• خانه
  • اخبار
  • چین اکنون به عنوان بزرگترین بازار تراشه و نیمه هادی جهان شناخته می شود

چین اکنون به عنوان بزرگترین بازار تراشه و نیمه هادی جهان شناخته می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چین اکنون به عنوان بزرگترین بازار تراشه و نیمه هادی جهان شناخته می شود

علیرغم مشکلات عرضه و کمبود تراشه در دو سال گذشته، گزارش جدیدی اخیراً نشان می‌دهد که فروش جهانی تراشه در سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. این بازار در سال 2021 نتایج بسیار خوبی خواهد داشت و چین به عنوان بزرگترین بازار تک تراشه و نیمه هادی در جهان شناخته می شود.

رکورد فروش تراشه و پیشروی چین در بازار نیمه هادی ها

گزارش وب سایت LiveMintاین خبر اولین بار توسط SIA (انجمن صنایع نیمه هادی) در اوایل این هفته منتشر شد. بر اساس این گزارش، فروش جهانی تراشه در سال گذشته به 555.9 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته 26.2 درصد افزایش قابل توجهی داشته است. این گزارش همچنین می افزاید که انتظار می رود صنعت نیمه هادی امسال شاهد رشد 8.8 درصدی دیگر باشد و سازندگان تراشه به افزایش ظرفیت تولید برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد ادامه خواهند داد. چین با فروش 192.5 میلیارد دلاری در سال 2021 در صدر بازار قرار گرفت که نسبت به سال قبل 27.1 درصد افزایش داشت.

رکورد فروش تراشه و پیشروی چین در بازار نیمه هادی ها

رکورد فروش تراشه و پیشروی چین در بازار نیمه هادی ها

جان نوفر، مدیر SIA در بیانیه ای برای گزارش جدید گفت: «من همچنان به شدت به سمت افزایش تقاضا برای تراشه حرکت می کنم. با این حال، در آینده ما شاهد عواقب کمبودی که در بحبوحه اپیدمی کرون به وجود آمد، نخواهیم بود. به عبارت دیگر، صنعت ممکن است رشد انفجاری خود را حفظ نکند، اما همچنان شاهد رشد ثابت در سال 2022 خواهد بود. همچنین، فروش تراشه برای اولین بار از سال 2018 از مرز 1 تریلیون گذشت.

سازندگان تراشه های بزرگ مانند TSMC (شرکت تولید نیمه هادی تایوان)، سامسونگ و اینتل میلیاردها دلار برای توسعه تولید تراشه با ویژگی های جدید سرمایه گذاری کرده اند. نوفر گفت: “ما فکر می کنیم در آینده قابل پیش بینی تقاضای زیادی برای کارخانه های تولید تراشه وجود خواهد داشت.”

نظر شما در مورد رکورد فروش تراشه و پیشروی چین در بازار جهانی نیمه هادی ها چیست؟