• خانه
  • اخبار
  • چگونه سناتور کانتول از جلسات توجیهی طبقه بندی شده برای ایجاد حمایت دو حزبی از قانون تاریخی CHIPS استفاده کرد

چگونه سناتور کانتول از جلسات توجیهی طبقه بندی شده برای ایجاد حمایت دو حزبی از قانون تاریخی CHIPS استفاده کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه سناتور کانتول از جلسات توجیهی طبقه بندی شده برای ایجاد حمایت دو حزبی از قانون تاریخی CHIPS استفاده کرد

چگونه سناتور کانتول از جلسات توجیهی طبقه بندی شده برای ایجاد حمایت دو حزبی از قانون تاریخی CHIPS استفاده کرد
سناتور ایالات متحده ماریا کانتول، مدیر سابق فناوری سیاتل که برای اولین بار در سال 2000 در نشست brooztechnology در 7 اکتبر 2022 به عضویت سنای ایالات متحده انتخاب شد. (brooztechnology Photo/Dan DeLong)

اگر سناتورهای آمریکایی احتمالاً می توانند روی یک چیز توافق کنند، این است که آنها در مورد چیزهای زیادی توافق ندارند. پس چگونه ماریا کانتول، سناتور واشنگتن اخیراً موفق شد حمایت دو حزبی را برای تصویب قانون 280 میلیارد دلاری چیپس و علم کسب کند؟

دموکرات و دیگران از یک استراتژی چند جانبه استفاده کردند که شامل آموزش همکاران در مورد خطر امنیتی که ایالات متحده با از دست دادن توانایی خود در توسعه و تولید محصولات با فناوری پیشرفته با آن مواجه است، بود. این رویکرد با غلبه بر مخالفت سناتور میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان، کارساز بود. چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، کانتول را “سال به سال بی امان” در تلاش برای تصویب این قانون خواند.

این لایحه شامل مشوق هایی برای احیای تولید نیمه هادی ایالات متحده و سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه در هوش مصنوعی، روباتیک، انرژی پاک، انرژی هسته ای، انرژی کوانتومی و سایر زمینه ها است.

هنوز منتقدان زیادی از جمله یکی از اعضای برجسته حزب کانتول وجود داشت. سناتور آمریکایی برنی سندرز آن را یک “چک سفید” برای صنعت نیمه هادی خواند و به آن رای منفی داد.

من در اجلاس brooztechnology در سال 2022 با Cantwell در مورد مسیر حمایت از این قانون مصاحبه کردم که با رای هر دو حزب در مجلس و سنا تصویب شد. این چیزی است که او گفت.

برجسته کردن تهدید امنیتی

در حالی که ایالات متحده نیمه هادی ها را اختراع کرد، این کشور تنها 12 درصد از تراشه های جهان را تولید می کند، علیرغم اینکه این تراشه ها در زندگی ما گسترده هستند.

تایوان اکنون پیشرو در تولید تراشه است و چین میلیاردها دلار برای ساخت ظرفیت خود هزینه می کند. کمبود جهانی اخیر تراشه، تولید کالاهای ضروری از جمله خودروهای آمریکایی را با مشکل مواجه کرده است. کارشناسان هشدار می دهند که اگر تنش های سیاسی فزاینده باعث قطع عرضه تراشه سازان آسیایی شود، می تواند بر تولید هزاران محصول تأثیر بگذارد.

بنابراین کانتول به سازماندهی جلسات توجیهی طبقه بندی شده برای سناتورها به رهبری روسای نظامی، مدیران آژانس ها و افسران ارشد فناوری در آژانس های مختلف کمک کرد. در جلساتی که در اتاق‌های توجیهی ایمن به نام «SCIFs» برگزار می‌شود، قانون‌گذاران می‌توانند سؤالات خاصی در مورد خطرات امنیتی ناشی از عدم تولید تراشه در ایالات متحده بپرسند.

کانتول گفت: پس از جلسات، “مردم آماده رفتن بودند.” گفتند بیایید این قبض را انجام دهیم. بیایید این را از خط دروازه عبور دهیم.»

چگونه سناتور کانتول از جلسات توجیهی طبقه بندی شده برای ایجاد حمایت دو حزبی از قانون تاریخی CHIPS استفاده کرد
سناتور ایالات متحده ماریا کانتول (چپ) و گزارشگر brooztechnology لیزا استیفلر در نشست brooztechnology 2022 (عکس brooztechnology/Kevin Lisotta)

به اشتراک گذاشتن نگرانی ها در مورد رقابت جهانی

در سال 2021، قانونگذاران قوانین اولیه را برای تقویت تولید تراشه در آمریکا تصویب کردند. کانتول گفت که این لایحه قبلی، بقیه جهان را با برنامه های ایالات متحده برای گسترش تولید نیمه هادی بیدار کرد. در عوض، اروپا شروع به برداشتن گام هایی کرده است که می تواند تولید را به سواحل خود جذب کند.

اثرات بالقوه اقتصادی، قانونگذاران در آن سوی راهرو را نگران کرده است. آنها باید قانون CHIPS را برای باز کردن بودجه تصویب می کردند.

ما از آن گذشته ایم [2021] بوده‌اید، و حالا می‌خواهید اجازه دهید این سرمایه‌گذاری به اروپا برود؟ شما تراشه ها را به یورو خواهید خرید. اجازه دهید این کار را انجام ندهیم،” Cantwell گفت. و این پیامی قانع کننده برای جمهوریخواهان شد.»

مشاغل تولیدی در غرب میانه تهدید می شود

اینتل، تراشه سنگین وزن ایالات متحده، در ژانویه 2022 اعلام کرد که قصد دارد یک مرکز جدید در اوهایو بسازد. اما زمانی که قانون چیپس و حمایت علمی و مالی ناشی از آن نامشخص شد، این شرکت اولین عرضه را در ماه جولای لغو کرد.

“آنها گفتند، “خب، من این را معطل می کنم تا این قانون تصویب شود.” و این نیز زنگ خطری بود. چون گوش کنید، ما تعداد زیادی اعلامیه تولید بزرگ در غرب میانه ندیده‌ایم.» Cantwell گفت.

پس از تصویب این لایحه، اینتل در ماه سپتامبر تاسیسات اوهایو را شکست.

اتصال نقاط از تحقیق و توسعه به استقرار و مشاغل

در دهه های اخیر، ایالات متحده علاقه کمتری به سرمایه گذاری های عمده در علوم پایه نشان داده است. قانون چیپس به طور چشمگیری بودجه بنیاد ملی علوم (NSF)، وزارت انرژی (DOE) و آزمایشگاه های ملی را افزایش می دهد. این نقش یک اداره فنی در NSF ایجاد می کند که به تبدیل اکتشافات علمی به فناوری های تجاری سازی شده کمک می کند.

Cantwell گفت: «به معنای واقعی کلمه می‌گفتیم که ما می‌خواهیم مهارت‌های تحقیق و توسعه خود را در دانشگاه‌ها، NSF، DOE از بین ببریم و ببینیم چگونه می‌توانیم به تولیدکنندگان کمک کنیم علم را سریع‌تر به کاربرد تبدیل کنند. “چرا؟ زیرا ما با رقابت افرادی در سراسر جهان روبرو هستیم که همین کارها را انجام می دهند.”

کانتول گفت: به یک معنا، این قانون به آزمونی برای قانونگذاران ایالات متحده تبدیل شده است تا نشان دهند هنوز می توانند در مورد مسائل مهم گرد هم آیند.

“[W]e در سراسر جهان مشاهده شد. آیا می توانیم این کار را انجام دهیم؟ آیا نهادی از کنگره که به نظر می رسد اینقدر متفرقه، مغرضانه و درگیر اطلاعات نادرست است، واقعاً می تواند گرد هم بیاید و کاری به اندازه تصویب این قانون انجام دهد؟» او پرسید. “و پاسخ، پاسخ مثبت بود.”