• خانه
  • اخبار
  • کارآفرینان 30 زیر 30 سال فوربس 3 میلیون دلار برای استارتاپ بهره وری کار از راه دور با حمایت متا جمع آوری کردند.

کارآفرینان 30 زیر 30 سال فوربس 3 میلیون دلار برای استارتاپ بهره وری کار از راه دور با حمایت متا جمع آوری کردند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارآفرینان 30 زیر 30 سال فوربس 3 میلیون دلار برای استارتاپ بهره وری کار از راه دور با حمایت متا جمع آوری کردند.

کارآفرینان 30 زیر 30 سال فوربس 3 میلیون دلار برای استارتاپ بهره وری کار از راه دور با حمایت متا جمع آوری کردند.
کارکنان LifeAt Spaces از سمت چپ: Devin Ajimin، Ashika Mulagada، Pouya Rad و Marisa Chentakul. (عکس از LifeAt Spaces)

پس از بیش از یک سال کار از راه دور، دوین آجیمین و دوستانش نتوانستند ابزاری برای بهره وری پیدا کنند که به آنها کمک کند تمرکز خود را حفظ کنند.

بنابراین تصمیم گرفتند خودشان در یک آخر هفته یکی بسازند.

این کارآفرین ۲۵ ساله اهل سیاتل که در هاوایی متولد شده است، گفت: «ما آن را در TikTok منتشر کردیم، سپس چندین بار در فضای مجازی منتشر شد.

ابزاری که آنها نشان دادند به نام LifeAt Spaces میلیون ها بار در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک گذاشته شد. بینندگان بلافاصله به این مفهوم جذب شدند: ادغام و سازماندهی مجموعه ای از ابزارهای بهره وری در یک پلتفرم، به کاربران اجازه می دهد دفتر دیجیتال خود را از یک مرورگر یا برنامه دسکتاپ ایجاد کنند.

آجیمین گفت که هدف از بین بردن دسکتاپ های به هم ریخته است. این پایان نامه بسیار جالب بود: برنامه بیش از یک میلیون بار دانلود شده است.

LifeAt تابستان گذشته از برترین شتاب دهنده استارت آپی Y Combinator فارغ التحصیل شد و به تبدیل یک پروژه آخر هفته به یک شرکت تمام عیار کمک کرد.

این استارت آپ توجه برخی از سرمایه گذاران برجسته از جمله بازوی سرمایه گذاری متا مادر فیس بوک را به خود جلب کرده است. یکی از بنیانگذاران مای اسپیس، ابر ویتکامب، علاوه بر YC، Pioneer Square Labs، بازوی سرمایه گذاری Line مادر Z Holdings، Pack Ventures، Goodwater، SV Tech و Pioneer Fund نیز یکی از حامیان این پروژه است.

LifeAt به عنوان یک استارت‌آپ مصرف‌کننده در مراحل اولیه که توسط کارآفرینان جوان رهبری می‌شود، در اکوسیستم فناوری سیاتل که تحت سلطه نرم‌افزارهای سازمانی یا رهبران قدیمی آمازون و مایکروسافت است، نادر است.

آجیمین گفت: «زمانی که ما برای اولین بار به میلیون‌ها کاربر رسیدیم، کاملاً متحول کننده بود. “مثل این است که “خوب، مردم واقعاً به کاری که ما انجام می‌دهیم علاقه دارند.”

قبل از تاسیس LifeAt، آجیمین به عنوان مدیر محصول در T-Mobile کار می کرد. او با همکلاسی سابق دانشگاه پورتلند در علوم کامپیوتر پویا راد، 27 ساله، که به عنوان مهندس در Vimeo کار می کرد، و ماریسا چنتاکول، 25 ساله، که قبلاً یک طراح محصول در TikTok بود، همکاری کرد. مهندس موسس آشیکا مولاگادا، 23 ساله، یک مهندس نرم افزار سابق در Capital One است.

هر چهار عضو اخیراً در فهرست 30 زیر 30 سال فوربس قرار گرفتند.

کارآفرینان 30 زیر 30 سال فوربس 3 میلیون دلار برای استارتاپ بهره وری کار از راه دور با حمایت متا جمع آوری کردند.
ابزار بهره وری در محل کار LifeAt روی “Vibes lofi ژاپن” تنظیم شده است. (اسکرین شات توسط LifeAt)

کاربران LifeAt از میان مجموعه‌ای از «فضاها» را برای تنظیم پس‌زمینه مجازی خود انتخاب می‌کنند، از یک کافی‌شاپ تا یک تماس شبیه‌سازی‌شده زوم با زک افرون. کاربران می توانند یک موسیقی متن اضافه کنند، لیست کارهایی را پست کنند، یک تقویم را به اشتراک بگذارند، و یک تایمر Pomodoro را در یک مکان تنظیم کنند. آنها همچنین می توانند با برقراری تماس های ویدیویی برای پاتوق، دوستان خود را به دفتر دیجیتال خود دعوت کنند.

این استارتاپ برای طراحی فضاهای مجازی با سازندگان دیجیتال همکاری می کند. یکی از معروف ترین همکاران او Lofi Girl است، یک کانال محبوب یوتیوب که ریتم هایی برای آرامش و یادگیری ایجاد می کند.

جولی سندلر، مدیر عامل PSL، گفت که این محصول توسط کاربرانی در سراسر جهان که روزانه از آن برای حفظ نظم در محل کار استفاده می کنند، “تصویب تصاعدی” داشته است. او اضافه کرد که چندین نفر از اعضای تیم او “نوعی وسواس” با این برنامه دارند.

او گفت: “من همیشه LifeAt را روی مانیتور دوم خود دارم.”

تغییر به دورکاری منجر به انبوهی از استارت‌آپ‌های جدید شده است که با هدف وارد کردن امکانات و کارکردهای دفتر یا دانشگاه به خانه‌ها هستند. فضاهای به اصطلاح مجازی کار مشترک شکوفا شد و به عنوان نوعی WeWork دیجیتال برای دانشجویان و کارگرانی که هوس یک محیط تعامل اجتماعی و پاسخگویی از حضور دیگران را داشتند، عمل کرد.

به عنوان مثال می توان به Focusmate اشاره کرد که به طور تصادفی افراد غریبه را در پلتفرم برای جلسات مطالعه جفت می کند و استارت آپ Spot در سیاتل که دفاتر مجازی برای شرکت ها می سازد.

Ajimine گفت LifeAt خود را از رقبا متمایز می کند زیرا مردم می توانند بدون اتکا به سایر کاربران از این پلتفرم بهره مند شوند. او یوتیوب را یک رقیب اصلی می داند.

اگرچه نمایش LifeAt از فضاهای دیجیتال ممکن است آشنا به نظر برسد، Ajimine اصرار دارد که این یک ابزار فراجهانی نیست. او در مورد شباهت ها گفت: «این تقریباً مانند پلی است به آن محیط سه بعدی. اما همچنان می‌توانید از آن برای چیزهایی که به آن‌ها عادت دارید استفاده کنید – مانند رایانه‌تان.»

ماه گذشته، این شرکت بیش از 35 میلیون دقیقه تعامل کاربر را گزارش کرد. همچنین نزدیک به 83000 عضو را به اتاق گفتگوی Discord خود جذب کرد.

آجیمین گفت یکی از بزرگترین چالش ها تا کنون تبدیل کاربران LifeAt به مشترکین پولی بوده است. در حالی که این برنامه برای شروع رایگان است، این شرکت دارای یک نسخه «پریمیوم» است که هزینه آن 9 دلار برای اشتراک ماهانه یا 72 دلار برای یک سال است.

برخی از ویژگی های پولی شامل یادداشت ها و تماس های ویدیویی نامحدود است. این استارت آپ از بیان اینکه چه تعداد از کاربرانش مشترک پولی هستند خودداری کرد.

آجیمین گفت که در حال حاضر، LifeAt بر روی مصرف کنندگان متمرکز شده است، اما هدف رشد و هدف قرار دادن کسب و کارها نیز هست.