگاوات ساعتی ارائه می دهد.

کامیون تبدیل شده کوماتسو 930E برای حمل تا 290 تن سنگ معدن طراحی شده است. به گزارش اینترنشنال ماینینگ، در اولین کار امروز در معدن پلاتین موگالاکونا، 150 تن سنگ معدن با شیب 7 درصد حمل کرد و سپس بار خود را کاهش داد.

پروژه nuGen Anglo American بخشی از یک ابتکار انرژی پاک به نام FutureSmart Mining است که هدف آن این است که فعالیت‌های معدنی شرکت را تا سال 2040 کربن خنثی کند.

در نهایت، 40 کامیون دیزلی سنگین در سایت فضای باز Mogalaquena به یک نیروی هیبریدی با باتری هیدروژنی تبدیل می‌شوند و سپس سیستم nuGen به ناوگان جهانی آنگلو امریکن متشکل از حدود 400 کامیون معرفی می‌شود.

ماینینگ تنها صنعتی نیست که از خدمات مهندسی First Mode بهره می برد. این شرکت مستقر در سیاتل – که دفتری در پرث استرالیا نیز دارد – در حال کار بر روی یک مسابقه آفرود بر روی سوخت هیدروژنی است و در تلاش های فضایی مانند ماموریت Psyche ناسا به یک سیارک غنی از فلز و ماموریت پایداری مریخ به مریخ مشارکت دارد. .