• خانه
  • اخبار
  • چگونه میزان حافظه مورد نیاز آیفون خود را تعیین کنیم؟ اپل توضیح می دهد

چگونه میزان حافظه مورد نیاز آیفون خود را تعیین کنیم؟ اپل توضیح می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه میزان حافظه مورد نیاز آیفون خود را تعیین کنیم؟ اپل توضیح می دهد

همانطور که احتمالا می دانید، آیفون های اپل بدون پشتیبانی از کارت حافظه عرضه می شوند. به همین دلیل باید هنگام انتخاب گزینه های مختلف که دارای حافظه داخلی متنوعی هستند، تصمیم درستی بگیرید. در این مورد، اپل نحوه تعیین میزان حافظه مورد نیاز آیفون را توضیح می دهد. اس ترنجی با من باش.

میزان حافظه مورد نیاز آیفون برای هر کاربر چقدر است؟!

مطمئن نیستید هنگام خرید یک گوشی هوشمند جدید به چه مقدار فضای ذخیره سازی داخلی نیاز دارید؟ شاید شما فقط بیشترین مقدار حافظه داخلی را برای مدلی که می خرید انتخاب کنید. اما این هدر دادن پول است مگر اینکه واقعاً به 512 گیگابایت یا 1 ترابایت حافظه داخلی دستگاه خود نیاز داشته باشید.

اکنون اپل به شما نشان می دهد که چگونه می توانید بفهمید که چقدر فضای ذخیره سازی برای آیفون جدید خود نیاز دارید. در اکتبر سال گذشته، شایعه‌ای شنیدیم که اپل می‌خواهد آیفون 14 را در سال 2022 با دو ترابایت حافظه فلش NAND عرضه کند. به احتمال زیاد، این ظرفیت ذخیره سازی تنها در خط آیفون 14 پرو در دسترس خواهد بود. در حال حاضر، بالاترین ظرفیت ذخیره سازی آیفون یک ترابایت در آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس است.

نسخه های غیر پرو نیز با حداکثر 512 گیگابایت حافظه داخلی در دسترس هستند. اپل برای کمک و راهنمایی کاربران، راهنمای خود را با عنوان «چگونه ظرفیت ذخیره سازی آیفون خود را انتخاب کنیم» منتشر کرده است. اپل می گوید که اگر می خواهید یک آیفون جدید بخرید، می توانید با تحقیق در مورد نیازهای ذخیره سازی فعلی خود بهترین گزینه را انتخاب کنید که مناسب شماست.

مقدار حافظه مورد نیاز آیفون

البته این گفته کاملا منطقی است. اگر می دانید در حال حاضر به چه مقدار فضای ذخیره سازی روی گوشی خود نیاز دارید، احتمالاً می توانید کدام گزینه را برای آیفون اپل انتخاب کنید. همچنین باید توجه داشته باشیم که اگر بیشتر کارهای خود را با گوشی هوشمند خود انجام می دهید، احتمالاً می دانید که به چه مقدار فضای ذخیره سازی روی گوشی خود نیاز دارید. اما اگر اینطور نیست و نمی دانید چقدر نیاز دارید، تشخیص آن کار سختی نخواهد بود.

می توانید در آیفون خود به Settings > General > iPhone Storage بروید. در بالای صفحه خواهید دید که چقدر فضای ذخیره سازی در دستگاه خود استفاده کرده اید و مقدار کل موجود است. همچنین می توانید انواع فایل هایی که برای پر کردن فضای ذخیره سازی آیفون خود استفاده کرده اید را مشاهده کنید. به عنوان مثال، با استفاده از کدگذاری رنگ در ابزار اندازه گیری حافظه آیفون، می توانید به سرعت متوجه شوید که آیا گوشی شما پر از برنامه، عکس، فیلم، ایمیل یا پیام است یا خیر.

اپل می گوید اگر حجم فایل شما به حداکثر فضای ذخیره سازی دستگاه رسیده باشد، قطعا باید آیفون بعدی خود را با ظرفیت بیشتری خریداری کنید. در واقع، دانستن اندازه فایل‌های فعلی‌تان می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید چقدر فضای ذخیره‌سازی برای آیفون بعدی خود نیاز دارید. اگر فضای بدون استفاده زیادی دارید، اپل پیشنهاد می کند که آیفون بعدی شما همان ظرفیت ذخیره سازی آیفون بعدی شما را داشته باشد. شما در حال حاضر از آن استفاده می کنید. به خاطر داشته باشید که اپل نمی گوید در چنین شرایطی آیفونی با ظرفیت ذخیره سازی کمتر بخرید.

این ممکن است راهنمای عاقلانه ای نباشد. چرا که شاید هر سال حجم فایل های مختلف شما به تدریج افزایش پیدا کند و نیاز شما را به همان حافظه داخلی افزایش دهد. برخی از پاسخ های این توصیه جالب است. به عنوان مثال، به جای نیازهای فعلی، همیشه باید به نیازهای ذخیره سازی خود برای دستگاه بعدی نگاه کنید.

چگونه میزان حافظه مورد نیاز آیفون خود را تعیین کنیم؟ اپل توضیح می دهد

همانطور که او می گوید، با پیشرفت هر نسل در دوربین هر دستگاه جدید و حتی با افزایش حجم فایل های نصب، کاربران عکس ها و فیلم های بزرگ تری دریافت می کنند که به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند. البته کاربران آیفون همیشه می توانند از iCloud برای ذخیره سازی استفاده کنند. هنگامی که در iCloud ثبت نام می کنید، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان دریافت می کنید. ظرفیت ذخیره سازی، نه تنها برای آیفون، بلکه به طور کلی برای گوشی های هوشمند، مسیر طولانی را طی کرده است.

مطابق با PhoneArenaزمانی که اولین نسل آیفون در سال 2007 عرضه شد، تنها با 4 و 8 گیگابایت حافظه در دسترس بود. در نهایت اپل یک گزینه 16 گیگابایتی اضافه کرد. آیفون 4s اولین آیفونی بود که در سال 2011 به شما 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه کرد. سری آیفون 6 که در سال 2014 معرفی شد، اولین دستگاهی بود که 128 گیگابایت حافظه داخلی ارائه کرد. همچنین دو سال بعد، در سال 2016، اپل ظرفیت ذخیره سازی 256 گیگابایتی را در سری آیفون 7 معرفی کرد.این حجم در آیفون XS و آیفون XS Max در سال 2018 دو برابر شد.

متعاقباً، سری آیفون 13 پرو اولین دستگاهی بود که تا 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ارائه کرد. از آنجایی که به نظر می رسد اپل ظرفیت ذخیره سازی دستگاه های خود را هر دو سال یکبار دو برابر می کند، ممکن است گزینه هایی با حافظه داخلی 2 ترابایتی در آیفون 15 نیز ببینیم. ایده شما برای این کار چیست؟ آیا می خواهید یک آیفون با حافظه داخلی بالاتر بخرید؟ روش شما برای تعیین نیازهای حافظه ذخیره سازی چیست؟