• خانه
  • اخبار
  • کارشناسان اطلاعات نادرست انتخابات 5 نکته را در روز انتخابات و بعد از آن به اشتراک می گذارند

کارشناسان اطلاعات نادرست انتخابات 5 نکته را در روز انتخابات و بعد از آن به اشتراک می گذارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارشناسان اطلاعات نادرست انتخابات 5 نکته را در روز انتخابات و بعد از آن به اشتراک می گذارند

کارشناسان اطلاعات نادرست انتخابات 5 نکته را در روز انتخابات و بعد از آن به اشتراک می گذارند
(Element5 Digital Photo/Unsplash)

انتخابات میان دوره ای آمریکا روز سه شنبه برگزار می شود و محققان دانشگاهی منتظر موج جدیدی از اطلاعات نادرست و شایعات مربوط به تقلب در رأی دهندگان هستند.

کارشناسان می‌گویند انفجار ادعاهای بی‌دلیل تقلب در انتخابات در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، زمینه را برای دور جدیدی از شایعات در 8 نوامبر و پس از آن فراهم کرده است – اما با برخی پیچش‌های جدید.

محققان در مرکز عمومی آگاه دانشگاه واشنگتن (CIP) اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست در مورد انتخابات را به عنوان بخشی از مشارکت غیرحزبی صداقت انتخاباتی که با رصدخانه اینترنتی استانفورد رهبری می‌کنند، ردیابی و تحلیل می‌کنند.

این مشارکت اخیراً پیش‌بینی‌هایی را درباره آنچه که مردم می‌توانند انتظار داشته باشند منتشر کرده است و به تفاوت‌های بین این انتخابات و انتخابات عمومی قبلی اشاره کرده است.

در اینجا پنج نکته از این مطالعه آورده شده است.

عموم مردم برای شایعات آماده هستند، که انتشار آنها را آسان تر می کند

پس از سال 2020، بسیاری از مردم از قبل با روایت‌های مختلف پیرامون تقلب در انتخابات آشنا هستند – داستان ماشین‌های تقلبی که آرا را به اشتباه می‌شمارند، دیر رسیدن اسرارآمیز برگه‌های رأی، و تبانی مقامات انتخاباتی برای تخریب یا تغییر برگه‌های رأی. به گفته محققان، قرار گرفتن قبلی در معرض این شایعات باعث می‌شود که عموم مردم بتوانند سریعاً اقدامات را مشکوک بدانند، حتی اگر آنها عملیات عادی انتخاباتی باشند.

اگر شایعات زاویه جدیدی به اتهامات وارد کنند، می تواند احتمال پخش شدن داستان را افزایش دهد.

در عین حال، محققان گفتند که برخی از داستان‌های مداخله در انتخابات ممکن است حقیقت داشته باشد و یک تهدید واقعی برای انتخابات عادلانه باشد و نظارت بر این موقعیت‌ها و واکنش سریع به آن مهم است.

مکالمات به پلتفرم های جدید منتقل شده است

اگرچه توییتر و فیس بوک در سال 2020 رسانه های اجتماعی پیشرو برای ظهور و گسترش داستان های تقلب در انتخابات بودند، برخی از این مبادلات خانه های جدیدی پیدا کرده اند. در حال حاضر بحث‌های زیادی در مورد سرویس پیام‌رسانی تلگرام و شبکه اجتماعی راست‌گرای Truth Social، که رئیس‌جمهور سابق ترامپ به ایجاد آن کمک کرد، در جریان است.

به گفته کارشناسان، این ممکن است به این معنی باشد که افراد کمتری در عموم مردم به طور فعال در شایعات شرکت خواهند کرد، اما اگر افراد با نفوذ اطلاعات نادرست را تقویت کنند یا بر اساس آن عمل کنند، باز هم می‌توانند تأثیر قابل توجهی داشته باشند.

مایک کالفیلد از UW CIP طی تماس اخیر با خبرنگاران گفت: «این در مورد قدرت افرادی است که روایت ها را پذیرفته اند.

اداره تحقیقات فدرال (FBI) و آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) ماه گذشته هشداری درباره ادعاهای انتخاباتی دروغین منتشر شده توسط “بازیگران خارجی” در سایت هایی از جمله پلتفرم های رسانه های اجتماعی، وب سایت های جعلی، پیام های متنی، ایمیل ها و وب تاریک صادر کردند. کانال های رسانه ای نیویورک تایمز اخیراً نمونه هایی از مداخله در انتخابات را از منابع روسی در پلتفرم هایی از جمله گاب، پارلر و گتر ذکر کرده است.

توییتر به عنوان یک علامت عام

یک ناشناخته بزرگ این است که تحت مالکیت جدید ایلان ماسک چه اتفاقی برای توییتر می افتد.

روز جمعه، ماسک نیمی از کارمندان توییتر را اخراج کرد و به طور بالقوه توانایی این پلتفرم برای بررسی واقعی واقعیت و سپس پرچم‌گذاری یا حذف اطلاعات نادرست را کاهش داد – اگرچه برخی از کارگران بنا به گزارش‌ها به شغل خود دعوت شده‌اند. مشخص نیست چه نقش هایی در پشت صحنه کاهش یافته یا حذف شده اند.

کیت استاربرد، مدیر دانشکده CIP، گفت: «کل این فضا به شدت شکسته است، و ما فقط منتظریم ببینیم پویایی چگونه تغییر می کند.

بسیج حول گردآوری شواهد

کارشناسان گفتند که اکنون تلاش های سازماندهی شده تری برای آماده سازی و گردهم آوردن مردم برای مستندسازی تقلب های مشکوک در انتخابات و سرپوش گذاشتن بر تقلب در انتخابات میان دوره ای وجود دارد. گروه‌های محلی «صداقت انتخاباتی» وجود دارند که بسیاری از آنها با سازمان‌های بزرگ‌تر جمهوری‌خواه یا تأثیرگذاران مرتبط هستند.

کالفیلد گفت: «مردم از ابتدا با اهداف، اهداف و روش‌های خاص به اینجا می‌آیند تا عکس‌ها و فیلم‌هایی از دخالت ادعایی در انتخابات جمع‌آوری کنند.

محققان پیش‌بینی می‌کنند در روزها و هفته‌های پس از انتخابات، برخی نژادها در سراسر کشور موضوع اتهامات ادعایی تقلب در انتخابات خواهند بود. متقاضیان شواهد ادعایی خود را تبلیغ می کنند و سوگندنامه ها و اقدامات قانونی را ارائه می دهند. به گفته محققان، مسابقه‌های نزدیک و مسابقاتی که نزدیک‌تر از حد انتظار هستند، احتمالاً می‌توانند شایعات را ایجاد کنند.

اطلاعات نادرست در مورد اصلاحات ادعایی تقلب

مشارکت برای صداقت انتخابات شایعات را به سه دسته تقسیم می کند: ادعاهای تقلب در انتخابات. ادعای کتمان و کتمان خود کلاهبرداری؛ و خواستار دریافت وجوه جعلی برای اصلاح تقلب ادعا شده است.

این دسته اخیر است که در انتخابات اخیر تا حدودی باعث شگفتی محققان شد. قابل توجه ترین داروی جعلی در سال 2020، ادعای نادرست برخی از جمهوری خواهان مبنی بر اینکه مایک پنس، معاون رئیس جمهور می تواند پیروزی پرزیدنت بایدن در ریاست جمهوری را لغو کند، بود.

کارشناسان گفتند که امسال، رای دهندگان نگران می توانند تشویق شوند تا با کلانتر محلی خود تماس بگیرند یا از قانونگذاران ایالتی بخواهند در انتخابات مداخله کنند یا نتایج را لغو کنند.