• خانه
  • اخبار
  • کاروان به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد استارت آپ حمل و نقل در سیاتل، کارمندان بیشتری را اخراج می کند

کاروان به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد استارت آپ حمل و نقل در سیاتل، کارمندان بیشتری را اخراج می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاروان به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد استارت آپ حمل و نقل در سیاتل، کارمندان بیشتری را اخراج می کند

کاروان به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد استارت آپ حمل و نقل در سیاتل، کارمندان بیشتری را اخراج می کند
مدیر عامل کاروان دن لوئیس. (عکس فایل brooztechnology)

استارت‌آپ کاروان حمل و نقل در سیاتل در حال انجام دور دیگری از اخراج کارکنان است. این جدیدترین شرکت فناوری است که در میان تداوم عدم اطمینان اقتصادی و احتمال رکود، تعداد کارکنان را کاهش داده است.

دن لوئیس، مدیرعامل کاروان، در ایمیلی به کارکنان، «سازماندهی مجدد و تخصیص مجدد منابع» را توصیف کرد. او گفت که مشتریان کاروان با فشارهای خارجی از جمله کمبود زنجیره تامین و تورم مواجه هستند.

لوئیس نوشت: «در محیطی مانند این، شرکت‌هایی که تغییر را به‌عنوان شرایط عادی جدید پذیرفته و انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کنند، در سال‌های آینده برندگان خواهند بود. همانطور که ما باید تغییر را بپذیریم و همیشه انعطاف پذیر بمانیم، مشتریان ما نیز به دنبال شرکای هستند تا به آنها در انجام این کار کمک کنند.

سخنگوی کاروان از ارائه جزئیات در مورد تعداد اخراج ها خودداری کرد. چندین کارگر مستقر در سیاتل و آتلانتا روز دوشنبه در لینکدین پست کردند و اعلام کردند که آنها را رها کرده اند.

در اوایل تابستان امسال، کاروان 7 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد. این شرکت اعلام کرد در آوریل 1300 نفر را استخدام کرده است، زمانی که سرمایه گذاری 260 میلیون دلاری را به ارزش 3.8 میلیارد دلار افزایش داد، بنابراین این کاهش ها بر حدود 90 کارمند تأثیر گذاشت.

نرم افزار Convoy که در سال 2015 تأسیس شد و توسط افرادی مانند بیل گیتس و جف بزوس پشتیبانی می شود، تراکنش های بین شرکت های حمل و نقل و حمل و نقل را خودکار می کند. شبکه آن شامل بیش از 400000 کامیون و لیستی از ارسال کنندگان از جمله Home Depot، Procter & Gamble، Unilever و Anheuser-Busch است.

این شرکت که در لیست brooztechnology 200 از بهترین استارت آپ های شمال غربی اقیانوس آرام در رتبه چهارم قرار دارد، در ماه آوریل اعلام کرد که انتظار دارد در سال جاری بیش از یک میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

کاروان علاوه بر کارگزاران سنتی که در فناوری خود سرمایه گذاری می کنند، با تعدادی از شرکت های حمل و نقل دیجیتالی مشابه، از جمله Uber Freight رقابت می کند. آنها برای سهمی از صنعت حمل و نقل 800 میلیارد دلاری ایالات متحده رقابت می کنند.

کاروان به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد استارت آپ حمل و نقل در سیاتل، کارمندان بیشتری را اخراج می کند
رایان گاوین، افسر ارشد کاروان. (عکس کاروان)

لوئیس در ایمیل خود به کارکنان گفت که این شرکت در حال سازماندهی مجدد عملکرد تجاری متمرکز بر حمل و نقل به یک سازمان به رهبری رایان گاوین، مدیر ارشد رشد است که در سال 2019 پس از حضور در آمازون و مایکروسافت به آن پیوست. مدیر ارشد درآمد این شرکت، ملیسا مک کان-تیلتون، به سمت مشاور رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت خواهد رفت و سپس در پایان سال جاری کاروان را ترک خواهد کرد.

لوئیس و گرانت گودیل قبل از راه اندازی کاروان در آمازون کار می کردند. سال گذشته، گودیل از نقش CTO به مدیر ارشد تجربه منتقل شد.

کاروان در سال 2020، مدیرعامل سابق اکسپدیا، مارک اوکرستروم را به عنوان رئیس و مدیر ارشد اجرایی استخدام کرد.

تعدادی از شرکت های فناوری کارگران را اخراج می کنند. مایکروسافت هفته گذشته تأیید کرد که در حال اخراج کارکنان است و همچنین غول امنیت و تحویل برنامه F5 که حدود 100 شغل را اخراج کرد. غول‌های فناوری از جمله اسنپ و اوراکل کارمندان خود را کاهش داده‌اند و سایرین مانند متا و اپل استخدام را کند یا متوقف کرده‌اند.

شرکت‌های دیگر در منطقه سیاتل، از جمله T-Mobile، Compass، Leafly و DreamBox Learning اخیراً با اخراج مواجه شده‌اند.