• خانه
  • اخبار
  • چگونه هوش مصنوعی مایکروسافت من را متقاعد کرد که به Edge سوئیچ کنم و مرورگر هنوز در کجا کوتاه می آید

چگونه هوش مصنوعی مایکروسافت من را متقاعد کرد که به Edge سوئیچ کنم و مرورگر هنوز در کجا کوتاه می آید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه هوش مصنوعی مایکروسافت من را متقاعد کرد که به Edge سوئیچ کنم و مرورگر هنوز در کجا کوتاه می آید

چگونه هوش مصنوعی مایکروسافت من را متقاعد کرد که به Edge سوئیچ کنم و مرورگر هنوز در کجا کوتاه می آید
مرورگر اج مایکروسافت دارای ویژگی Read Aloud داخلی است. (تصویر از طریق brooztechnology)

من بالاخره خراب شدم و بعد از سال‌ها استفاده از Google Chrome، این هفته در رایانه شخصی ویندوزی خود به مرورگر مایکروسافت اج رفتم.

نه، این اعلان‌های مداوم و آزاردهنده در ویندوز 11 نبود که باعث شد Edge را به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنم، اگرچه آزاردهنده باعث شد مرورگر مایکروسافت ترجیح داده شود.

برای من، نقطه عطف ویژگی Read Aloud داخلی Edge بود و چیزی که در گوش من مانند یک پیشرفت بزرگ به نظر می رسد. مقداری صداهای سنتز شده مایکروسافت به حدی است که تقریباً از راویان انسانی قابل تشخیص نیستند.

من مدت هاست که از طرفداران تبدیل متن به گفتار برای گوش دادن به مقالات و ایمیل های طولانی هستم.

  • همراه با هدفون های بی سیم یا هدفون های هدفون، این یک راه عالی برای بلند شدن از روی میز و انجام کارهای دیگری (تمیز کردن اتاق، کشش، مسواک زدن دندان ها و غیره) در حین خواندن متن است.
  • وقتی در حال نوشتن یا ویرایش هستم، مرحله اضافی گوش دادن به صدا به من کمک می کند تا کلمات گم شده یا اشتباه را پیدا کنم یا جملات ناخوشایندی را که در غیر این صورت ممکن است از دست بدهم، پیدا کنم.
  • در دنیای پرت حواس، دنبال کردن متن در حین مطالعه یکی از راه‌های بهبود تمرکز است.

من در طول سال‌ها از برنامه‌ها و افزونه‌های مرورگر مختلفی استفاده کرده‌ام، برخی از آنها بدون نقص‌تر از بقیه هستند.

  • Pocket ابزار خوبی برای ذخیره داستان‌ها از وب برای گوش دادن به تلفن است، اما متوجه شدم که مواقعی نیز وجود داشته که می‌خواستم مستقیماً از مرورگر رایانه خود گوش کنم.
  • مجموعه ای از برنامه های افزودنی مرورگر برای گفتار ترکیبی وجود دارد، اما من متوجه شدم که تجربیات تا حدودی از هم جدا شده اند. من افزونه مرورگر Read Aloud را برای کروم، اج و فایرفاکس برای مثال دوست دارم، اما شما با استفاده از نسخه دیگری از متنی که به جای متن اصلی در یک صفحه وب از نوار ابزار ظاهر می شود، آن را کنترل و با آن تعامل دارید.

ویژگی Read Aloud مایکروسافت اج را می توان مستقیماً از یک صفحه وب با فعال کردن آن از منوی موجود در زیر سه نقطه در گوشه سمت راست بالای کادر مرورگر یا با کلیک راست روی متن کنترل کرد.

هنگام مطالعه، می توانید روی متن واقعی صفحه کلیک کنید تا به بخش خاصی بروید.

مانند بسیاری از فناوری‌های خودکار تبدیل متن به گفتار، گاهی اوقات شما واقعاً مجبور می‌شوید با برخی مزاحمت‌های جزئی مانند خواندن صدا، آیتم‌های منو یا سلب مسئولیت یک سایت کنار بیایید. توانایی انتخاب متن برای خواندن یا پرش با کلیک کردن بر روی متن به رفع این مشکل در هنگام گوش دادن از طریق مرورگر کمک می کند.

بهبود قابل توجه در کیفیت صدا: اما چیزی که برای من جالب‌تر است، اعتبار فزاینده برخی از صداهای مایکروسافت است: انحرافات، مکث‌ها، فقدان صدای رباتیک گویا. به عنوان مثال، در اینجا “Microsoft Michelle Online (Natural)” در حال خواندن این پاراگراف است.

کامل نیست. هوش مصنوعی همچنان می تواند به طور مختصر رباتیک به نظر برسد. نام‌های غیرمعمول نیز می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. برای مثال با خواندن این داستان امروز در مورد Geocaching توسط همکارم Kurt Schlosser، “Michelle” آن را “Geo-Caching” تلفظ می کند.

با این حال، کیفیت بسیار بهتر از صدای هواپیماهای بدون سرنشین است که باعث می‌شود دوستان و همکارانم تلاش‌های من برای استفاده از ابزارهای تبدیل متن به گفتار را در گذشته تمسخر کنند.

ویژگی‌های وارد کردن داده‌ها و رمز عبور مایکروسافت اج که امروزه در مرورگرها استاندارد است، تغییر را نسبتاً آسان کرده است. استفاده Edge از Chromium، موتور منبع باز اصلی که کروم را تامین می‌کند، نیز به تسهیل انتقال کمک کرد. Edge در سال 2015 معرفی شد و این شرکت به طور رسمی اینترنت اکسپلورر را در این سال بازنشسته کرد.

مزایا و معایب همگام سازی موبایل: این ویژگی در مرورگر Edge برای گوشی های هوشمند نیز موجود است و در آنجا به خوبی کار می کند. با کلیک کردن روی سه نقطه در پایین برنامه موبایل Edge می‌توانید به خواندن با صدای بلند دسترسی داشته باشید.

اما همچنین نشان می دهد که مایکروسافت در کجا کوتاه می آید. هنگامی که با حساب مایکروسافت وارد شده‌اید، ویژگی مجموعه‌های Edge برای ذخیره صفحات وب باید بین رایانه‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه همگام شود. من یک مجموعه “Read Later” ایجاد کرده‌ام که در آن می‌توانم از نظر تئوری مقالاتی را در مرورگر رایانه‌ام ذخیره کنم تا هوش مصنوعی بعداً در برنامه Edge در تلفن Android من با صدای بلند بخواند.

مقاله‌ها در مرورگر دسک‌تاپ من ذخیره می‌شوند، اما مجموعه‌های Edge من با تلفن من همگام‌سازی نمی‌شوند. من تمام تنظیمات را بررسی کردم، تمام مراحل عیب یابی را بدون موفقیت طی کردم. تمام داده های دیگر من همگام سازی می شود. به نظر می رسد این مشکل برای بسیاری دیگر نیز باشد.

من به تلاش خود برای یافتن راه حل ادامه خواهم داد و در صورت انجام این کار، این داستان را به روز خواهم کرد. حتی اگر خطای کاربر باشد، نباید آنقدر سخت باشد.

آمازون الکسا و کتاب های صوتی: این احتمالاً موضوعی برای پست دیگری است، اما من همچنین از طرفداران ویژگی آمازون الکسا برای خواندن کتاب‌های Kindle در دستگاه‌های اکو هستم، اما عملکرد در تجربه من بی‌نقص نیست، اغلب فراموش می‌کنم زمانی که خواندن از الکسا را ​​متوقف کردید کجا بودید. برای شما.

دیدن تأثیر افزایش اصالت صداهای مصنوعی بر زیرمجموعه کتاب‌های صوتی Audible آمازون در سال‌های آینده بسیار جذاب خواهد بود.

در عین حال، اگر کسی بازخورد، ایده یا رویکردهای متفاوتی برای استفاده حداکثری از فناوری گفتار ترکیبی در کار روزمره خود دارد، لطفاً از طریق این راه به من اطلاع دهید. توییترلینکدین یا آدرس ایمیل من در زیر.