• خانه
  • اخبار
  • کارخانه های سامسونگ در چین یکی پس از دیگری به دلیل کرونا تعطیل می شوند

کارخانه های سامسونگ در چین یکی پس از دیگری به دلیل کرونا تعطیل می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارخانه های سامسونگ در چین یکی پس از دیگری به دلیل کرونا تعطیل می شوند

شیوع Quid 19 در چین طی چند روز گذشته بسیار نگران کننده بوده است و کارخانه های سامسونگ نیز از این وضعیت بحرانی در امان نمانده اند. در شانگهای، اقدامات محدودکننده بسیار شدید مردم را مجبور به شورش و قرنطینه می کند و خطر سرکوب شدید پلیس را افزایش می دهد. شهرهای دیگر مانند شیان نیز در حال افزایش هستند.

در این شرایط پیچیده، یکی از کارخانه های نیمه هادی سامسونگ در شیان با تهدید بسته شدن مواجه است. از نظر آماری تنها در یک ماه 250000 دستگاه نیمه هادی از درهای آن عبور کردند. این مقدار کمی کمتر از 40 درصد کل تولید تولید کننده کره ای است. تولیدی که ممکن است به زودی ضعیف شود. در واقع از دو روز پیش و در نهایت تا فردا دستور توقف فعالیت این کارخانه صادر شد.

در حال حاضر، با توجه به دوره نسبتاً کوتاه تعطیلی کارخانه، جای نگرانی وجود ندارد. از سوی دیگر، در صورت گسترش سفارش دوم به این کارخانه، شرایط به سرعت می تواند برای سامسونگ مشکل ساز شود. به گفته این منبع، سامسونگ ممکن است مجبور شود بسیاری از ظرفیت تولید نیمه هادی خود را از دست بدهد، که می تواند منجر به تاخیر در تحویل شود.

کارخانه های سامسونگ در چین یکی پس از دیگری به دلیل کرونا تعطیل می شوند

کارخانه های سامسونگ در چین به دلیل کووید-19 بسته شده اند

اگر کمبود تراشه تاکنون به رونق سامسونگ ضربه زده باشد، احتمالاً به زودی تغییر خواهد کرد. طبق گزارش اتاق بازرگانی چین، حدود 57 درصد مشاغل در این کشور تحت تأثیر قرنطینه در شانگهای قرار گرفته اند. بخش کامپیوتر نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. به خصوص اپل که اکنون باید با مشکل بسته شدن ارائه دهنده خود Quanta Computer دست و پنجه نرم کند. بنابراین در صورت تضعیف سامسونگ، رقبای آن نیز ضعیف می شوند و بخشی از بار سفارشات سامسونگ به دلیل این وضعیت کاهش می یابد.

سامسونگ به نوبه خود اکنون قصد دارد محصولات خود را در یک کارخانه بزرگ 1200 هکتاری به تگزاس صادر کند. با این حال، ما هنوز تاریخ افتتاحیه را نمی دانیم.

به عنوان بخشی از تلاش های خود برای حفاظت از محیط زیست، سامسونگ الکترونیکس تصمیم گرفته است تا استفاده از قطعات بازیافتی را هنگام تعمیر گوشی های هوشمند افزایش دهد.

این شرکت در نظر دارد تا در نیمه اول سال جاری برنامه مورد تایید تولیدکنندگان را برای استفاده از قطعات تعمیر شده گوشی موبایل اجرا کند. هدف این شرکت کاهش بار مصرف کنندگان و کاهش اثرات منفی بر محیط زیست از طریق استفاده از مواد بازیافتی است.

اگر این برنامه به طور موثر و در راه اجرا شود، هزینه تعمیر صفحه نمایش آسیب دیده کمتر خواهد شد. Samsung Electronics قصد دارد با اطمینان از کیفیت و عملکرد قطعات تعمیر شده در سطحی که با قطعات جدید سازگار باشد، اعتماد مصرف کننده را افزایش دهد.

به نقل از منبع، این شرکت از زمان اعلام پروژه در آگوست 2021 استفاده از مواد بازیافتی را تشویق می کند. در این رابطه در ترنجی بخوانید که مواد پلاستیکی بازیافتی آنها از تورهای ماهیگیری راه خود را به Galaxy S22 و Galaxy Book 2 Pro پیدا کرده اند.

نظر شما چیه؟ آیا مشکلات سامسونگ و سایر شرکت ها با توجه به وضعیت اخیر چین بدتر شده است؟