منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • چین در حال آزمایش یک سیستم دفاعی جدید برای مقابله با تهدید سیارک است

چین در حال آزمایش یک سیستم دفاعی جدید برای مقابله با تهدید سیارک است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چین در حال آزمایش یک سیستم دفاعی جدید برای مقابله با تهدید سیارک است

چین قصد دارد یک سیستم دفاعی برای مقابله با تهدید سیارک های نزدیک به زمین ایجاد کند. رئیس صنعت فضایی چین از توسعه این سامانه و آغاز آزمایش های مربوطه خبر داد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، معاون آژانس ملی فضایی چین گفت: تحقیقات لازم برای ایجاد سامانه ای برای محافظت از زمین در برابر سیارک های نزدیک به آن آغاز شده است و هدف از آن نظارت و مدیریت خواهد بود. Yanhua گفت: “این بود. برنامه هایی برای راه اندازی سیستم دفاعی انجام شده و نرم افزار شبیه سازی توسعه خواهد یافت.”

از سوی دیگر، راه حل های پیشنهادی از جوامع دیگر دریافت خواهد شد و آموزش های ما با جامعه بین المللی به اشتراک گذاشته خواهد شد. یانهوا افزود: اولین گام شبکه ردیابی و هشدار اولیه با کمک ماهواره ها و تجهیزات زمینی است تا بتوان سیارک های نزدیک به زمین را شناسایی و طبقه بندی کرد.

دولت چین قصد دارد در سال های آینده ماموریتی را برای نظارت دقیق بر سیارک های خاص در اطراف زمین انجام دهد. سپس فناوری های لازم برای خنثی سازی این خطرات در نظر گرفته می شود. همچنین آزمایش‌های اولیه برای تأیید این فناوری‌ها و یافتن راهی برای انحراف سیارک‌هایی که به سمت زمین حرکت می‌کنند، انجام خواهد شد.