منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • چین تصمیم دارد بزرگترین مزرعه خورشیدی و بادی را با ظرفیت 450 گیگابایت بسازد

چین تصمیم دارد بزرگترین مزرعه خورشیدی و بادی را با ظرفیت 450 گیگابایت بسازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چین تصمیم دارد بزرگترین مزرعه خورشیدی و بادی را با ظرفیت 450 گیگابایت بسازد

اگرچه چین در سال های اخیر اولین تولید کننده انرژی های تجدیدپذیر در جهان بوده است، اما اکنون قصد دارد بزرگترین تاسیسات انرژی پاک جهان را در صحرای گوبی بسازد. انتظار می رود این مزرعه حدود 450 گیگاوات انرژی پاک خورشیدی و بادی تولید کند.

چین، بزرگترین تولید کننده انرژی های تجدیدپذیر در جهان، اکنون ظرفیتی معادل 895 گیگاوات دارد که تقریباً بیشتر از کل اتحادیه اروپا، ایالات متحده و استرالیا است. با این حال، کشورهای دیگر در سراسر جهان نیز در تلاش هستند تا به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر روی بیاورند.

چین قصد دارد بزرگترین نیروگاه خورشیدی و بادی را در صحرای گوبی بسازد که قادر به تولید 450 گیگاوات انرژی خواهد بود. به گفته مدیر توسعه ملی و کمیسیون اصلاحات چین، این مزرعه می تواند ظرفیت فعلی خود را تا نیم تراوات افزایش دهد. در حال حاضر حدود 100 گیگاوات از این تاسیسات در حال آماده سازی است. با ساخت 332 گیگاوات تا اوایل دسامبر سال جاری تکمیل خواهد شد. به گفته رئیس جمهور چین، ظرفیت انرژی بادی و خورشیدی در چین تا سال 2030 به حدود 1.2 تراوات خواهد رسید. این افزایش ظرفیت بخشی از برنامه های کشور برای حذف کربن است.