منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • کارمندان اپل شخصاً اعتراض کرده و خواستار تمدید وضعیت کار از راه دور هستند

کارمندان اپل شخصاً اعتراض کرده و خواستار تمدید وضعیت کار از راه دور هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارمندان اپل شخصاً اعتراض کرده و خواستار تمدید وضعیت کار از راه دور هستند

اگر می دانید، ویروس کرونا و همه گیر شدن آن باعث شده است که بزرگترین شرکت های جهان کارمندان خود را از راه دور جابجا کنند. اگرچه این امر تا حدودی کیفیت کار را کاهش می دهد، اما با از سرگیری کار، شاهد اعتراض کارکنان اپل به صورت حضوری و خواهان تمدید وضعیت دورکاری هستیم. اس ترنجی با من باش.

کارمندان اپل شخصاً اعتراض می کنند

در سال 2020، اپل تصمیم گرفت یک قرنطینه بزرگ در دفاتر خود اعمال کند و به مدل کار از راه دور برود. هدف این شرکت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بود، زیرا در آن زمان هیچ واکسنی برای آن وجود نداشت. کارمندان شرکت مجبور بودند خود را با کار از راه دور وفق دهند. اما پس از یک دوره محدودیت، این شرکت موفق شد همه چیز را به حالت عادی بازگرداند.

با این حال، این ویروس در حال حاضر تقریباً به طور جهانی کنترل شده است، به جز در چین. بنابراین طبیعی است که مشکل بازگشت کارکنان به ادارات کار و عادی شدن وضعیت را ببینیم. کارمندان اپل در ایالات متحده قبلاً پس از دو سال کار از خانه به دفاتر خود بازگشته اند و اکنون یک روز در هفته در دفتر کار می کنند. با این حال، از 23 می، کارمندان باید حداقل سه روز در هفته در دفتر حضور داشته باشند. بدیهی است که کارکنان شرکت از این کار و بازگشت به حالت عادی راضی نیستند.

بر اساس گزارش جدید 9to5Mac، به نظر می رسد که برخی از کارمندان هنوز تمایلی به بازگشت به دفتر خود ندارند. این گروه از حقوق کارمندان در گروهی به نام «Apple Together» حمایت می کند. اخیراً کارمندان از مدیران خواسته اند که با آنها انعطاف بیشتری داشته باشند. آنها روز جمعه در وب سایت Apple Together نامه ای به مدیریت این شرکت ارسال کردند. طبق این نامه، کارمندان معتقدند که هنوز هم می توان از دورکاری استفاده کرد.

کارمندان اپل شخصاً اعتراض می کنند

آنها در مورد این صحبت می کنند که چگونه اپل به همه مشتریان خود می گوید که محصولات ما برای کار از راه دور قدرتمند هستند، اما ما هنوز نمی توانیم از آنها برای ارتباطات راه دور خود استفاده کنیم، بنابراین مشتریان با دیدن آن چه فکر می کنند؟ اگر واقعاً آن را تجربه نکنیم، چگونه می توانیم بفهمیم که محصولات کار از راه دور چه مشکلاتی دارند؟

راستش قسمت بالای متن این گروه کمی طنز به نظر می رسد. چون این کارمند بهانه ای عجیب و خنده دار آورد. خنده دار و در عین حال کنایه آمیز است. ضمناً در این نامه آمده است که سفر به محل کار اتلاف وقت و توان روحی و جسمی کارکنان است. همچنین بحثی در مورد تأثیر مدل های ترکیبی بر تنوع کارکنان وجود دارد. به گفته آنها، این امر اپل را جوان تر، توانمندتر و سرزنده تر می کند و منجر به رتبه بندی می شود که تعیین می کند چه کسی می تواند برای اپل کار کند (نه اینکه چه کسی مناسب تر است).

مطابق با GizChinaهمانطور که استیو جابز می گوید، استخدام افراد باهوش و گفتن به آنها چه کاری انجام دهند، فایده ای ندارد. ما افراد باهوش را استخدام می کنیم و آنها می توانند به ما بگویند که چه کار کنیم. کارمند می گوید ما آدم های باهوشی هستیم، شما ما را استخدام می کنید و ما به شما می گوییم چه کار کنید، چون این مشکل راه حلی ندارد. بنابراین ما باید تصمیم بگیریم که چگونه اپل را به جلو ببریم.

لازم به ذکر است که شرکت های متعددی سیاست های تکلیف خانه را برای برخی از کارکنان معرفی کرده اند. با این حال، اپل در میان آنها نیست. این شرکت مستقر در کوپرتینو به صراحت اعلام کرده است که کارمندان باید در نهایت به سر کار بازگردند و در محل کار همکاری کنند. راستش را بخواهید، با تمام سرمایه گذاری در شهر اپل، می توانیم بفهمیم که چرا این شرکت نمی خواهد این دفتر بزرگ شبیه یک بیابان باشد. اپل در شرف مواجهه با وضعیت پیچیده دیگری با دولت ایالات متحده است. حال باید دید شرکت با وضعیت کارکنان خود چگونه برخورد خواهد کرد.