• خانه
  • اخبار
  • کاروان به ارزش 3.8 میلیارد دلار پس از جمع آوری 260 میلیون دلار برای رسیدن به گاز در بازار محموله دیجیتال

کاروان به ارزش 3.8 میلیارد دلار پس از جمع آوری 260 میلیون دلار برای رسیدن به گاز در بازار محموله دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاروان به ارزش 3.8 میلیارد دلار پس از جمع آوری 260 میلیون دلار برای رسیدن به گاز در بازار محموله دیجیتال

کاروان به ارزش 3.8 میلیارد دلار پس از جمع آوری 260 میلیون دلار برای رسیدن به گاز در بازار محموله دیجیتال
(تصویر کاروان)

بازار کامیون های کاروان سوخت بسیار بیشتری را به مخزن خود می ریزد و 260 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا شرکت سیاتل به دنبال تقویت شبکه رو به رشد کامیون ها و حمل و نقل بار است.

دور سرمایه گذاری سری E کاروان را 3.8 میلیارد دلار تخمین می زند که از 2.7 میلیارد دلار در نوامبر 2019 افزایش یافته است. این پسر 7 ساله تاکنون 928 میلیون دلار جمع آوری کرده است. او همچنین به تازگی یک خط اعتباری 150 میلیون دلاری دریافت کرده است.

پول تازه به کاروان کمک می کند تا در فناوری خود که تراکنش های بین شرکت های حمل و نقل و حمل و نقل را خودکار می کند، سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد. این در حالی رخ می دهد که سایر شرکت های متمرکز بر فناوری، از جمله Uber Freight، به دنبال ایجاد اختلال در صنعت حمل و نقل هستند و کارگزاران سنتی روی فناوری خود سرمایه گذاری می کنند.

کاروانی که توسط افرادی مانند بیل گیتس و جف بزوس حمایت می شود، انتظار دارد درآمد امسال از یک میلیارد دلار فراتر رود. درآمدهای این شرکت در سه ماهه اول نسبت به سال قبل 51 درصد افزایش یافته است.

رایان گاوین، مدیر ارشد رشد شرکت، گفت که بی ثباتی ناشی از همه گیری به روشن شدن پیشنهاد ارزش کاروان کمک کرده است. برخی از خدمات کاروان، مانند بازار کاروان گو برای فرود و قلاب، طی دو سال گذشته شاهد جهش تقاضا بوده است زیرا فرستنده‌ها با غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار مواجه شده‌اند.

کاروان به ارزش 3.8 میلیارد دلار پس از جمع آوری 260 میلیون دلار برای رسیدن به گاز در بازار محموله دیجیتال
(تصویر کاروان)

گاوین گفت: «داشتن تلاش‌های متمرکز بر فناوری برای بهره‌وری و بهره‌وری در زمان‌های بی‌ثباتی بالا بسیار حیاتی می‌شود.

Avery Weiss، معاون حمل‌ونقل در FTR Transportation Intelligence گفت انسدادهای ناشی از همه‌گیری نابرابری‌ها در جریان حمل‌ونقل ایجاد می‌کند که حجم عظیمی از محموله‌ها را در صورت تقاضا به بازار نقدی ارسال می‌کند.

این منجر به افزایش تعداد شرکت های حمل و نقل کوچکتر برای پاسخگویی به تقاضا شده است. کامیون داران مستقل و شرکت های کوچک اکثریت حامل های باری ایالات متحده را تشکیل می دهند و بازار هدف کاروان هستند.

گاوین گفت که برای حمل‌کنندگان، کاروان «ظرفیت کشسانی» را امکان‌پذیر می‌کند که می‌تواند در میان هرج و مرج در زنجیره تأمین، تقاضای غیرقابل پیش‌بینی و کمبود آشکار رانندگان کامیون کمک کند.

صنعت کامیون 800 میلیارد دلاری در ایالات متحده بسیار بزرگ است، اما کاروان واقعاً با رقابت سختی روبرو است. Uber Freight در سه ماهه چهارم 1.08 میلیارد دلار تولید کرد که 245 درصد بیشتر از سال قبل است که با خرید غول لجستیک Transplace حمایت می شود. اوبر انتظار دارد که بخش حمل و نقل خود در سال 2022 EBITDA تنظیم شده مثبت ایجاد کند.

یک سخنگوی گفت که کاروان “در مسیر روشنی برای سودآوری قرار دارد.”

Vise گفت که واسطه های سنتی، مانند کارگزاران حمل و نقل با مدت طولانی، در حال رسیدن به خدمات فناوری جدیدتر هستند. او گفت: «استارتاپ‌ها مطمئناً بازار را شکسته‌اند، اما باید سخت تلاش کنند تا رقابتی باقی بمانند.

کاروان با شرکت‌های کارگزاری سنتی رقابت می‌کند، اما در اواخر سال گذشته برنامه‌ای را راه‌اندازی کرد که به کارگزاران اجازه دسترسی به شبکه کاروان را می‌دهد.

شبکه آن دارای بیش از 400000 کامیون و لیستی از حمل و نقل کالا از جمله Home Depot، Procter & Gamble، Unilever و Anheuser-Busch است.

عمودهای اصلی کاروان کالاهای بسته بندی مصرفی هستند. غذا و نوشیدنی؛ تولید و صنعت؛ و خرده فروشی / عمده فروشی. استارتاپ با حفظ درصدی از هر تراکنش انجام شده از طریق بازار خود درآمد کسب می کند.

کاروان به ارزش 3.8 میلیارد دلار پس از جمع آوری 260 میلیون دلار برای رسیدن به گاز در بازار محموله دیجیتال
رایان گاوین، مدیر ارشد توسعه کاروان. (عکس کاروان)

رانندگان کامیون برنامه رایگان Convoy را دانلود می کنند تا بدون مراجعه به کارگزارانی که معمولاً از ایمیل و تماس های تلفنی استفاده می کنند، کار پیدا کنند. این شرکت در چند سال گذشته ویژگی‌های جدیدی را معرفی کرده است، از جمله Convoy Go، که به هر شرکتی امکان می‌دهد تریلرهای از پیش بارگذاری شده را یدک بکشد. یک برنامه قیمت‌گذاری به نام بارگیری مجدد خودکار تضمین شده اولیه، که از یادگیری ماشینی برای گروه‌بندی محموله‌ها با کامیون کامل برای حامل‌ها استفاده می‌کند و به کاهش انتشار کربن “مایل خالی” کمک می‌کند. مناقصه فوری، که به شرکت‌های حمل‌ونقل اجازه می‌دهد برای بار مناقصه کنند. Convoy Connect، سیستم مدیریت حمل و نقل؛ و Convoy QuickPay که به مدت 48 ساعت از رانندگان حقوق می گیرد.

تز اصلی کاروان این است که می تواند سود رانندگان کامیون را افزایش دهد و در عین حال هزینه های حمل و نقل را کاهش دهد، ناکارآمدی ها را در زنجیره تامین موجود حذف کند و به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در این فرآیند کمک کند.

گاوین گفت: «ما اکنون در جایی هستیم که اتوماسیون داریم، پایه فناوری داریم. اکنون ما واقعاً می‌توانیم تجارت خود را گسترش دهیم.»

در این هفته اطلاعات گزارش داد که تزریق عظیم بودجه همچنین به Convoy فرصت بیشتری می دهد زیرا برخی استارتاپ های فناوری شروع به کاهش مشاغل می کنند تا در هزینه خود صرفه جویی کنند زیرا سرمایه گذاران خطرپذیر سرعت معاملات خود را کاهش می دهند.

کاروان از این پول برای افزایش 1300 نیروی کار و جذب استعدادهای تکنولوژیک بیشتر استفاده خواهد کرد. برخی از رهبران این شرکت در سال‌های اخیر برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌های خود مانند Outgo و Common Room رفته‌اند.

گاوین، مدیر کل سابق مایکروسافت و آمازون، گفت که این مایه افتخار این شرکت است.

گاوین گفت: “من فکر می کنم این بازتابی از فرهنگی است که ما در اینجا ساخته ایم.” “ما افراد زیادی داریم که هیجان زده اند وایت بردهای خالی را می گیرند و آنها را به ارزشی باورنکردنی برای مشتریان تبدیل می کنند. شما هرگز نمی توانید واقعاً این روحیه کارآفرینی را خاموش کنید.”

کاروان به ارزش 3.8 میلیارد دلار پس از جمع آوری 260 میلیون دلار برای رسیدن به گاز در بازار محموله دیجیتال
سمت چپ: مدیر عامل کاروان و یکی از بنیانگذاران دن لوئیس. CXO کاروان و یکی از بنیانگذاران گرانت گودیل. و رئیس کاروان مارک اوکرستروم. (عکس کاروان)

کاروان توسط بنیانگذارانی هدایت می شود که قبلاً برای آمازون کار کرده اند: مدیر عامل شرکت دن لوئیس و متخصص ارشد تجربه گرانت گودیل. آن‌ها شرکت را با حضور در ایستگاه‌های کامیون و بیرون راندن از انبارها و در حین انجام تحقیقات بازار در زمانی که Convoy هسته اصلی ایده بود، راه‌اندازی کردند.

مارک اوکرستروم، مدیرعامل سابق Expedia در آگوست 2020 به عنوان رئیس و مدیر عامل عملیاتی به شرکت پیوست. سونیا جین، مدیر مالی سابق Cars.com، به تازگی به عنوان CFO در این ماه به کاروان پیوسته است.

کاروان با توجه به رشد و بودجه ای که تاکنون داشته است، به عنوان کاندیدای IPO صحبت می شود. در اکتبر، او جان مارو را به عنوان مشاور ارشد استخدام کرد. او قبلاً به دو شرکت کمک کرده بود تا سهامی عام شوند.

کاروان یکی از معدود استارت‌آپ‌های مستقر در سیاتل است که ارزش آن بیش از یک میلیارد دلار یا «یونیک شاخ» است.

آخرین سرمایه گذاری شامل سهام 160 میلیون دلاری بیلی گیفورد و حساب های مشاوره شده توسط T. Rowe Price Associates, Inc. و سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری سرمایه گذاری خطرپذیر توسط Hercules Capital بود. خط اعتباری از جی پی مورگان می آید.

از دیگر سرمایه گذاران کاروان می توان به بری دیلر، رئیس Expedia اشاره کرد. مارک بنیوف، مدیرعامل Salesforce؛ بنیانگذاران Code.org، هادی و علی پرتوی; هاوارد بهار، رئیس سابق استارباکس؛ Bono and The Edge توسط U2; درمیان دیگران.

لوئیس در بیانیه ای گفت: «این بیماری همه گیر اهمیت حمل و نقل کامیون و اینکه این صنعت تا چه حد می تواند ناپایدار و ناکارآمد باشد را برجسته کرده است. ما می دانیم که می توانیم با استفاده از فناوری و الگوریتم های مدرن برای کمک به سازماندهی لجستیک حمل و نقل، بهبود خدمات، کاهش ضایعات و کمک به رانندگان، بهتر عمل کنیم. این ماموریت کاروان است.”