منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • چگونه مرکز فناوری Bellevue شبیه سیلیکون ولی است – و چه چیزی می توانند از یکدیگر بیاموزند

چگونه مرکز فناوری Bellevue شبیه سیلیکون ولی است – و چه چیزی می توانند از یکدیگر بیاموزند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه مرکز فناوری Bellevue شبیه سیلیکون ولی است - و چه چیزی می توانند از یکدیگر بیاموزند

چگونه مرکز فناوری Bellevue شبیه سیلیکون ولی است - و چه چیزی می توانند از یکدیگر بیاموزند
ساخت و ساز برج اداری 43 طبقه برای آمازون در کنار مرکز ترانزیت Bellevue و گوشه ای از گربه از ایستگاه راه آهن آینده در حال انجام است. پروژه Bellevue 600 بخشی از ردپای کلی آمازون است که در نهایت به بیش از 6.6 میلیون فوت مربع در مرکز شهر Bellevue خواهد رسید. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

مقایسه سیلیکون ولی و سیاتل به نوعی سرگرمی منطقه ای در شمال غربی اقیانوس آرام تبدیل شده است.

اما این مقایسه می‌تواند دقیق‌تر باشد اگر چند مایلی به سمت شرق، در سواحل دریاچه واشنگتن تا جایی که آسمان Bellevue طلوع می‌کند، هدایت شود. از نظر تاریخی، خیزش بخش شرقی، مسیر سن خوزه در سیلیکون ولی را از نزدیک منعکس می کند.

مارگارت اومارا، مورخ فناوری، هفته گذشته در یک رویداد در انجمن مرکز شهر Bellevue گفت: “Bellevue ارتباط زیادی با مکانی دارد که من در مورد آن صحبت می کنم و می نویسم.” “و من نمی توانم این را در مورد بسیاری از جاها بگویم.”

مکانی که اومارا به آن اشاره کرد البته سیلیکون ولی بود.

اومارا، استاد دانشگاه واشنگتن، گفت: «تقاطع بین شهرنشینی عظیم و هزینه‌های دفاعی در هر دو منطقه سیاتل و خلیج فارس موازی بسیار مهمی است و همچنین به توضیح اینکه چرا این مکان‌ها به مراکز اولیه فناوری تبدیل شده‌اند، کمک می‌کند.» برای کار او بر ظهور دره سیلیکون متمرکز بود.

چگونه مرکز فناوری Bellevue شبیه سیلیکون ولی است - و چه چیزی می توانند از یکدیگر بیاموزند
مارگارت اومارا هفته گذشته در رویداد انجمن مرکز شهر Bellevue سخنرانی کرد. (عکس از انجمن مرکز شهر Bellevue)

وقتی صحبت از فناوری به میان می آید، Bellevue به سختی یک فرد خارجی است. این دفاتر پرمخاطب برای T-Mobile، Facebook، Microsoft و – به طور فزاینده ای در سال های اخیر – آمازون میزبانی می کند. و در حالی که سیاتل در حال مبارزه با جرم و جنایت و نبردهای سیاسی است، Bellevue پایگاه جذابی برای برخی دیگر از شرکت های فناوری به نظر می رسد.

اما علیرغم سرفصل‌های اخیر برای شرکت‌های Bellevue، تاریخچه فناوری شهر بسیار به عقب برمی‌گردد – درست مانند منطقه خلیج. اومارا هفته گذشته در سخنرانی خود عواملی را بیان کرد که هم سیلیکون ولی و هم شرق را به قطب های فناوری تبدیل کرده است.

در منطقه خلیج فارس، دولت فدرال مبالغ هنگفتی را برای دفاع به شرکت‌های هوافضا مانند لاکهید می‌ریزد. در منطقه بودجه ساوند بوئینگ بود. این شرکت‌ها به عنوان آهن‌ربا برای مهندسان و خانواده‌هایشان عمل می‌کردند (پدر استیو وزنیاک یک مهندس لاکهید بود) – و اومارا خاطرنشان کرد که کودکانی که در رونق هزینه‌های دفاعی هستند اغلب به تقویت صنعت فناوری در نیمه دوم قرن 1920 اعتبار می‌دهند.

به عنوان مثال، نمایشگاه جهانی سیاتل در سال 1962 را در نظر بگیرید که بر فناوری های آینده تمرکز دارد.

اومارا گفت: «بچه های سیاتل و بلوو به نمایشگاه آمدند. “آنها سوار مونوریل شدند، آینده را دیدند و با آن تغییر کردند.”

بیل گیتس شش ساله و پل آلن نه ساله از نمایشگاه جهانی بازدید کرد.

اومارا گفت: «و 17 سال بعد، این بچه‌های بزرگ‌تر به اینجا بازگشتند و شرکت کوچک مایکروسافت خود را به Bellevue منتقل کردند. “و بقیه، همانطور که می گویند، تاریخ است.”

اومارا گفت: «پس نه تنها به آینده فکر کنید، بلکه به این فکر کنید که بعدی چه کسی است. “کودکان شش ساله و نه ساله ما کجا هستند، چگونه به آنها الهام خواهیم داد؟” چگونه می خواهیم به آنها نشان دهیم که چه چیزی ممکن است؟”

اما داستان «ایست ساید رایز» کاملاً داستانی برای بچه‌هایی نیست که با چشم‌های گشاد شده رویای بزرگ دارند. مانند بیشتر تاریخ این کشور، یک جریان زشت زیر آب نژادپرستی وجود دارد. مورخان، از جمله اومارا، خاطرنشان کرده‌اند که چگونه سفر اجباری اتوبوس به سیاتل جرقه‌ای را برانگیخت که معمولاً از آن به عنوان «پرواز سفید» در منطقه یاد می‌شود، با خانواده‌های ثروتمند سفیدپوست که از دریاچه واشنگتن به حومه شرقی نقل مکان کردند تا از تغییرات اجتماعی جلوگیری کنند. تلاش ها.

اومارا هفته گذشته گفت که Bellevue و حومه شرقی اطراف آن اکنون در حال نوشتن فصل جدیدی هستند – فصلی که اثرات موجی در آینده خواهد داشت.

او گفت: “کاری که ما اکنون انجام می دهیم، تاریخ در حال حاضر، تنها مربوط به 10 سال آینده نیست.” “برای 30 یا 50 یا 70 سال آینده مهم است.”

یکی از مواردی که اومارا هنگام صحبت با جوامعی که می‌خواهند دره سیلیکون را منعکس کنند، گفت: سعی نکنید از مکان دیگری تقلید کنید.

او گفت: “ما می توانیم از تجربه آنها چیزهای زیادی بیاموزیم.” اما احتمالاً چیزهای زیادی وجود دارد که سیلیکون ولی می تواند – و باید – از Bellevue بیاموزد. از آنجا که، صادقانه بگویم، وقتی صحبت از ارائه مسکن شهری، محله‌های مسکونی متراکم که می‌توان در اطراف آن‌ها قدم زد، یک مرکز با کاربری مختلط، شلوغ با امکانات شهری غنی به میان می‌آید، Bellevue بسیار جلوتر است. وقتی صحبت از سیستم حمل و نقل عمومی منطقه ای، دسترسی حمل و نقل به میان می آید، Bellevue بسیار جلوتر است.

افزایش فرصت‌ها برای کار از راه دور باعث ایجاد ابهام در آینده مراکز شهری پر از ادارات شده است. اما اومارا گفت که اگر هیچ چیز دیگری نباشد، دستورات خانگی همه گیر به ما در مورد ارزش یک رابطه شخصی بیشتر یاد داده است.

اومارا گفت: «این فقط ساختمان ها نیستند. این افراد در ساختمان ها هستند.