• خانه
  • اخبار
  • کارشناسان می گویند که آب و هوای گرم و خشک سیاتل که رکوردشکن است، هم یک اتفاق و هم یک تمرین لباس است.

کارشناسان می گویند که آب و هوای گرم و خشک سیاتل که رکوردشکن است، هم یک اتفاق و هم یک تمرین لباس است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارشناسان می گویند که آب و هوای گرم و خشک سیاتل که رکوردشکن است، هم یک اتفاق و هم یک تمرین لباس است.

کارشناسان می گویند که آب و هوای گرم و خشک سیاتل که رکوردشکن است، هم یک اتفاق و هم یک تمرین لباس است.
غروب ماه سپتامبر دودآلود از تابستان و پاییز غیرعادی خشک سیاتل. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

هویت سیاتل مترادف با غرغر، خزه و موسیقی گرانج تند و نوشیدن قهوه اجباری است که توسط آب و هوای معروف مرطوب و خاکستری تغذیه می شود.

اما تابستان امسال و اوایل پاییز تهدیدی برای حذف این ویژگی ها از شخصیت دیرینه شهر است.

از ماه جولای، سیاتل دارد کمتر از نیم اینچ باران اندازه گیری شد، رکورد جدیدی را ثبت کرد. حتی شهرهای کویری مانند فینیکس و لاس وگاس نیز بارندگی بیشتری داشته اند.

بدون باران خفیف، دود ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی همچنان این ایالت را درگیر می‌کند و آلودگی هوا را در سیاتل و دیگر شهرها تشدید می‌کند. یک استراحت کوتاه در مه در روز دوشنبه به لطف یک جبهه آب و هوای دریایی ضعیفاما پیش بینی ها هشدار می دهند که دود ممکن است پس از عبور از جبهه بازگردد.

و هوا به طور غیرعادی برای فصل گرم بود. نگاه كردن پاییز هواشناسیسیاتل که از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد، 31 روز را ثبت کرده و به 70 درجه یا گرمتر رسیده است که یک رکورد جدید دیگر است. طولانی ترین امتداد قبلی 29 روز در سال 1991 بود – و هنوز روزهای گرم بیشتری برای اکتبر امسال پیش بینی می شود.

مری بوتوین، کارشناس هواشناسی از سرویس ملی هواشناسی، گفت: «معمولاً ما در حال حاضر در فصل مرطوب خود هستیم یا آن را شروع می کنیم.

و امسال؟ او گفت: «ما هنوز آتش‌سوزی‌های فعال در غرب واشنگتن داریم. ما هنوز در فصل آتش سوزی هستیم.

با ترد شدن برگ های رودودندرون و باقی ماندن ژاکت های پشمی سرسختانه در کمد، ممکن است تعجب کنید که آیا شمال غرب اقیانوس آرام باید شروع به جایگزینی سروهای خود با ساگوارو کند؟

نیک باند، اقلیم شناس و محقق ایالت واشنگتن در دانشگاه واشنگتن گفت که هنوز نه.

با ادامه گرم شدن جهان، مدل‌های اقلیمی پیش‌بینی می‌کنند که تابستان‌های این منطقه خشک‌تر و گرم‌تر و زمستان‌های آن مرطوب‌تر خواهد بود. تابستان های سه دهه گذشته در واقع در شمال غربی اقیانوس آرام خشک تر بوده است.

می توان استدلال کرد که این یک نوع تمرین لباس برای چیزی است که در آینده خواهیم دید، که تغییرات آب و هوایی تا حدودی اثر انگشت خود را دارد. باند گفت: این یک احتمال واقعی است.

می توان استدلال کرد که این یک نوع تمرین لباس برای چیزی است که قرار است بیشتر ببینیم.

او گفت: «اما در بیشتر موارد، این یکی از آن چیزهای تصادفی است که اتفاق می‌افتد.

باند افزود: طبیعتاً در طول زمان تنوع زیادی وجود دارد. در اوایل سال جاری، آوریل تا ژوئن سومین مرطوب ترین و در سمت سرد ثبت شده بودند.

او گفت: «این تابستان را دیر رسیدن و دیر پوسیدگی به یاد خواهم آورد.

و با نگاهی به آینده، پیش‌بینی‌کنندگان لانینای دیگری را در این زمستان پیش‌بینی می‌کنند – سومین زمستان متوالی – اگرچه انتظار نمی‌رود این زمستان قوی باشد. این پدیده به دلیل شرایط اقیانوسی خارج از آمریکای جنوبی است و تمایل دارد آب و هوای خنک‌تر و مرطوب‌تری را به شمال غربی بیاورد. این می تواند پس از خشکسالی طولانی مدت یک استراحت خوشایند باشد.

بنابراین نتیجه نهایی برای آینده تقویت شده چیست؟

باند گفت: «گذراندن چنین سال‌هایی و درک اینکه چگونه می‌توانیم با آنها سازگار شویم، به ما کمک می‌کند تا زمانی که در آینده بیشتر اتفاق می‌افتند، انعطاف‌پذیر باشیم، همانطور که به نظر می‌رسد خواهد بود.» او افزود که آنها فرصتی برای یادگیری هستند، نه دلیلی برای ناامیدی.

باند گفت: شمال غرب همچنان قابل سکونت خواهد بود. بیایید آنچه را که می توانیم حفظ کنیم و آن را جایی که می خواهیم باشیم نگه داریم.