منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • کالیفرنیا 97 درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی های تجدیدپذیر به دست می آورد

کالیفرنیا 97 درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی های تجدیدپذیر به دست می آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کالیفرنیا 97 درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی های تجدیدپذیر به دست می آورد

در مدت کوتاهی در اوایل سال جاری، کالیفرنیا موفق شد 97 درصد برق خود را از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، ایالت کالیفرنیا قصد دارد تا 25 سال آینده یک شبکه برق بدون کربن داشته باشد. به همین دلیل در اوایل ماه جاری، این قسمت از آمریکا موفق شد 97 درصد برق خود را از طریق انرژی های تجدیدپذیر تامین کند که در نوع خود رکورد جدیدی است.

در 3 آوریل، ایالت کالیفرنیا رکورد جدیدی را در استفاده از انرژی های تجدید پذیر ثبت کرد. البته پیش از آن در یک هفته با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر توانسته بود 96.4 درصد برق شبکه را تامین کند. مدیر عامل اپراتور سیستم مستقل کالیفرنیا در بیانیه ای گفت: “اگرچه رکوردها کوتاه مدت هستند، اما این دستاوردها می توانند به ما در ایجاد اهداف بلند مدت انرژی پاک با تکیه بر آنها کمک کنند.”

به طور کلی در فصل بهار استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تولید شده توسط خورشید و باد به حداکثر خود می رسد. زیرا آب و هوای مساعد در این بازه زمانی و زاویه مناسب تابش خورشید به آن دست خواهد یافت. در هر صورت، رکورد 97 درصدی کالیفرنیا یک دستاورد بزرگ است. با تعطیلی بسیاری از نیروگاه های گازسوز خود، قصد دارد برای حفظ مشکلات زیست محیطی بیش از پیش به منابع دوره ای مانند خورشید و باد تکیه کند.