• خانه
  • اخبار
  • کارآفرین سیاتل سوک را خریداری می کند، ابزاری برای مقابله با آمازون و تقویت اکتشافات کسب و کار کوچک

کارآفرین سیاتل سوک را خریداری می کند، ابزاری برای مقابله با آمازون و تقویت اکتشافات کسب و کار کوچک

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارآفرین سیاتل سوک را خریداری می کند، ابزاری برای مقابله با آمازون و تقویت اکتشافات کسب و کار کوچک

کارآفرین سیاتل سوک را خریداری می کند، ابزاری برای مقابله با آمازون و تقویت اکتشافات کسب و کار کوچک
محصولات کسب و کارهای کوچک مختلف در وب سایت سوک. (تصویر سوک)

رایان مولکاهی برای ارضای تمایل خود برای کمک به خریداران برای کشف بهتر محصولات کسب‌وکارهای کوچک و کمک به آن کسب‌وکارها برای رقابت با آمازون و سایر غول‌های فناوری، برخی از خریدهای خود را انجام داد. او با سوک رفت، ابزاری که در سیاتل با هدف حل مشکلی که روی آن متمرکز بود ایجاد شد.

مولکاهی تابستان امسال سوک را از جاناتان ساندالز، پیوندی در سیاتل که افزونه گوگل کروم خود را دو سال پیش با همان طرح کسب و کار کوچکی که برای آمازون، فیس بوک، گوگل و دیگران ایجاد کرد، خریداری کرد.

ماموریت صندلز این بود که لیست محصولات را از چندین وب سایت فروشگاه کوچک در یک مکان بیاورد و «مرور آنلاین و خرید در بوتیک همسایه» را آسان کند.

مولکاهی این هدف را کمی گسترش می دهد. راه‌اندازی یک وب‌سایت کامل فراتر از افزونه مرورگر است و محصولات و مارک‌هایی که فهرست شده‌اند فقط از سیاتل نیستند، بلکه از مشاغل کوچکتر در سراسر ایالات متحده هستند.

Mulcahy گفت: «این مهم است که مردم بتوانند خارج از آمازون خرید کنند و مستقیماً به محلی مراجعه کنند، و این چیزی است که ما در حال ساخت سوک هستیم. اما وقتی در مورد آن فکر می کنید، اگر چیزی را به صورت آنلاین خریداری می کنید، آیا واقعاً مهم است که در حال خرید محلی از سیاتل هستید یا به همان اندازه خوشحال خواهید بود که از یک تجارت کوچک در لس آنجلس یا نیویورک حمایت کنید؟

کارآفرین سیاتل سوک را خریداری می کند، ابزاری برای مقابله با آمازون و تقویت اکتشافات کسب و کار کوچک
رایان مالکاهی. (عکس از رایان مولکاهی)

مولکاهی مدیر ارشد سابق فروش جهانی و توسعه تجارت در Allrecipes مستقر در سیاتل است که پنج سال را در آنجا گذراند. او مقداری را که برای به دست آوردن فناوری سوک باطن هزینه کرده است، به اشتراک نمی‌گذارد، و او فقط دارد کارها را شروع می‌کند. اما او به سرمایه گذاری خطرپذیر علاقه مند است. Sandals به عنوان مشاور باقی ماند و چندین توسعه دهنده در حال ارائه کمک هستند.

Sandals معتقد بود که وقتی صحبت از حمایت از مشاغل محلی و مارک های خارجی به روشی آسان می شد، روایت قدرتمندی با سوک داشت. اما او گیر کرده بود که چگونه به جلو حرکت کند و آن را به یک خدمت حیاتی تبدیل کند.

سندلز گفت: «من کمی شبیه سگی بودم که ماشین را گرفت. من با حدود پنج خریدار بالقوه صحبت کردم و رایان تنها کسی بود که دید روشن و بلندپروازانه ای در مورد تأثیر سوک در راه یافتن مشاغل کوچکی داشت که واقعاً از خرید از آنها احساس خوبی داریم. او پتانسیل هایی را در او دید که من نتوانستم.

«مارک‌های دسته‌ای کوچک» که مالکاهی به آن‌ها توجه می‌کند، همان‌هایی هستند که او می‌گوید معمولاً در آمازون نمی‌یابید، یا به این دلیل که آمازون درصد بسیار زیادی از فروش را به خود اختصاص می‌دهد یا به گفته مالکاهی، اگر آمازون محصول شما را دوست داشته باشد، آنها « Amazon Basic it” و خودتان بسازید. Peak Design، شرکتی که محصولات آن در Sook نمایش داده می شود، سال گذشته با شرایط مشابهی در فضای مجازی منتشر شد.

با اجتناب از آمازون، کسب‌وکارها اغلب به فیس‌بوک، اینستاگرام یا گوگل روی می‌آورند که هر فروش را کاهش می‌دهند.

برخی از مشاغل سوک بزرگتر از یک بوتیک محله هستند اما برای مثال بسیار کوچکتر از نایک هستند. اینها عبارتند از Marine Layer مستقر در سانفرانسیسکو، یک برند پوشاک غیررسمی با ده‌ها فروشگاه آجر و ملات در سراسر ایالات متحده

سوک تصاویر، توضیحات و قیمت‌های محصول را در دسته‌هایی نمایش می‌دهد که به شدت برای پوشاک و لوازم جانبی طراحی شده‌اند. در حال حاضر حدود 4000 برند و کسب و کار کوچک و حدود 3 میلیون محصول وجود دارد. لینک ها مستقیماً به وب سایت های برند منتهی می شوند.

مولکاهی گفت: «ما اساساً یک دفترچه تلفن رایگان برای آنها هستیم.

برنامه توسعه به حدود 10000 برند و 10 میلیون محصول است و Mulcahy تغییراتی در آینده در ذهن دارد.

برای هر کسی که بخواهد جستجوی خود را فقط به سیاتل یا هر شهر دیگری محدود کند، دوباره یک فیلتر اضافه می کند. او می‌خواهد ویژگی‌های کشفی مانند «بیشتر شبیه این» و «موارد دلخواه» را اضافه کند تا سوک خریدار کمی شخصی‌سازی شود.

کارآفرین سیاتل سوک را خریداری می کند، ابزاری برای مقابله با آمازون و تقویت اکتشافات کسب و کار کوچک
لوگوی سوک (تصویر با حسن نیت از سوک)

طرح کسب درآمد حول محور گرفتن 10 درصد از برنامه‌های وابسته برندها می‌چرخد، جایی که بازرگانان برای ارسال ترافیک به وب‌سایت‌ها پول می‌دهند. در نهایت، تبلیغات را نیز اضافه خواهد کرد.

مولکاهی گفت: “در حال حاضر، بدیهی است که بزرگترین چیز این است که آن را به سایتی تبدیل کنیم که مردم از آن خوشحال هستند و می خواهند به آن بازگردند.” “ما در حال ساختن یک بازار اکتشافی هستیم – جایی که مصرف کنندگان، مشاغل کوچک، دسته های کوچک و برندهای نوپا می توانند یکدیگر را بدون پرداخت مالیات انحصاری 40 درصدی پیدا کنند.”

همراه با ظاهر و احساس تغییر یافته، مولکاهی لوگوی جدیدی را نیز برای سوک طراحی کرد. به رنگ نارنجی، به نظر می رسد به نشان لبخند آمازون اشاره می کند. نسخه سوک از دو o در نام استفاده می کند تا شبیه چشم شود.

«این یک نوع لبخند بسیار متفاوت است. مالکاهی گفت: او آنقدرها هم بد به نظر نمی رسد.

علاوه بر سوک، Mulcahy نیز در تلاش است تا محصول خود را روانه بازار کند.

Mulcahy با استقبال از شوق کار در هر مکانی، TheStand را تأسیس کرد، یک میز سبک وزن و قابل حمل که شبیه پایه لپ تاپ روی سه پایه است. بدون شک، محصول دقیقاً از آن نوع است که می تواند جایی در سوک پیدا کند.