• خانه
  • اخبار
  • کار از راه دور ممکن است به زودی به پایان برسد. اما آیا جرم و جنایت همچنان تکنسین ها را از مرکز شهر سیاتل دور می کند؟

کار از راه دور ممکن است به زودی به پایان برسد. اما آیا جرم و جنایت همچنان تکنسین ها را از مرکز شهر سیاتل دور می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کار از راه دور ممکن است به زودی به پایان برسد. اما آیا جرم و جنایت همچنان تکنسین ها را از مرکز شهر سیاتل دور می کند؟


با کاهش نوع Omicron، شرکت های فناوری انتظار دارند به دفتر بازگردند. اما برای کسانی که دفتری در مرکز شهر سیاتل دارند، یک سوال جدید پیش رو و در مرکز شهر وجود دارد: با افزایش جرم و جنایت به سطوحی که قبلاً دیده نشده بود، بازگشت به کار شخصی در شهر چقدر ایمن است؟

چند هفته پیش، یک مهندس آمازون هنگام راه رفتن در بلتاون با چوب بیسبال به سرش ضربه خورد. چند روز بعد، تیراندازی‌هایی در محله‌های مرکزی رخ داد که بر اساس آنچه مقامات شهری می‌گویند خشونت‌های مسلحانه در سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است. اوایل این هفته، هیئت تحریریه وال استریت ژورنال گفت: «بی قانونی اکنون روند بهبود اقتصادی سیاتل را مختل کرده است».

در حالی که تیراندازی ها سرفصل خبرها هستند، برخی در مرکز شهر می گویند جنایاتی که اخبار را ایجاد نمی کنند به همان اندازه نگران کننده هستند – و بسیاری از آنها مورد بررسی، حل و فصل یا حتی گزارش نشده اند. این یکی از دلایلی است که برخی از شرکت ها، از جمله شرکت های فناوری، از مرکز شهر دور می شوند یا رویکرد انتظار را برای دور ماندن کمی بیشتر اتخاذ می کنند.

مایکل شوتزلر، مدیر اجرایی انجمن صنعت فناوری در واشنگتن، گفت: «کارفرمایان کوچکتر به طور انبوه آن را ترک کردند. تعداد کمی از آنها نیاز به ساختن یک دفتر مرکزی جدید در شهر دیگری داشتند. آنها به سادگی به کارمندان اجازه می دهند از خانه کار کنند و وقتی اجاره آنها تمام شد، یک مکان جدید در شهر جدیدی مانند Bellevue، Renton، Redmond پیدا می کنند. [or] معکوس. “

“اگر من در حال حاضر تصمیم می گرفتم کجا دفترم را قرار دهم، در مورد اولویت دادن به مرکز شهر سیاتل تردید جدی داشتم.”

شرکت ذخیره سازی ابری Qumulo یک اجاره بلندمدت برای دفاتر خیابان سوم دارد، اما مدیر عامل بیل ریشتر گفت خشونت و سوء مصرف مواد مخدر ادامه دارد. در حال حاضر، این شرکت به کارمندان اجازه می‌دهد انتخاب کنند که آیا می‌خواهند وارد دفتر شوند یا از خانه کار کنند – و Qumulo قبض پارکینگ یا Uber را برای کسانی که انتخاب می‌کنند به محل کار سفر کنند، بر عهده می‌گیرد.

ریشتر گفت: «اگر من در حال حاضر تصمیم می گرفتم دفترم را کجا قرار دهم، در مورد اولویت دادن به مرکز شهر سیاتل تردید جدی داشتم.

سیاتل در سال 2021 جهش شدید جنایت را تجربه می کند، اما این سطوح به سطوح تاریخی مشاهده شده در دهه 80 و 90 نرسیده است. اما این جهش ها هنوز نگران کننده است – به طوری که بروس هارل، شهردار سیاتل، امنیت عمومی را در بالای اولین آدرس خود در شهر در روز سه شنبه قرار داد.

هارل گفت: «حقیقت این است که وضعیت موجود غیرقابل قبول است.

به مرکز برگردید

شرکت ها اقداماتی را برای ایمن نگه داشتن کارمندان و مشتریان در حین بازگشت به کار شخصی انجام می دهند، از جمله بستن زودتر دفاتر تا کارمندان بتوانند قبل از تاریکی هوا برگردند و کارکنان امنیتی خصوصی را استخدام کنند.

پس از اینکه سیندی پتک، دستیار اجرایی ماه گذشته توسط زنی در قطار ریلی سبک با مشت به صورتش کوبید، گروه سرمایه گذاری Madrona، که دفتر مرکزی آن در خیابان سوم در مرکز شهر واقع شده است، هزینه پارکینگ کارکنان را پرداخت می کند.

پتک گفت: “این خیلی ترسناک و ناراحت کننده بود.” “این کاملاً شوکه کننده بود. من برای تحریک او کاری نکرده بودم.”

پتک گفت که او روزها تلاش می کرد تا با استفاده از شماره های پلیس بدون اضطرار این حادثه را گزارش کند، اما نتوانست با آن تماس بگیرد. سرانجام پس از ارائه گزارش کتبی به ساند ترانزیت، وی به کلانتری شهرستان کینگ ارجاع شد.

گرگ گوتسمن، مدیر عامل آزمایشگاه پایونیر اسکوئر، گفت که کارمندان این شرکت به‌صورت گروهی می‌روند و زودتر به خصوص پس از دزدی در دفتر در دسامبر گذشته، آنجا را ترک می‌کنند.

کار از راه دور ممکن است به زودی به پایان برسد. اما آیا جرم و جنایت همچنان تکنسین ها را از مرکز شهر سیاتل دور می کند؟
گرگ گوتسمن، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه پایونیر اسکوئر.

گوتسمن گفت: “من فکر می کنم همه ما باید در اتفاقاتی که در جامعه گسترده تر ما و دنیای اطراف ما می افتد مشارکت داشته باشیم.” “اما سخت است – شما می خواهید احساس امنیت کنید. شما نمی خواهید مردم به محل کار شما بیایند و وسایل ارزشمند را بدزدند.

گوتسمن گفت که دوربین‌ها فیلمی از مردی که کامپیوترها و دوربین‌ها را در دفتر جمع‌آوری می‌کرد، ضبط کردند و افسران توانستند با استفاده از ردیابی موقعیت مکانی در این دستگاه‌ها متوجه شوند که آنها به ساختمان آپارتمان ملکه آن برده شده‌اند. اما حتی با این اطلاعات، سیگنال های پلیس نتیجه ای در بر نداشت.

یکی از کارمندان آزمایشگاه پایونیر اسکوئر عکس های خانوادگی روی یکی از دوربین ها داشت. او بروشورهایی را در نزدیکی ساختمان آپارتمان ارسال کرد و خواستار بازگرداندن عکس‌ها شد. چند روز بعد سیم کارت دوربین از طریق پست با یادداشتی برگردانده شد که از او خواسته شده بود به منطقه برنگردد.

گوتسمن هنوز جزو کسانی نیست که قصد دور شدن از مرکز شهر را دارند. او گفت که امیدوار است با بازگشت افراد بیشتری به کار شخصی، شهر دوباره امن تر شود.

او گفت: “سیاتل قبلا عالی نبود، اما خیلی بدتر شد.” اما شما می خواهید احساس امنیت کنید و می خواهید کارمندان و افرادی که با آنها کار می کنید احساس امنیت کنند.”

“یک روز تاخیر و یک دلار کمتر”

کار از راه دور ممکن است به زودی به پایان برسد. اما آیا جرم و جنایت همچنان تکنسین ها را از مرکز شهر سیاتل دور می کند؟
(عکس از brooztechnology / کوین لیسوتا)

سال گذشته، داده های پلیس نشان داد که حملات تشدید شده در سیاتل 24 درصد افزایش یافته است و جنایات خشونت آمیز 20 درصد افزایش یافته است. سرقت های گزارش شده نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است.

در همین حال، تاخیر در زمان پاسخ پلیس – یا اصلاً پاسخ ندادن – یک موضوع رایج در بسیاری از حکایات در سراسر شهر است. حامیان اصلاحات خاطرنشان می‌کنند که همه درخواست‌ها برای کمک مستلزم پاسخ افسران مسلح نیست، اما تاکنون اتفاق کمی برای ساخت و پشتیبانی از سیستم‌های واکنش جایگزین رخ داده است.

شهردار هارل روز سه‌شنبه گفت که قصد دارد 125 افسر پلیس دیگر – “تعداد مناسب و نوع کارمند مناسب” – را در حالی که شهر برای مقابله با سابقه طولانی نژادپرستی نهادینه شده و خشونت‌های اسلحه‌ای که به طور نامتناسبی بر سیاه‌پوستان تأثیر می‌گذارد، استخدام کند.

هارل همچنین متعهد شد که سومین بخش ایمنی عمومی را برای استخدام نیروهای اورژانسی که در زمینه تکنیک‌های کاهش تنش و کاهش آسیب در جامعه آموزش دیده‌اند، ایجاد کند و افراد ساکن را از کمپ‌های چادری در پیاده‌روها و سایر مناطق اطراف سیاتل جابجا کند.

هارل گفت: «فضاهای عمومی برای همه در شهر ما است، و از آنجایی که بسیاری از کارگران در شهر ما ماه آینده به دفتر باز می گردند، تمرکز ما نیز باید این باشد که مطمئن شویم پیاده روها برای عموم قابل دسترس و عاری از موانع هستند. “این یک مسئولیت اساسی دولت ما است، همانطور که به کار خود برای ارائه سرپناه، مسکن، خدمات و حمایت برای کسانی که بی خانمانی را تجربه می کنند، ادامه می دهد.

“می ترسم یک روز تاخیر و یک دلار کمتر باشد که شهر یک دهه واقعا سخت را پشت سر بگذارد.

اگرچه جرم و بی خانمانی اغلب با هم مخلوط می شوند، اما واقعیت چندان روشن نیست. تحقیقات ارتباط روشنی بین کمپ های بی خانمان و جرم و جنایت نشان نمی دهد و کسانی که با افراد بی خانمان کار می کنند می گویند که اغلب بیشتر از مجرمان قربانی جنایت می شوند.

ریشتر گفت که مایل است شاهد حضور بیشتر پلیس در مرکز شهر باشد و این نباید با کمک به افراد بدون همراه در تضاد باشد.

مدیر اجرایی Qumulo گفت: “بحث اغلب بر سر این است که آیا ما خواهان حضور بیشتر پلیس و احساس امنیت هستیم یا اینکه می خواهیم برای بهبود وضعیت بی خانمانی تلاش کنیم؟” «فقط فکر نمی‌کنم این ادغام خیلی سازنده باشد. واقعا برای من است و بیانیه، نه یک یا بیانیه. “

شایان ذکر است که برخی از شرکت ها هستند که اجاره های جدید را در مرکز شهر می پذیرند. تعدادی از شرکت‌های فناوری اخیراً فضاهای کاری جدیدی را در منطقه تجاری اصلی شهر ایجاد کرده‌اند، از جمله کاروان خواستگاری و استارت‌آپ تجارت الکترونیک Fabric که سال گذشته از Bellevue نقل مکان کرد.

شوتسلر از ووتزیا گفت که امیدوار است دفتر شهردار جدید با مشاغل برای مقابله با جرم و جنایت در مرکز همکاری کند و دفاتر را پر نگه دارد.

او گفت: «فکر می‌کنم یک فرصت واقعاً خوب برای شهر وجود دارد تا شروع به فکر کردن از طریق منشور کند که چگونه با هم بسازیم؟»

اما او کاملا امیدوار نیست.

“می ترسم یک روز تاخیر و یک دلار کمتر باشد که شهر یک دهه واقعا سخت را پشت سر بگذارد.