• خانه
  • اخبار
  • چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود

چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود

چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود
One Medical مراقبت های بهداشتی مبتنی بر فناوری را ارائه می دهد. (یک تصویر پزشکی)

از آنجایی که آمازون گام‌های بزرگ‌تری در مراقبت‌های بهداشتی برداشته و دستگاه کارآمدی خود را به سمت دارو می‌چرخاند، برخی کارشناسان می‌گویند این صنعت می‌تواند به‌طور قابل توجهی تغییر کند.

درک استریت، کهنه کار فناوری سلامت و مدیر عامل استارت آپ نرم افزار سلامت مستقر در سیاتل DexCare، می گوید: «این آغاز صعود آمازون به بالای کوه است.

این کوه مطمئناً شیب دار است. آمازون در حال حاضر سال‌ها سرمایه‌گذاری هنگفتی را در بخش مراقبت‌های بهداشتی و با نتایج متفاوتی انجام داده است. سال گذشته، این شرکت سرمایه گذاری مشترک Haven خود را با Berkshire Hathaway و JP Morgan Chase خاتمه داد. اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد اولین سرویس مجازی خود، Amazon Care را تعطیل کند.

اما آمازون در تابستان امسال با اعلام خرید 3.9 میلیارد دلاری گروه مراقبت های اولیه One Medical، علاقه خود را به مراقبت های بهداشتی ادامه داد. این معامله که سومین خرید بزرگ آمازون تا به امروز خواهد بود، هنوز توسط رگولاتورها در حال بررسی است.

با توجه به اندازه، پیچیدگی و پتانسیل فناوری برای تغییر بیشتر بازار مراقبت‌های بهداشتی، این بخش به عنوان یکی از محتمل‌ترین صنایعی که آمازون می‌تواند ستون چهارم کسب‌وکار خود را در کنار سه مورد موجود خود بیابد: خدمات وب آمازون، آمازون پرایم، ظهور کرده است. و بازار آمازون

ما با رهبران صنعت مراقبت های بهداشتی صحبت کردیم تا درباره اینکه چگونه غول فناوری می تواند از فناوری و داده های خود برای ایجاد اختلال در بازار دیگری استفاده کند، بیشتر بدانیم.

آمازون طیف گسترده‌ای از پیشنهادات را دارد که می‌تواند آن‌ها را بسازد و مقیاس‌بندی کند

آمازون در حال حاضر از طریق خدمات وب آمازون برای سلامت با شرکت های مراقبت های بهداشتی شریک می شود و از همه چیز، از امور مالی و عملیات گرفته تا تحقیقات پزشکی و تعاملات بیمار و پزشک پشتیبانی می کند. AWS ابزارهایی را برای استخراج داده‌های مراقبت‌های بهداشتی، جمع‌آوری درآمد، قدرت مراقبت مجازی و موارد دیگر فراهم می‌کند.

چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود
مدیر عامل دکس کر درک استریت. (عکس از DexCare)

استریت گفت که این شرکت احتمالاً هر یک از این تلاش‌ها را گسترش می‌دهد، آنها را مقیاس‌بندی می‌کند و به دستگاه‌هایی مانند نوار سلامت Halo View، بازار تجارت الکترونیک Amazon.com و داروخانه آنلاین متصل می‌کند.

خرید برنامه ریزی شده آمازون از One Medical – که سومین خرید بزرگ آن تا به حال خواهد بود – مشابه نحوه تصاحب اینستاگرام توسط فیس بوک (اکنون متا) در سال 2012 به مبلغ 1 میلیارد دلار است. استریت که استارت آپ آن از گروه دیجیتال منشعب شد. Providence Innovations.

استریت در مورد تفکر فیس بوک می گوید: “ما می توانیم این چیز کوچک را برداریم و آن را در موتور خود قرار دهیم و شگفت انگیز خواهد بود.” “و من فکر می کنم این همان است. اگر آمازون هستید، در این مقیاس فکر می کنید.

تخصص لجستیک آمازون می تواند برای مراقبت های بهداشتی مفید باشد

این صنعت با ناکارآمدی، تاخیر در مراقبت، پیگیری های متعدد تست، سیستم های داده های پراکنده و مشکلات زنجیره تامین مواجه است. کارشناسان می گویند آمازون می تواند با چندین سیستم بهداشتی همکاری کند تا ناکارآمدی ها را از بین ببرد و به ارائه لوازم و خدمات کمک کند.

Ken Mandle، MD، مدیر برنامه انفورماتیک سلامت محاسباتی در بیمارستان کودکان بوستون، گفت: «پلتفرم مدیریت زنجیره تأمین و تجارت الکترونیک مصرف‌کننده منحصر به فرد آمازون می‌تواند دارایی‌های بی‌نظیری برای فروش و تحویل کالا در جایی که مورد نیاز است باشد».

لی شوام، MD و معاون تجربه بیماران دیجیتال و مراقبت مجازی در Mass General Brigham، گفت که آمازون می تواند یک “ارائه دهنده واحد” باشد و راهی برای ایجاد درآمد قابل توجه “به روشی که بداند چگونه انجام دهد” بیابد.

علاوه بر این، آمازون ممکن است تمایز بین مراقبت در خانه و مراقبت در بیمارستان یا کلینیک را بیشتر محو کند. استریت که قبلاً یکی از بنیانگذاران C-SATS است، یک استارت آپ در سیاتل است که از فناوری برای طبقه بندی جراحان استفاده می کند، گفت: “این احتمالاً منجر به تشخیص های مربوط به ارائه مراقبت های ناهمزمان برای مناطق خاص خاص می شود که می توانید به مراقبت های 100 درصد مجازی منتقل کنید.” در سال 2018 توسط جانسون و جانسون خریداری شد.

استریت گفت که یک مثال می تواند مدیریت دیابت از طریق تشخیص خانگی باشد. او گفت: «آنها می توانند کل خطوط خدمات را مجازی کنند. در آینده، افراد ممکن است زمان کمتری را برای بهبودی پس از بیماری و جراحی در بیمارستان و زمان بیشتری را در خانه بگذرانند.

سیستم های بهداشتی می توانند از تخصص داده آمازون بهره مند شوند

آمازون این پتانسیل را دارد که به سیستم های بهداشتی کمک کند تا داده های خود را مدیریت کنند، نتایج بیمار را درک کنند و بازخورد بلادرنگ را به پزشکان ارائه دهند. آمازون با داده‌های کافی می‌تواند به تشخیص زودهنگام علائم بیماری، پیش‌بینی نتایج بیمار و حتی راهنمایی افراد به سمت مراقبت‌های پزشکی یا انتخاب‌های سالم‌تر مصرف‌کننده کمک کند.

ماندل گفت: «مراقبت‌های بهداشتی از عدم هماهنگی رنج می‌برد که منجر به اودیسه‌های تشخیصی طولانی، آزمایش‌های غیرضروری و تکراری و خطاهای پزشکی می‌شود.» “One Medical می تواند به AWS یکپارچه سازی داده های مراقبت های بهداشتی و راه حل های یادگیری ماشین نقشی در مدیریت سوابق پزشکی و ارائه پشتیبانی تصمیم به پزشکان و بیماران بدهد.”

چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود
کن مندل، پزشک بیمارستان کودکان بوستون، دکتر کن ماندل، مدیر برنامه انفورماتیک سلامت محاسباتی. (عکس کودکان بوستون)

آمازون در حال حاضر از طریق بازار خود به مجموعه داده های عظیمی در مورد عادات مصرف کننده دسترسی دارد. ماندل گفت، در حالی که داده های بهداشتی توسط مقررات فدرال حفظ حریم خصوصی محافظت می شود، این شرکت می تواند راهی برای ترکیب آن با داده های مصرف کننده پیدا کند، مانند ارائه مشوق ها یا تخفیف ها. همچنین می تواند مجموعه داده های خود را با خدمات متصل به خانه گسترش دهد.

نتیجه می تواند اطلاعات زیادی در مورد هر بیمار باشد.

«این داده‌هایی که به تیم‌های فناوری و علم داده آنها وارد می‌شود، آن‌ها را در جنبه‌های پیش‌بینی بسیار مؤثر می‌سازد. [health] معادله،” استریت گفت.

موانعی برای استفاده مؤثر از داده ها برای پیش بینی و تأثیرگذاری بر نتایج سلامت وجود دارد. داده‌های سلامت مصرف‌کننده، انبوهی است که اغلب در گروه‌های مختلف بهداشتی طبقه‌بندی می‌شود و با اصطلاحاتی احاطه شده است که معنا را مبهم می‌کند. تلاش‌های فنی قبلی برای بهبود مراقبت‌های بهداشتی از طریق داده‌ها شکست خورده است، مانند تلاش مصرف‌کننده Google، Google Health و IBM’s Watson Health.

اما آمازون ممکن است در نهایت با بهبود ابزارهای نرم افزاری و گسترش دسترسی آن به داده ها، بر برخی از این مشکلات غلبه کند. استریت گفت، در نهایت، این شرکت ممکن است حتی سیستم‌های پرونده پزشکی الکترونیکی را بهبود بخشد، که به طور گسترده به‌عنوان دست و پا گیر، زمان‌بر و از نظر فناوری غیرقابل انعطاف دیده می‌شوند.

چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود
گروه سلامت Halo View آمازون و ردیاب خواب Halo Rise. (تصاویر آمازون)

دلیلی برای نگرانی

آمازون باید بر نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی داده ها غلبه کند – چه از جانب تنظیم کننده ها و چه از طرف شرکای تجاری.

در همان روزی که آمازون قرارداد One Medical را اعلام کرد، سناتور امی کلوبوچار (D-Minn.) نامه ای به کمیسیون تجارت فدرال نوشت.

“من همچنین از FTC می خواهم که نقش داده ها، از جمله به عنوان یک مانع بالقوه برای ورود را در نظر بگیرد، با توجه به اینکه این تراکنش پیشنهادی می تواند منجر به انباشت داده های بهداشتی شخصی بسیار حساس در دستان یک شرکت از قبل داده های فشرده شود.” کلوبوچار، که ریاست کمیته فرعی قوه قضائیه سنا در زمینه سیاست رقابت، قانون ضد تراست و حقوق مصرف کننده را بر عهده دارد، نوشت.

چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود
قدردانی، افسر ارشد پزشکی شانتانو نوندی. (عکس جایزه)

شانتانو ناندی، مدیر ارشد پزشکی شرکت مراقبت های بهداشتی Accolade، گفت: آمازون همچنین باید مراقب باشد که چگونه داده ها را جمع آوری و استفاده می کند تا اعتماد بیماران و پزشکان را که یک عامل کلیدی در مراقبت های بهداشتی است، جلب کند. وی گفت: پزشکی با سرعت اعتماد حرکت می کند.

خرید وان مدیکال مشکلات بالقوه دیگری را برای آمازون به همراه دارد که به سمت مراقبت های بهداشتی عمیق تر حرکت می کند.

One Medical یک خدمات مراقبت اولیه است و بیماران را برای مراقبت های تخصصی به سایر ارائه دهندگان ارجاع می دهد.

اما مراکز پزشکی دانشگاهی مانند Mass General Brigham با ایجاد یک پایگاه بزرگ بیماران اولیه که به نوبه خود از مراقبت های تخصصی پشتیبانی می کند، حاشیه های خود را به دست می آورند. شم گفت که آمازون به طور بالقوه می تواند از داده های خود برای حذف ثروتمندترین و سالم ترین بیماران از مراقبت های اولیه استفاده کند و بیمارستان ها را به عنوان شبکه ایمن برای فقیرترین افراد قرار دهد.

شوام همچنین نگران است که آمازون مراقبت های تخصصی را از طریق One Medical اعمال کند. آمازون می‌تواند «اسلات‌ها» را با متخصصان رزرو کند و دسترسی سریع به بیماران خود را فراهم کند و دسترسی به بیماران خارج از سیستم خود را کاهش دهد.

چگونه ممکن است فناوری و لجستیک آمازون می تواند مراقبت های بهداشتی را مختل کند و باعث اضطراب شود
ماس ژنرال بریگام پزشک لی شوام، معاون تجربه دیجیتال بیمار و مراقبت مجازی. (عکس مشترک دسته جمعی)

شوام گفت که در سناریوهای خاص، همه در درازمدت برنده می شوند: آمازون، گروه های بهداشتی موجود و بیماران. شوام گفت، برای مثال، در یک سیستم مراقبت بهداشتی تک پرداختی، آمازون با دولت قرارداد می بندد و بیمارستان ها سرپا می مانند – اگرچه این یک سناریوی محتمل نیست، و آمازون احتمالاً ادامه خواهد داشت.

شوام گفت: سیستم های بهداشتی باید از هم اکنون در مورد اینکه چگونه با ورود آمازون و سایر بازیگران بزرگ فناوری به مراقبت های بهداشتی سازگار می شوند فکر کنند. او می‌پرسد، “آیا راهی برای همکاری پیدا می‌کنیم و اساساً سیستم‌های سلامت دانشگاهی را به شبکه‌های مراقبت ثالثی که واقعاً نیاز دارند تبدیل می‌کنیم و اجازه می‌دهیم مراقبت‌های اولیه به چیزی روان‌تر تبدیل شود؟”

شوام گفت: “پیش بینی من این است که هیچ کس قرار نیست در اولین پاس آن را درست انجام دهد.” “اما آموخته های زیادی وجود خواهد داشت که ادامه خواهد داشت.”