• خانه
  • اخبار
  • چگونه 7 شکل احترام می تواند تغییر کند، با کارآفرین و نویسنده سیاتل جولی فام

چگونه 7 شکل احترام می تواند تغییر کند، با کارآفرین و نویسنده سیاتل جولی فام

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه 7 شکل احترام می تواند تغییر کند، با کارآفرین و نویسنده سیاتل جولی فام

چگونه 7 شکل احترام می تواند تغییر کند، با کارآفرین و نویسنده سیاتل جولی فام
کتاب جولی فام است 7 شکل احترام: راهنمای تغییر ارتباطات و روابط شما در محل کار.

آیا افراد تیم شما در طول جلسات چند کار را انجام می دهند یا روی فردی که صحبت می کند تمرکز می کنند؟

پاسخ به این سوال به شما کمک می کند نشان دهید که سازمان شما تا چه اندازه توجه را در اولویت قرار می دهد، که یکی از “7 شکل احترام” در چارچوب و کتاب جدید جولی فام به این نام است.

چگونه 7 شکل احترام می تواند تغییر کند، با کارآفرین و نویسنده سیاتل جولی فام

نگران نباشید، این در مورد تعیین قوانین نیست. مثلاً فام در مورد باز کردن یا بستن لپ‌تاپ‌ها در جلسات مشاوره نمی‌دهد. در عوض، راهی برای ایجاد و برقراری ارتباط با اولویت‌های افراد، تیم‌ها و شرکت‌های مختلف فراهم می‌کند – تعریف فرهنگ سازمانی نه از طریق مفاهیم انتزاعی، بلکه از طریق رفتارهای مطلوب.

این بینش کلیدی برای درک و بهره مندی از کتاب جدید فام، کارآفرین، بازاریاب، مشاور، روزنامه نگار، مورخ و مدیر سابق غیرانتفاعی ساکن سیاتل است. نامیده میشود 7 شکل احترام: راهنمای تغییر ارتباطات و روابط شما در محل کار.

فام می‌گوید: «یکی از تصورات غلط بزرگ در مورد 7 نوع احترام این است که من به مردم می‌گویم چگونه احترام بگذارند – که اینها هفت شکل هستند و شما باید به روش‌های مختلف احترام قائل باشید. در عوض، او توضیح می دهد، “شما برخی را اولویت بندی می کنید و برخی دیگر را از اولویت خارج می کنید، و ممکن است در واقع فکر کنید که برخی از آنها نوعی احترام نیستند.”

همانطور که فام تعریف می کند، “7 شکل احترام” عبارتند از: رویه، دقت، اطلاعات، صراحت، توجه، تشخیص و توجه.

برای مثال، در یک تیم حسابداری، رویه ممکن است مهمترین شکل احترام باشد. در یک تیم مهندسی، این می تواند آشکار باشد. ایده این است که ارتباط برقرار کنید و بفهمید چه چیزی برای افراد و تیم های مختلف مهم است.

او می گوید: “مردم می گویند، “اوه، من فرهنگ شرکت را دوست ندارم.” بخشی از آن به این دلیل است که آنها واقعاً فرهنگ شرکت را بیان نکرده اند. … اغلب وقتی مردم فرهنگ شرکت را توصیف می کنند، از این کلمات چشم انداز بزرگ استفاده می کنند، مانند، ما هستیم خلاقانهبود آینده نگر. اما از کلمات برای رفتار استفاده نمی کنند.

فام می‌گوید اولویت‌بندی رفتار مطلوب به‌ویژه برای روحیه در زمان‌های تغییرات بزرگ، مانند الان، مهم است. “پس برای مردم روشن است که “آیا باید اینجا بمانم؟” … آیا این مکان مناسب برای من است؟ … آیا باید به این شرکت بپیوندم؟

فام، که دارای دکترای تاریخ از دانشگاه کمبریج است، برای بسیاری در فناوری سیاتل به دلیل کار قبلی خود به عنوان معاون مشارکت اجتماعی در انجمن صنعت فناوری واشنگتن شناخته شده است. تجربه او همچنین شامل اداره روزنامه ویتنامی زبان خانواده اش است. اخبار از شمال غربی ویتنامدر سیاتل

در این قسمت از پادکست brooztechnology، فام با جان کوک، یکی از بنیانگذاران brooztechnology، درباره کاربردها و مزایای عملی “7 شکل احترام” صحبت می کند.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.

ویرایش و تولید صدا توسط کرت میلتون.