• خانه
  • اخبار
  • کاخ سفید، جف بزوس به رد و بدل شدن ضربات بر سر اختلافات تورم ادامه می دهد

کاخ سفید، جف بزوس به رد و بدل شدن ضربات بر سر اختلافات تورم ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کاخ سفید، جف بزوس به رد و بدل شدن ضربات بر سر اختلافات تورم ادامه می دهد

کاخ سفید، جف بزوس به رد و بدل شدن ضربات بر سر اختلافات تورم ادامه می دهد
جف بزوس بنیانگذار آمازون. (عکس brooztechnology / کوین لیسوتا)

کاخ سفید به تیراندازی پاسخ داد و جف بزوس روز دوشنبه در اختلاف بین بنیانگذار آمازون و رئیس جمهور جو بایدن، نوسان دیگری گرفت.

بزوس روز جمعه در توییتر اولین شلیک خود را به سمت رئیس جمهور شلیک کرد و در پاسخ به توئیت بایدن در مورد تورم که در آن رئیس جمهور بدون نام بردن از آمازون گفت: “بیایید مطمئن شویم که ثروتمندترین شرکت ها سهم خود را پرداخت می کنند.”

روز یکشنبه، بزوس به بازنشر حساب خود ادامه داد @ ne0liberalوی گفت که دولت بایدن هیچ کاری برای کاهش کسری بودجه انجام نداده است. بزوس گفت که دولت “سخت تلاش کرده است تا انگیزه های بیشتری را به اقتصاد بیش از حد گرم شده و تورم زده تزریق کند و فقط [Sen. Joe] مانچین آنها را از دست خودشان نجات داد.

وی افزود: «تورم مالیاتی پسرفته است که بیشترین آسیب را به فقیرترین افراد وارد می کند. هدف گیری نادرست کمکی به کشور نمی کند.»

اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در بیانیه ای که توسط CNBC منتشر شد، پاسخ داد.

برای اینکه بفهمیم چرا نیازی به جهش بزرگی نیست.» بزوس، دومین مرد ثروتمند جهان، با پیشنهاد بایدن برای افزایش مالیات بر ابرثروتمندان و شرکت ها مخالفت کرد. بیتس در بیانیه ای گفت: «همچنین جای تعجب نیست که این توییت پس از دیدار رئیس جمهور با سازمان دهندگان کارگری، از جمله کارکنان آمازون منتشر شد.

اشاره بیتس به دیدار بایدن در 5 می با کریستین اسمالز، رهبر اتحادیه کارگری آمازون بود که ماه گذشته در انباری در استاتن آیلند، نیویورک، آمازون برنده شد.

بزوس پس از توئیت روز دوشنبه مبنی بر اینکه کاخ سفید می خواهد “موضوع” آخرین توییت های او را “محو” کند، به این بیانیه بازگشت.

بزوس ممکن است با اظهارات بایدن به رهبران اتحادیه در 6 آوریل بیشتر اخراج شود، پس از پیروزی کارگران انبار بر آمازون که در آن رئیس جمهور گفت: “آمازون، ما داریم می آییم” و اینکه انتخاب پیوستن به اتحادیه فقط متعلق به کارگران است. “

بزوس در چند روز گذشته به ویژه در توییتر فعال بوده است، روز جمعه با فالوورهای خود در ارتباط بود و روز دوشنبه از خواب بیدار شد تا توییتی را درباره عرضه اولیه سهام آمازون در 25 سال پیش به اشتراک بگذارد.

او به نقل از Grateful Dead گفت: «چه سفر طولانی و عجیبی بود.