• خانه
  • اخبار
  • چین در پنج سال گذشته بزرگترین مصرف کننده باتری های لیتیومی در جهان بوده است

چین در پنج سال گذشته بزرگترین مصرف کننده باتری های لیتیومی در جهان بوده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چین در پنج سال گذشته بزرگترین مصرف کننده باتری های لیتیومی در جهان بوده است

باتری ها و تکنولوژی مدرن نقش مهمی در دنیای تکنولوژی امروز ایفا می کنند. شرکت‌ها بر این باورند که تحویل نرم‌افزار موضوع مهمی است و باتری‌ها شاید مهم‌ترین مسئله بعد از تراشه‌ها و چیپ‌ست‌ها باشند. بر اساس گزارش ها، چین بزرگترین مصرف کننده باتری های لیتیومی در جهان در پنج سال گذشته است. اس ترنجی با من باش.

بزرگترین مصرف کننده باتری های لیتیومی در جهان در پنج سال اخیر کیست؟

بر اساس گزارش های اخیر، موسسه تحقیقاتی CCID وزارت صنعت و فناوری اطلاعات اخیراً فهرستی از پیشرفت های صنعت باتری لیتیومی چین در سال 2021 منتشر کرده است. این مقاله جدید نشان می دهد که توسعه صنعت باتری های لیتیومی چین به سرعت در حال رشد است. این شاخص در سه ماهه چهارم سال 2021 به 307.6 درصد رسید و اگر آن را با سال 2017 مقایسه کنیم، این ارقام آماری با رشد سه برابری را نشان می دهد.

داده ها به وضوح نشان می دهد که از سه ماهه چهارم سال 2017، شاخص توسعه کلی صنعت باتری لیتیومی در چین روند صعودی ثابتی داشته است. در سه ماهه چهارم سال 2021، شاخص توسعه صنعت باتری لیتیومی در چین به 307.6 درصد رسید. علاوه بر این، مقیاس صنعت چین در سال 2021 به طور قابل توجهی در حال رشد است. بازار باتری های لیتیومی به 324 گیگاوات ساعت رسید که چهار برابر بیشتر از سال 2017 است.

با نگاهی به آمارهای جهانی، می توان دریافت که چین در پنج سال گذشته به بزرگترین بازار باتری های لیتیومی در جهان تبدیل شده است. تا سال 2021، مقیاس جهانی باتری های لیتیوم یونی به 545 گیگاوات ساعت خواهد رسید. تا پایان سال 2021، چین شاهد افزایش قابل توجهی نزدیک به 70 درصد در تولید باتری بوده است. همچنین در بین 10 تولید کننده برتر باتری لیتیومی در جهان در رتبه ششم قرار دارد. جای تعجب نیست که بسیاری از فناوری‌های جدید این روزها از چین می‌آیند و تقاضای زیادی برای باتری‌های لیتیومی وجود دارد. در پایان، آنها همه چیز را در فناوری خود هوشمندتر و قدرتمندتر کردند.

بزرگترین مصرف کننده باتری های لیتیومی در جهان

بخش خودروهای الکتریکی تقاضا برای باتری های لیتیومی چینی را افزایش داده است

از سوی دیگر، جالب است بدانید که تقاضای شدید خودروهای الکتریکی در جهان به نفع چین خواهد بود. گزارش شده است که این امر باعث تحریک صنعت باتری در سال های آینده خواهد شد. تا آوریل سال جاری، در مجموع 10.33 میلیون خودروی برقی جدید در کشور ارتقا یافته است. افزایش عرضه و تقاضا عامل مهمی در تحول صنعت خودروسازی جهانی است. یکی دیگر از گزارش های اخیر بیان می کند که افزایش تقاضا منجر به کمبود باتری های لیتیومی شده است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که سرمایه گذاری در این کشور به تدریج در جنوب غربی چین در حال گسترش است. منطقه جنوب غربی بدیهی است که بیشترین منابع معدنی را دارد. لیست مواد معدنی شامل لیتیوم و فسفر است. همچنین ذخایر بزرگی از سنگ های فسفات در یوننان، گوئیژو و سیچوان وجود دارد. این منابع بیش از 40 درصد از ظرفیت کل کشور در این حوزه را نشان می دهد.

بر اساس گزارش ها GizChinaاین سرمایه گذاری احتمالا در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت. در نهایت، اگر فناوری جدید ظهور کند، ما همچنان شاهد رشد باتری‌های لیتیومی در چند سال آینده خواهیم بود. بسیاری از شرکت ها در تلاش برای یافتن منابع جایگزین مانند گرافن هستند، اما تاکنون هیچ کدام به اندازه کافی برای تجاری سازی آن توسعه نیافته اند. به غیر از صنعت باتری لیتیومی، این کشور همچنین یک نیروی مهم در رمزنگاری است.