منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ژست های حرکتی جدیدی به اندروید 13 برای بهبود تجربه کاربری اضافه می شود

ژست های حرکتی جدیدی به اندروید 13 برای بهبود تجربه کاربری اضافه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ژست های حرکتی جدیدی به اندروید 13 برای بهبود تجربه کاربری اضافه می شود

ژست‌های حرکتی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که سیستم عامل اندروید توانسته از آن برای کاهش زمان انجام یک کار خاص استفاده کند. با این حال، گوگل به این محدود نمی شود و ژست های حرکتی جدیدی برای بهبود تجربه کاربری به اندروید 13 اضافه می شود. اس ترنجی با من باش.

ژست‌های حرکتی جدید در اندروید 13 در دسترس خواهند بود

بسیاری از کاربران اندروید با ژست پشتی این سیستم عامل دچار مشکل شده اند. زیرا اغلب آنها را به صفحه دیگری، یا منوهای دیگر یا به صفحه اصلی بازمی گرداند، در حالی که تنها کاری که می خواهند انجام دهند این است که انگشت خود را به چپ یا راست بکشند. گوگل مدتی است که روی این موضوع کار کرده است و در نهایت ممکن است راه حلی وجود داشته باشد که توسعه دهندگان بتوانند از آن استفاده کنند تا این حرکت برای کاربران سیستم عامل کمتر مشکل ساز شود.

Google I / O 2022 که از چهارشنبه 11 می آغاز می شود و روز بعد به پایان می رسد، یکی از برنامه های اصلی گوگل به نام بازگشت به اصول سیستم عامل است. گوگل فهرستی از برنامه‌ها را اعلام کرده است که به شما کمک می‌کنند تا بفهمید چگونه اندروید بعدی به شما کمک می‌کند تا ناوبری قابل پیش‌بینی را با انیمیشن‌های عالی ایجاد کنید.

ژست های حرکتی جدید در اندروید 13

به عبارت دیگر، به نظر می‌رسد که گوگل در حال کار بر روی یک حالت برگشت قابل پیش‌بینی است و به نظر می‌رسد شامل ویژگی‌هایی است که کاملاً با کار گوگل در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین سازگار است. با گذشت زمان، توسعه دهندگان اندروید ممکن است متوجه شده باشند که هدف شما از استفاده از ژست بازگشت بر اساس استفاده قبلی شما از ناوبری چیست. این بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد و ما مطمئناً در کنفرانس توسعه دهندگان I / O اطلاعات بیشتری در مورد آن خواهیم یافت.

بسیاری از کاربران به طور تصادفی حداقل چند بار به قصد لغزش به چپ به عقب برگشته اند و اگر این اتفاق برای شما افتاده باشد، می دانید که چقدر می تواند بر موضوع تجربه کاربری تأثیر منفی بگذارد. . معمولاً مرز باریکی بین عملکرد صحیح یک اشاره به عقب یا استفاده از یک اشاره و بازگشت تصادفی به صفحه وجود دارد. هنگامی که ژست ناوبری در اندروید 10 راه اندازی شد، برخی از کاربران آنقدر از حرکت به عقب ناامید شدند که تصمیم گرفتند از همان سیستم ناوبری سه دکمه ای قدیمی استفاده کنند.

کاربران همچنان می توانند با رفتن به Settings > System > Gestures > System Navigation حالت سه اسکرول را فعال کنند. این بخش دو گزینه را در اختیار شما قرار می دهد، یکی ناوبری نقطه ای و دیگری ناوبری با 3 دکمه. اگر هنوز در حرکت دادن ژست برگشتی مشکل دارید و آنقدر ناامید هستید که نمی توانید منتظر بمانید تا گوگل آپدیت جدیدی برای بهبود آن منتشر کند، باید خوشحال باشید، زیرا در نسخه بعدی اندروید می توانید حساسیت را تنظیم کنید. حرکت برگشت به این باید کار کند.

کاربران اندروید می‌توانند حساسیت حرکت بازگشتی را تنظیم کنند تا آن را به طور کامل سفارشی کنند

این کار را می توان با رفتن به تنظیمات > سیستم > حرکات > پیمایش سیستم انجام داد. سپس باید نماد چرخ دنده را در زیر نماد ناوبری سیستم لمس کنید تا یک سیستم کشویی مانند این را ببینید و حساسیت حرکت را برای لبه های چپ و راست کم یا زیاد کنید (این مقدار به طور پیش فرض دقیقاً در وسط تنظیم شده است).

ژست های حرکتی جدید در اندروید 13

مطابق با PhoneArenaمی‌توانید از طریق نوار لغزنده پیمایش کنید تا ببینید آیا می‌توانید مقداری را که برای شما مناسب‌تر است تعیین کنید. توجه داشته باشید که اگر از ژست عقب استفاده می کنید، حساسیت کمتری دارد. اگر تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که انگشت خود را به چپ یا راست بکشید و به طور تصادفی به حرکات عقب ضربه بزنید، نوار لغزنده را به پایین بکشید.

در مدل‌های پیکسل، لغزنده‌های جداگانه‌ای برای لبه‌های چپ و راست خواهید دید، بنابراین می‌توانید حساسیت منوهای کشویی را در انتهای چپ یا راست کنترل کنید. اکثر کاربران اندروید هرگز نخواسته‌اند که ناوبری سه دکمه‌ای را ترک کنند و پس از رها کردن آن به دلیل مشکلات ژست‌ها، به حالت اشاره‌ای بازگردند. حتی برای استفاده از چنین چیزی، باید زمان زیادی را به عقب بگذرانید و از ژست استفاده کنید تا به آن عادت کنید.