• خانه
  • اخبار
  • چگونه یک محقق سابق مایکروسافت از هوش مصنوعی برای پرورش کاهوی برنده جایزه از فاصله 5000 مایلی استفاده کرد

چگونه یک محقق سابق مایکروسافت از هوش مصنوعی برای پرورش کاهوی برنده جایزه از فاصله 5000 مایلی استفاده کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه یک محقق سابق مایکروسافت از هوش مصنوعی برای پرورش کاهوی برنده جایزه از فاصله 5000 مایلی استفاده کرد

چگونه یک محقق سابق مایکروسافت از هوش مصنوعی برای پرورش کاهوی برنده جایزه از فاصله 5000 مایلی استفاده کرد
Koidra COO سوجونگ اسمیت (سمت چپ) و Kenneth Tran، بنیانگذار، مدیر عامل و CTO، خارج از دفتر WeWork خود در سیاتل. (عکس از brooztechnology/Lisa Stifler)

پرورش کاهوی برنده جوایز در یک رقابت گلخانه ای در برابر 42 تیم از نزدیک به 22 کشور بسیار چشمگیر است. وقتی از فاصله 5000 مایلی این کار را انجام می دهید، حتی قابل توجه تر است.

Koidra، یک استارت‌آپ هوش مصنوعی مستقر در سیاتل، در تابستان امسال برنده چالش بین‌المللی خودمختار گلخانه‌ای شد – دومین ادعای خود برای این عنوان. این مسابقه در دانشگاه و تحقیقات واگنینگن هلند – شاید بزرگترین موسسه تولید مواد غذایی گلخانه ای در جهان – برگزار شد.

به همه اینها این واقعیت را اضافه کنید که کنت تران، بنیانگذار کویدرا، تازه وارد کشاورزی و تولید مواد غذایی است. صادقانه بگویم، او ممکن است در مورد آن کمی دوگانه به نظر برسد.

تران که مدیرعامل و مدیر ارشد فناوری کویدرا است، گفت: «من واقعاً از منظر فناوری و کنترل صنعتی وارد کشاورزی شدم.

اگر چه ترن یک انگشت شست سبز غیرتمند نیست، اما بسیار باهوش فناوری است. او دارای مدرک ریاضی و علوم کامپیوتر است. شغل قبلی او به مدت بیش از هفت سال، دانشمند کاربردی ارشد تحقیقات مایکروسافت بود. علاقه او به یادگیری تقویتی یا RL است که زیر دامنه یادگیری ماشین است. او توضیح داد که یادگیری تقویتی در مورد تصمیم گیری و بهینه سازی در زمان واقعی است، در حالی که بیشتر یادگیری ماشین در مورد طبقه بندی و پیش بینی است.

“من باور دارم [reinforcement learning] ترن گفت که مرز جدید هوش مصنوعی است.

در کویدرا، تران از یادگیری تقویتی در فرآیندهای صنعتی با تمرکز اولیه بر کشاورزی استفاده کرد. به گفته این شرکت، استفاده از این نوع یادگیری ماشینی می‌تواند مقدار غذای تولید شده را افزایش دهد و در عین حال مصرف آب، کود و آفت‌کش‌ها را کاهش دهد.

چگونه یک محقق سابق مایکروسافت از هوش مصنوعی برای پرورش کاهوی برنده جایزه از فاصله 5000 مایلی استفاده کرد
تصاویر RGB به تیم Koidra کمک کرد وزن و رشد کاهو را از راه دور کنترل کنند. (عکس از Koidra)

اینها مزایای حیاتی هستند. بهبود کشت داخلی می تواند برای پاسخ به تغییرات آب و هوا و کاهش آن ضروری باشد. دماهای گرمتر و رویدادهای شدید آب و هوایی در بسیاری از نقاط کشاورزی در فضای باز را تحت تأثیر قرار داده است. و کشاورزی سهم قابل توجهی در کربن دارد: از جمله دام، کشاورزی بین 19 تا 29 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی را تولید می کند.

Agtech یک زمینه به طور فزاینده بالغ است. طبق گزارش PitchBook، سرمایه گذاران سال گذشته 10.5 میلیارد دلار برای معاملات کشاورزی در سراسر جهان هزینه کردند و رکورد جدیدی را برای این بخش به ثبت رساندند. در سه ماهه اول سال جاری، شرکت های کشاورزی 3.3 میلیارد دلار جذب کردند.

در رقابت چهار ماهه در هلند، تیم Koidra از نرم افزار خود برای تنظیم از راه دور پارامترهای گلخانه مانند روشنایی، تهویه، گرمایش، آبیاری، مه پاش و صفحه نمایش خاموشی استفاده کرد. مانیتورهای مختلف بازخوردی در مورد شرایط گلخانه ارائه کردند. تصاویر RGB (قرمز، سبز، آبی) از کاهو تصوری از وزن و رشد آن در زمان واقعی ارائه می‌دهند، در حالی که تصاویر حرارتی میزان از دست دادن آب سبزیجات را از طریق تعرق نشان می‌دهند.

ترن از طریق تحقیقات مایکروسافت راه خود را به گلخانه ها پیدا کرد. تران در حالی که در دفتر مرکزی فناوری در ردموند، واشنگتن استخدام می‌شد، به تیم‌هایی راهنمایی می‌کرد که چگونه می‌توانند کارایی انرژی مراکز داده مایکروسافت را بهینه کنند و نیازهای مصرف انرژی آن‌ها را پیش‌بینی کنند.

«حل کردن این مشکل بسیار تأثیرگذار است. این فقط یک مشکل فنی فانتزی نیست، یک نیاز اساسی را حل می کند.

او از پروژه‌ها لذت می‌برد، اما نمی‌توانست به‌راحتی عملیات‌های مرکز داده را آزمایش کند، با توجه به اینکه آن‌ها باید همیشه قابل اعتماد عمل کنند.

آن موقع بود که متوجه مزرعه عمودی سرپوشیده در حال رشد در یک کافه تریا در ساختمان مایکروسافت شد.

تران گفت: “این مرا کنجکاو کرد.” من با مشکل رشد در داخل خانه مواجه شدم. این یک پروژه علمی دوستانه است.»

برای شروع کار در این بخش، او با کارشناسان کشاورزی آمریکای شمالی برای درک بیولوژی گیاهی و کشت در فضای داخلی مشورت کرد. این شامل محققانی از دانشگاه ایالتی اورگان، دانشگاه کرنل و کشاورزی و غذای کانادا، بخش کشاورزی فدرال این کشور بود.

در حالی که حل مسئله یادگیری ماشین او را به حرکت در می آورد، ترن واقعاً از اهمیت تولید غذا قدردانی می کند.

او گفت: «حل این مشکل بسیار تأثیرگذار است. “این فقط یک مشکل فنی فانتزی نیست، بلکه یک نیاز اساسی را حل می کند.”

ترن در اولین مسابقه گلخانه ای بین المللی در سال 2018 در تیم مایکروسافت شرکت کرد. آنها با برتری های خود پیروز شدند و رقبای Tencent، Intel و دیگران را شکست دادند.

چگونه یک محقق سابق مایکروسافت از هوش مصنوعی برای پرورش کاهوی برنده جایزه از فاصله 5000 مایلی استفاده کرد
تصویربرداری حرارتی حس تعرق یا از دست دادن آب از کاهو را می دهد. نقطه نارنجی یک توپ پلاستیکی است که به عنوان مرجع استفاده می شود زیرا تحت تعرق قرار نمی گیرد و همیشه گرمتر از گیاهان است. (عکس از Koidra)

در سال 2020، ترن مایکروسافت را ترک کرد و Koidra را تأسیس کرد. سال بعد استارتاپ به تنهایی وارد این رقابت شد و با کاهوی خود برنده شد و امسال نیز برنده شد.

این شرکت به 25 کارمند افزایش یافته است و اخیراً مدیر ارشد اجرایی Soojung Smith، یک کارآفرین سریالی و مدیر سابق مایکروسافت را استخدام کرده است.

استارت آپ Phaidra در سیاتل در صنعت مشابهی کار می کند و از هوش مصنوعی برای مدیریت فرآیندهای صنعتی استفاده می کند. تمرکز آن بر استفاده از انرژی و گرمایش و سرمایش شرکت هایی مانند مراکز داده، پالایشگاه ها، کارخانه های داروسازی و کارخانه های فولاد است.

Koidra حدود 10 مشتری نرم افزار گلخانه ای خود را دارد. این شامل مزارع Winset در بریتیش کلمبیا است که برای Costco محصولات تهیه می کند و Local Bounti در مونتانا. این استارت‌آپ در اوایل سال جاری حدود 4.5 میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

این دفتر در سیاتل و ویتنام، جایی که خانواده ترن در آن زندگی می کنند، دارد. تران گفت که کویدرا قصد دارد یک گلخانه در ویتنام بسازد، که گزینه ای مقرون به صرفه تر از ایالات متحده است. او همچنین یکی از بنیانگذاران Ayo Biomass، یک تولیدکننده سوخت زیست توده چوب مستقر در ویتنام است.