منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • چگونه می توانم ویژگی ATT اپل را برای برخی از برنامه ها دور بزنم؟

چگونه می توانم ویژگی ATT اپل را برای برخی از برنامه ها دور بزنم؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه می توانم ویژگی ATT اپل را برای برخی از برنامه ها دور بزنم؟

اپل با معرفی ویژگی ATT گام مهمی در حفظ حریم خصوصی کاربران پلتفرم خود برداشته است. اگرچه این مشکل مورد انتقاد بسیاری از شرکت ها مانند فیس بوک قرار گرفته است، اما این قابلیت چندان موثر به نظر نمی رسد و می بینیم که اپل قابلیت ATT برخی اپلیکیشن ها را دور می زند. اس ترنجی با من باش.

چگونه ممکن است اپلیکیشن ها قابلیت ATT اپل را دور بزنند؟!

سال گذشته اپل قابلیتی به نام Transparency Tracking را برای iOS 14.5 معرفی کرد. این ویژگی کاملاً مفید است، به شما امکان می دهد از ردیابی توسط تبلیغات هدفمند خودداری کنید و همانطور که می توانیم بگوییم یک ویژگی متمرکز بر حریم خصوصی است. با این حال، طبق یک مطالعه جدید توسط 9to5Mac، به نظر می رسد برخی از برنامه ها راه هایی برای دور زدن آن پیدا کرده اند و همچنان می توانند شما را ردیابی کنند.

قابلیت ATT اپل را دور بزنید

تحقیقات همچنین نشان می دهد که چگونه برخی از برنامه ها هنوز راه هایی برای ردیابی شما در iOS و دور زدن ویژگی ATT پیدا می کنند. شفافیت اپلیکیشن اپل (ATT) یک ویژگی مهم است، زیرا از زمان معرفی آن در سال گذشته، مانع از ردیابی بسیاری از کاربران آیفون توسط برنامه های شخص ثالث شده است. بسیاری از کاربران iOS به طور کلی ترجیح داده‌اند که به برنامه‌ها اجازه ردیابی رفتار آنها در سایر برنامه‌ها را به صورت آنلاین ندهند و تبلیغات کمتر مرتبط اما حفظ حریم خصوصی بهتری را انتخاب می‌کنند.

با این حال، طبق یک مطالعه جدید توسط گروه علوم کامپیوتر در دانشگاه آکسفورد، برخی از توسعه دهندگان راهی برای دور زدن ویژگی ATT و ردیابی کاربران پیدا کرده اند. مشکل اینجاست که ATT اپل هنوز به خوبی کار می‌کند، اما حفره‌های نرم‌افزاری خاصی دارد که به برخی از توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد مخفیانه برخی از داده‌ها را از دستگاه شما جمع‌آوری کنند.

کاهش کاربران ATT اپل ممکن است خبر خوبی برای فیس بوک باشد

این مطالعه نه برنامه iOS را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد که مشخص شد از کد سمت سرور برای تولید شناسه کاربری (که برای تبلیغات و ردیابی استفاده می شود) استفاده می کنند، حتی زمانی که ردیابی برنامه غیرفعال است. طبق گزارش ها، این کد توسط Umeng، یکی از شرکت های تابعه شرکت چینی Alibaba ارائه شده است. این کد به برنامه ها اجازه می دهد تا این شناسه را از سرور در سایر برنامه ها ردیابی کنند، که به شرکت های تبلیغاتی اجازه می دهد محتوا را برای یک کاربر خاص نمایش دهند.

با وجود این کاستی ها، قابلیت شفافیت اپلیکیشن اپل اصلا بی فایده نیست

اما تحقیق به همین جا ختم نمی شود. در مجموع، محققان 1759 برنامه قبل و بعد از ویژگی ATT را مقایسه کردند. اگرچه یک چهارم از این برنامه ها ادعا می کنند که اطلاعات کاربر را جمع آوری نمی کنند، 80 درصد از آنها حداقل یک ابزار ردیابی کاربر دارند. روش‌هایی که می‌توانند این امکان را فراهم کنند، استفاده از آدرس‌های IP برای مرتبط کردن شناسه‌های خاص بین برنامه‌ها، و همچنین استفاده از ویژگی ورود به سیستم ارائه‌شده توسط برنامه‌های کاربردی جداگانه (مانند فرآیند ورود به سیستم Google، فیس‌بوک یا آدرس ایمیل) است.

قابلیت ATT اپل را دور بزنید

همانطور که 9to5Mac به درستی اشاره می کند، تمام موارد فوق در مورد معایب این ویژگی به این معنی نیست که ATT کاملاً بی فایده است، زیرا به طور کلی ردیابی کاربران دشوار است، حتی اگر از برخی تکنیک ها برای دور زدن ATT استفاده کنند. هنوز اطلاعات کافی در مورد این کاربر وجود ندارد. علاوه بر این، اپل ممکن است هر سال ATT را بهبود بخشد و ممکن است در آینده آن را توسعه دهد تا دور زدن آن را دشوارتر و غیرممکن کند.

مطابق با PhoneArenaبرای جزئیات بیشتر، می دانیم که برخی از شرکت های بزرگ مانند متا و اسنپ تأثیر شفافیت در ردیابی برنامه ها را احساس کرده اند. اخیراً گزارش های زیادی در مورد تأثیر بالقوه شفافیت ردیابی برنامه بر وضعیت درآمد فیس بوک شنیده ایم، و این چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. گزارشی از یک مطالعه Lotame نشان می دهد که دومین سال انتشار ATT باعث خجالت بیشتر تبلیغ کنندگان و توسعه دهندگانی می شود که کاربران خود را ردیابی می کنند. بر اساس این مطالعه، شرکت هایی که به تبلیغات متکی هستند، از جمله فیس بوک، یوتیوب و تیک تاک، به دلیل وجود این ویژگی در مجموع حدود 16 میلیارد دلار ضرر خواهند کرد.

10 میلیارد دلار در رسانه های اجتماعی از سیاست “شفافیت ردیابی برنامه” اپل از دست رفت.

همانطور که می بینید، این اثر ما را به این باور رسانده است که قابلیت ردیابی شفافیت اپلیکیشن در حال حاضر بی فایده نیست. اگر اپل تلاش بیشتری برای بستن درهایی که امکان ردیابی برخی برنامه ها را فراهم می کند، انجام دهد، وضعیت قطعا بهبود خواهد یافت. محققان همچنین دریافته‌اند که برخی از برنامه‌ها خط‌مشی‌ها و مقررات اپل را نقض می‌کنند (مانند برنامه Umeng که در بالا ذکر شد)، بنابراین اپل باید روی راه‌های بهتری برای اعمال سیاست‌های خود در iOS و iPadOS کار کند.