• خانه
  • اخبار
  • چین پس از ایالات متحده دومین هش بیت کوین در جهان را دارد

چین پس از ایالات متحده دومین هش بیت کوین در جهان را دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چین پس از ایالات متحده دومین هش بیت کوین در جهان را دارد

علیرغم ممنوعیت فعالیت های رمزنگاری توسط چین، این کشور پس از ایالات متحده توانست 21 درصد از نرخ هش بیت کوین جهان را به دست آورد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، به نظر می رسد ممنوعیت فعالیت های رمزنگاری توسط دولت چین شکست خورده و نتوانسته فعالیت های ارزهای دیجیتال را متوقف کند. اکنون یکی از بزرگترین مراکز استخراج بیت کوین در جهان است. گزارش‌های اخیر در مورد شاخص مصرف بیت‌کوین کمبریج (CBECI) در چین نشان می‌دهد که این کشور با وجود ممنوعیت در سال گذشته، دومین نرخ هش بیت‌کوین را در جهان دارد.

نرخ هش جهانی برای حفر بیت کوین در این کشور تا ابتدای سال جاری حدود 21.1 درصد بوده که پس از آمریکا با 37.8 درصد در رتبه دوم قرار دارد. با این حال، در سال 2019، این کشور بزرگترین کشور استخراج بیت کوین بود و 75 درصد از هش ریت بیت کوین در آن زمان را به خود اختصاص داد. پس از بسته شدن مزارع استخراج ارزهای دیجیتال در کشور، نرخ هش نیز به صفر رسید.

الکساندر نیومولر، مدیر پروژه CBECI گفت: «گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که استخراج بیت‌کوین هنوز در چین در حال انجام است و داده‌ها نشان می‌دهند که استخراج در چین ادامه دارد. اگرچه این سرعت نسبت به قبل متفاوت است، اما یک پنجم هش ریت جهان توسط چین میزبانی می شود.