منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • کارآفرین سیاتل فهرستی از شرکت های تحریم کننده روسیه و غیربایکوت کننده ایجاد می کند

کارآفرین سیاتل فهرستی از شرکت های تحریم کننده روسیه و غیربایکوت کننده ایجاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارآفرین سیاتل فهرستی از شرکت های تحریم کننده روسیه و غیربایکوت کننده ایجاد می کند

کارآفرین سیاتل فهرستی از شرکت های تحریم کننده روسیه و غیربایکوت کننده ایجاد می کند
نمونه ای از غول های فناوری که در روسیه اقدام کرده اند. (منبع: ائتلاف اوکراین)

الکس آلگارد با وحشت نظاره گر حمله ارتش روسیه به اوکراین است.

آلگارد، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت نرم افزار ارتباطی Hiya در سیاتل، گفت: «این زمانی است که همه ما باید در حمایت از اوکراین و علیه پوتین قدم برداریم و اقداماتی انجام دهیم.

اکشن خاص آگارد ساده اما قدرتمند است. او یک لیست آنلاین در ائتلاف برای اوکراین ایجاد کرد که اقدامات بیش از 375 شرکت بزرگ برای اعمال فشار اقتصادی بر روسیه را دنبال می کند. این فهرست همچنین تعداد انگشت شماری از «بازداشت‌شدگان» را فهرست می‌کند که هنوز محصولات خود را پس نگرفته‌اند، مغازه‌ها را تعطیل نکرده‌اند یا خدمات را تعطیل نکرده‌اند.

الگارد گفت: “من معتقدم که از طریق این اقدام جمعی می توانیم تأثیر بیشتری داشته باشیم و به عنوان فردی که محصولات فناوری را برای امرار معاش آنها ایجاد می کند، می خواستم منبعی را جمع آوری کنم که دقیق، به روز و قابل استفاده باشد.” ، که هفته گذشته از تیم شرکت خود در بوداپست مجارستان بازدید کرد و از حمایت پناهندگان اوکراینی الهام گرفت.

فهرست ائتلاف برای اوکراین به سه بخش تقسیم شده است، از حمل و نقل و فناوری گرفته تا خرده فروشی و املاک و مستغلات. همچنین پیوندهایی به اخبار مربوط به حرکت شرکت های بزرگ ارائه می دهد.

کارآفرین سیاتل فهرستی از شرکت های تحریم کننده روسیه و غیربایکوت کننده ایجاد می کند
الکس الگارد مدیرعامل هیا

آلگارد اولین کسی نیست که فهرستی از اقدامات شرکت های بزرگ ایجاد می کند.

هفته گذشته، صفحه گسترده ای که توسط پروفسور دانشگاه ییل جفری سوننفلد و تیم تحقیقاتی او ایجاد شد، توجه رسانه ها را به ارائه شرکت هایی که هنوز در آن زمان در روسیه فعالیت می کردند، جلب کرد. برخی از عقب مانده ها، مانند مک دونالد، قبلاً مسیر خود را تغییر داده اند و به طور موقت فعالیت خود را در روسیه بسته اند. مک دونالد به پرداخت حقوق کارکنان روسی خود ادامه خواهد داد و PBS News Hour در این هفته گزارش داد که بسته شدن آن برای زنجیره فست فود حدود 50 میلیون دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

نیویورک تایمز نیز اخیراً فهرستی از شرکت هایی را منتشر کرده است که به طور جزئی یا کامل از روسیه خارج شده اند و دیروز اعلام کرد که برخی از شرکت هایی که اقدامات اولیه برای محدود کردن تجارت در روسیه انجام داده اند برای انجام کارهای بیشتر تحت فشار هستند.

در منطقه سیاتل، شرکت های فناوری مانند مایکروسافت و آمازون فروش خدمات به مشتریان جدید در روسیه را متوقف کرده اند، اما مقامات اوکراینی غول های فناوری را تحت فشار قرار داده اند تا خدمات ابری را به طور کلی متوقف کنند. وزیر خارجه اوکراین روز دوشنبه خواستار تحریم اقتصادی گسترده شرکت‌های جهانی که در روسیه به فعالیت خود ادامه می‌دهند، شد.

الگارد گفت که دائماً در حال به روز رسانی لیست در ائتلاف برای اوکراین است و تیم کوچکی دارد که در مورد تحولات تحقیق می کند. یکی از بینش‌هایی که او از ایجاد فهرست به دست می‌آورد، سرعت بسیج جامعه تجاری جهانی است.

او گفت: «وقتی به فهرست کامل نگاه می‌کنم، واقعاً چشمگیر است. من مطمئن نیستم که این سطح از اقدامات جمعی توسط شرکت های جهانی را در زندگی خود دیده باشم.

و الگارد تنها کارآفرین مستقر در سیاتل نیست که اقدامی انجام داده است.

آوی شیفمن، تکنسین 19 ساله سیاتل که قبلا یک وب سایت برای ردیابی تعداد کوویدها در سراسر جهان راه اندازی کرده بود، به تازگی وب سایت جدیدی به نام اوکراین پناه بگیرید تا به پناهندگان اوکراینی کمک کند مکان های امنی برای اقامت پیدا کنند.

یادداشت سردبیر: آیا شرکت های فناوری در منطقه سیاتل را می شناسید که در اوکراین کار می کنند و کار می کنند؟ ما می خواهیم از تو بشنویم. به ما در [email protected] ایمیل بزنید.