• خانه
  • اخبار
  • کارآفرینان علوم زیستی در مورد راه اندازی و ایجاد استارت آپ مشاوره ارائه می دهند

کارآفرینان علوم زیستی در مورد راه اندازی و ایجاد استارت آپ مشاوره ارائه می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارآفرینان علوم زیستی در مورد راه اندازی و ایجاد استارت آپ مشاوره ارائه می دهند

کارآفرینان علوم زیستی در مورد راه اندازی و ایجاد استارت آپ مشاوره ارائه می دهند
در جهت عقربه های ساعت از بالا سمت چپ: دیوید یونگر، مدیر عامل A-Alpha Bio. کریستوفر آلن، جراح UW Medicine; رابین آلفیری مدیر عامل Apertur; بری لوتز از بنیانگذاران Anavasi Diagnostics. اینگرید سوانسون پولتز، مدیرعامل سابق PvP Biologics. (عکس های A-Alpha Bio و UW)

دانشگاه واشنگتن اخیرا میزبان پانلی متشکل از پنج کارآفرین بود تا درباره آنچه که برای راه اندازی یک شرکت علوم زیستی لازم است بحث کنند.

اعضای میزگرد نحوه تثبیت خود را در صنعت و برخی از چیزهایی که در طول راه یاد گرفتند به اشتراک گذاشتند.

این پنل توسط تدی جانسون، مدیر توسعه فناوری در مؤسسه UW برای علوم سلامت ترجمه اداره می شد. ITHS میزبان این رویداد با WE-REACH است که از استارت آپ های UW پشتیبانی می کند، به عنوان بخشی از سمپوزیوم نوآوری آنها در ماه سپتامبر. برای نکات برجسته و نکات پانل به ادامه مطلب بروید.

بری لوتز تا بدترین منتقد خودت باشی و ترتیب فروشندگان

کارآفرینان علوم زیستی در مورد راه اندازی و ایجاد استارت آپ مشاوره ارائه می دهند
سیستم تست Anavasi. (تصویر آنواسی)

لوتز یکی از بنیانگذاران Anavasi Diagnostics است که آزمایش‌های سریع برای COVID-19 و سایر بیماری‌ها را توسعه می‌دهد.

توصیه: لوتز به کارآفرینان توصیه می‌کند که خودکنترلی را که بیشتر در آکادمیک است، از دست ندهند.

لوتز، دانشیار مهندسی زیستی UW گفت: ما دائماً از فناوری خود دفاع می کنیم. اما انتقاد از خود بسیار مهم است. شما باید بتوانید به خانه خود بازگردید و بدترین منتقد خود باشید.”

لوتز همچنین به استارت‌آپ‌ها توصیه می‌کند که در مورد ردیف کردن قطعات و معرف‌ها بیشتر فکر کنند و گفت که این فرآیند می‌تواند زمان‌بر باشد.

رابین آلفیری در مورد اینکه بداند چه زمانی چیزی آماده است

آلفیری مدیر عامل Apertur است، یک شرکت نوپای UW که دستگاه‌های متصل به گوشی‌های هوشمند را برای آندوسکوپی و ثبت رفلکس‌های نور مردمک می‌سازد.

توصیه: آلفیری گفت که یافتن تعادل مناسب بین سرعت و سرعت روشمند معمول در علوم بهداشتی مهم است.

افلیری با دنیای فناوری آشنا است، زیرا قبلاً سمت های اجرایی در مایکروسافت داشته است. آلفیری گفت: «با بیرون آمدن از فناوری پیشرفته، همه چیز به سرعت در حال پیشرفت است و نه چندان در مراقبت های بهداشتی. “من خودم را در این دنیای “آیا به اندازه کافی خوب است؟” گرفتار شدم؟ آیا ما تصمیم گرفتیم که چه کاری باید انجام دهیم؟

“من متوجه شدم که “به اندازه کافی خوب به اندازه کافی خوب است” و من فقط در حال حرکت هستم، درست است؟ الفیری گفت: فقط به حرکت ادامه دهید.

اینگرید سوانسون پولتز در مورد یافتن یک قهرمان

Pultz مدیر عامل سابق و مدیر ارشد علمی PvP Biologics، بخشی از مؤسسه UW برای طراحی پروتئین است.

توصیه: پیدا کردن یک قهرمان همه تفاوت را برای PvP Biologics که در سال 2017 راه اندازی شد، ایجاد کرد.

این شرکت در حال توسعه یک درمان بالقوه برای بیماری سلیاک، مهندسی آنزیمی بود که گلوتن را در دستگاه گوارش تجزیه می کند.

کارآفرینان علوم زیستی در مورد راه اندازی و ایجاد استارت آپ مشاوره ارائه می دهند
تاداتاکا “تاچی” یامادا (عکس TachiYamada@)

پولتز گفت، اما این ایده در ابتدا برای متخصصان بیماری که با مهندسی پروتئین آشنایی نداشتند، به وجود آمد. در نهایت، او یک مدافع کلیدی پیدا کرد: تاداتاکا (تاچی) یامادا، پیشگام توسعه دارو، متخصص گوارش که زمانی مدیر ارشد پزشکی و علمی در غول داروسازی تاکدا بود. تاکدا با PvP Biologics همکاری کرد که بعداً این شرکت را به مبلغ 330 میلیون دلار در سال 2020 خرید.

پولتز می‌گوید: «تاچی کسی بود که وقتی با مردم تماس می‌گرفت و می‌گفت: «شما واقعاً باید به این موضوع نگاه کنید»، آنها واقعاً به آن نگاه می‌کردند. “و بنابراین ما از در رفتیم.”

یامادا سال گذشته پس از یک حرفه طولانی که شامل رهبری بهداشت جهانی در بنیاد بیل و ملیندا گیتس و تحقیق و توسعه پیشرو در GlaxoSmithKline بود، درگذشت.

کریستوفر آلن در بازه های زمانی واقعی

آلن در حال آزمایش یک دستکش فشار منفی برای درمان جراحات دست، با بودجه وزارت دفاع ایالات متحده است.

توصیه: آلن گفت صبر را پرورش دهید.

شما آنقدر که فکر می کنید پول ندارید. آلن، جراح دست در UW Medicine گفت: هر چیزی که فکر می کنید x time طول می کشد، 10 برابر بیشتر طول می کشد. بنابراین بهتر است چیزی را انتخاب کنید که واقعاً از آن لذت می برید زیرا مدت زمان طولانی تری آن را انجام خواهید داد.

کارآفرینان علوم زیستی در مورد راه اندازی و ایجاد استارت آپ مشاوره ارائه می دهند
اعضای کلیدی تیم A-Alpha Bio در سال 2019. این استارت آپ پنج ساله اکنون 38 کارمند دارد. (عکس بیو A-Alpha)

دیوید جونیور در مورد مشارکت و درک مشتری

دیوید یونگر، مدیر عامل A-Alpha Bio، در سال 2017، در همان سالی که دکترای خود را از UW دریافت کرد، این استارت آپ را تأسیس کرد. در موسسه طراحی پروتئین

توصیه: یانگر گفت که سرمایه‌گذاران ممکن است نسبت به استارت‌آپ‌هایی که توسط دانشمندان و کارآفرینان جوان رهبری می‌شوند، محتاط باشند، اما ایجاد شراکت به A-Alpha Bio کمک کرد تا علاقه آنها را جلب کند.

A-Alpha Bio در سپتامبر 2021 پس از تشکیل سه شریک دارویی، 20 میلیون دلار سرمایه گذاری خطرپذیر دریافت کرد.

یونگر همچنین به استارت آپ ها توصیه می کند که زودتر با مشتریان بالقوه صحبت کنند تا بفهمند چه می خواهند. زمانی که یونگر A-Alpha Bio را راه اندازی کرد، فکر کرد شرکت های دارویی زیستی می توانند از فناوری او استفاده کنند که می تواند میلیون ها تعامل پروتئین-پروتئین را شناسایی کند. اما او مورد استفاده نادرست را هدف قرار داده بود: شناسایی داروهای بالقوه ای که با این فعل و انفعالات تداخل دارند.

این استارت‌آپ پس از صحبت با شرکت‌ها و فهمیدن اینکه علاقه چندانی به این برنامه ندارند، سرعت خود را تغییر داد. یانگر گفت: «ما توانستیم برنامه های کاربردی دیگری را در جایی که واقعاً نیازهای صنعت را برآورده می کردیم، پیدا کنیم.

A-Alpha Bio اخیراً قراردادی را با Bristol Myers Squibb برای شناسایی تعاملات بین پروتئین ها و مکانیسم های تجزیه آنها منعقد کرده است. از این داده ها می توان برای تولید داروهایی به نام «چسب مولکولی» استفاده کرد.