کاروان که به تازگی 260 میلیون دلار جمع آوری کرده است، در آخرین تعدیل نیرو 7 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

کاروان که به تازگی 260 میلیون دلار جمع آوری کرده است، در آخرین تعدیل نیرو 7 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

(تصویر فایل brooztechnology / Taylor Soper)

کاروان 7 درصد از کارکنان خود را در روز پنجشنبه کاهش داد و به جدیدترین شرکت فناوری تبدیل شد که در میان یک محیط اقتصادی نامطمئن کارمندان خود را کاهش می دهد.

سخنگوی بازار کامیون‌های استارت‌آپ در سیاتل کاهش تولید brooztechnology را تایید کرد. Convoy گفت که 1300 نفر را در آوریل استخدام کرده است، زمانی که یک حلقه سرمایه گذاری 260 میلیون دلاری به ارزش 3.8 میلیارد دلار جمع آوری کرد، بنابراین اخراج حدود 90 کارمند را تحت تأثیر قرار داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای گفت: «ما تغییرات سازمانی و سایر تغییرات مربوط به هزینه‌های عملیاتی را انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که در مواجهه با احتمال بدتر شدن شرایط اقتصادی در قوی‌ترین موقعیت مالی ممکن قرار داریم». .

بسیاری از استارت‌آپ‌های فناوری کارمندان خود را کاهش داده‌اند و غول‌های بزرگ‌تر با تعدادی از شرایط اقتصاد کلان، از جمله افزایش تورم، شرکت‌ها را در بخش‌های مختلف نگران کرده‌اند. سرمایه گذاران خطرپذیر به شرکت های فناوری توصیه می کنند که هزینه ها را کاهش دهند و صندوق های نقدی خود را گسترش دهند.

حتی استارت آپ های تک شاخ – با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار – از نیروهای بازار در امان نیستند، از جمله شرکت هایی که به تازگی مبالغ هنگفتی مانند Convoy جمع آوری کرده اند.

بیانیه کامل سخنگوی کاروان به شرح زیر است:

ما تغییرات سازمانی و سایر تغییرات مربوط به هزینه‌های عملیاتی را انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که در مواجهه با احتمال بدتر شدن شرایط اقتصادی در قوی‌ترین موقعیت مالی ممکن قرار داریم. در نتیجه این تغییرات، ما ناراحت شدیم که امروز باید با تقریباً 7 درصد از نیروی کار کاروان خداحافظی کنیم. این تصمیم نه آسان بود و نه ساده گرفته شد. با جمع آوری کمک های مالی اخیر و تداوم قدرت ذاتی کسب و کارمان، ما مشتاقانه منتظر ادامه اختلال در صنعت حمل و نقل برای بهبود رانندگان کامیون، حمل و نقل کالا و کره زمین هستیم، با هر شرایطی که در بازار در این مسیر با آن مواجه می شویم. ما شبکه‌های خود را برای حمایت از کارکنان خروجی در تلاش‌هایشان برای ایمن کردن نقش‌های جدید باز خواهیم کرد.»

نرم افزار Convoy که در سال 2015 تأسیس شد و توسط افرادی مانند بیل گیتس و جف بزوس پشتیبانی می شود، تراکنش های بین شرکت های حمل و نقل و حمل و نقل را خودکار می کند. شبکه آن دارای بیش از 400000 کامیون و لیستی از حمل و نقل کالا از جمله Home Depot، Procter & Gamble، Unilever و Anheuser-Busch است.

این شرکت در ماه آوریل اعلام کرد که انتظار دارد در سال جاری بیش از یک میلیارد دلار درآمد داشته باشد. درآمدهای این شرکت در سه ماهه اول نسبت به سال قبل 51 درصد افزایش یافته است. او به تازگی در فهرست سالانه Disruptor 50 CNBC در رتبه 6 قرار گرفته است.

کاروان یکی از بسیاری از استارت‌آپ‌های فناوری لجستیک با رشد سریع – از جمله چندین در منطقه سیاتل – است که میلیاردها دلار در سال‌های اخیر در بحبوحه هرج و مرج در زنجیره تامین ناشی از همه‌گیری جمع‌آوری کرده است و از این واقعیت که حمل‌کنندگان با غیر قابل پیش بینی بودن بازار

کاروان علاوه بر کارگزاران سنتی که در فناوری خود سرمایه گذاری می کنند، با تعدادی از شرکت های حمل و نقل دیجیتال متمرکز از جمله Uber Freight رقابت می کند. آنها برای سهمی از صنعت حمل و نقل ایالات متحده به ارزش 800 میلیارد دلار مبارزه می کنند.

کاروان توسط بنیانگذارانی هدایت می شود که قبلاً برای آمازون کار کرده اند: مدیر عامل شرکت دن لوئیس و متخصص ارشد تجربه گرانت گودیل. آنها شرکت را با حضور در ایستگاه های کامیون و بیرون راندن از انبارها و در حالی که تحقیقات بازار انجام می دادند، زمانی که Convoy هسته اصلی ایده بود، راه اندازی کردند.

مارک اوکرستروم، مدیرعامل سابق Expedia در آگوست 2020 به عنوان رئیس و مدیر عامل عملیاتی به شرکت پیوست. سونیا جین، مدیر مالی سابق Cars.com، اوایل سال جاری به عنوان CFO به کاروان پیوسته بود.

کاروان علاوه بر سرمایه جدید خود، یک خط اعتباری 150 میلیون دلاری نیز در آوریل دریافت کرد.

سرمایه گذاران دیگر عبارتند از Baillie Gifford; حساب های توصیه شده توسط T. Rowe Price Associates, Inc.; بری دیلر، رئیس Expedia; مارک بنیوف، مدیرعامل Salesforce؛ بنیانگذاران Code.org، هادی و علی پرتوی; هاوارد بهار، رئیس سابق استارباکس؛ Bono and The Edge توسط U2; بین دیگران.