• خانه
  • اخبار
  • چین با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری چاپ سه بعدی، سد عظیم آبی می‌سازد

چین با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری چاپ سه بعدی، سد عظیم آبی می‌سازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چین با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری چاپ سه بعدی، سد عظیم آبی می‌سازد

چین قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی، ربات‌های ساخت‌وساز و فناوری چاپ سه‌بعدی، یک سد عظیم آبی بسازد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، سد یانگ کو در چین و فلات تبت لایه به لایه با استفاده از روبات هایی با هوش مصنوعی و فناوری چاپ سه بعدی ساخته می شود. از ساخت این سد عظیم ساخته خواهد شد، نیروگاه برق آبی به مدت دو سال تامین شده است.

در صورت موفقیت، سد یانگ کو با ارتفاع 180 متر، بلندترین سازه جهان خواهد بود که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است. پیش از این رکورد بلندترین سازه در یک ساختمان اداری 2 طبقه 6 متری در دبی توزیع شده بود. به گفته مهندسانی که این مقاله را نوشته اند، در صورت تکمیل سد، چین می تواند سالانه 5 میلیارد کیلووات ساعت برق دریافت کند. فرآیند تولید نیز توسط یک سیستم هوش مصنوعی مرکزی انجام می شود که یک خط تولید خودکار از جمله وسایل نقلیه بدون سرنشین را کنترل می کند.

ناوگان این سیستم هوش مصنوعی شامل کامیون های بدون سرنشین، بولدوزرهای بدون راننده و غلتک های مجهز به حسگر است. علاوه بر این، پس از افزودن هر لایه مانع حسگر، توسط هوش مصنوعی برای بررسی پیشرفت ساخت و ساز مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. به گفته محققان، با کمک هوش مصنوعی، خطای انسانی یا خطر آسیب به انسان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و روند ساخت و ساز روان تر می شود.