• خانه
 • اخبار
 • چگونه رهبران ایالت واشنگتن و غول‌های فناوری از «چاقوی ارتش سوئیس» انرژی پاک استقبال می‌کنند

چگونه رهبران ایالت واشنگتن و غول‌های فناوری از «چاقوی ارتش سوئیس» انرژی پاک استقبال می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه رهبران ایالت واشنگتن و غول‌های فناوری از «چاقوی ارتش سوئیس» انرژی پاک استقبال می‌کنند

کامیون باری هیدروژنی
یک نیروگاه دو مگاواتی با سوخت هیدروژن که توسط First Mode در سیاتل طراحی و تولید شده است، در این کامیون انگلیسی-آمریکایی در معدن پلاتین آنها در آفریقای جنوبی نصب شده است و بزرگترین وسیله نقلیه بدون آلایندگی جهان را ایجاد می کند. (عکس در حالت اول)

در حالی که ایالات متحده در حال گذار گسترده به انرژی پاک است، مقامات ایالت واشنگتن امیدوارند که ادعای پیشرو در انرژی هیدروژن را داشته باشند.

این ایالت در حال رقابت برای انتخاب به عنوان یکی از قطب های هیدروژن کشور است، یک نامگذاری فدرال که با یک میلیارد دلار افزایش برای کمک به توسعه این بخش همراه است. و آمازون و مایکروسافت در تابستان امسال اخباری در مورد پشتیبانی خود از هیدروژن پاک در عملیات خود به اشتراک گذاشتند.

هیدروژن با توجه به تطبیق پذیری آن به عنوان منبع سوخت، به عنوان یک راه حل اقلیمی جذاب به طور فزاینده ای در حال ظهور است و به آن لقب «چاقوی ارتش سوئیس» انرژی پاک را داده است.

واشنگتن می تواند دو جعبه مهم را در تلاش خود برای تبدیل شدن به H2Hub بررسی کند: این ایالت دارای تمیزترین شبکه برق در کشور است – یک ملاحظات کلیدی برای تولید هیدروژن سازگار با آب و هوا – و خانه شرکت ها و سازمان های دولتی است که تمایل دارند از سوخت استفاده کنید این شامل هوانوردی سبز، حمل و نقل و حمل و نقل دریایی، کشاورزی، بنادر، خرده فروشی و شرکت های فناوری است. علاوه بر این، واشنگتن دارای تخصص علمی از دانشگاه ها و موسسات است.

برایان یانگ، رئیس بخش فناوری پاک وزارت بازرگانی واشنگتن گفت: «ما نسبت به فرصت H2Hub خود بسیار خوش‌بین هستیم.

وزارت انرژی ایالات متحده این طرح 8 میلیارد دلاری را مدیریت می کند. در پاییز امسال، مناطق و ایالت ها طرح های مفهومی را ارائه خواهند کرد که طرح های مرکز خود را پیشنهاد می کنند. انتظار می‌رود که اداره DOE تا بهار آینده بین 6 تا 10 منطقه را برای H2Hubs انتخاب کند. 22 مدعی در این مسابقه شرکت دارند.

یانگ گفت، اگر واشنگتن انتخاب شود، این مرکز شامل مشارکت از اورگان و احتمالا آیداهو و آلاسکا خواهد بود.

چگونه رهبران ایالت واشنگتن و غول‌های فناوری از «چاقوی ارتش سوئیس» انرژی پاک استقبال می‌کنند
هواپیمای 20 صندلی و هیدروژن الکتریکی زیروآویا. (عکس از ZeroAvia)

امیلی کنت، مدیر ایالات متحده برای سوخت‌های کربن صفر در نیروی وظیفه هوای پاک، یک سازمان غیرانتفاعی ملی، گفت: «برنامه هاب هیدروژن DOE در زمان بسیار تاثیرگذاری انجام می‌شود.

او گفت: «این نوعی پیش پرداخت برای اقتصاد کم آلاینده و هیدروژنی در ایالات متحده است. “این فرصتی است برای شروع برخی از آن در مناطقی که بسیار منطقی است.”

سرمایه گذاران خطرپذیر نیز در این زمینه مشارکت دارند. بر اساس گزارش PitchBook، بخش هیدروژن تا آوریل 1.64 میلیارد دلار سرمایه گذاری بین المللی جذب کرده است. قانون کاهش تورم اخیراً تصویب شده شامل اعتبارات مالیاتی قابل توجهی برای تولید هیدروژن است.

حتی اگر ایالت توسط DOE انتخاب نشده باشد، جوامع در اینجا قبلاً پرچم‌ها را به عنوان مراکز کوچک خود نصب می‌کنند.

 • شهرستان لوئیس در جنوب غربی واشنگتن مشتاق است تا نام “دره هیدروژن” را به خود اختصاص دهد. یک شرکت استرالیایی در حال بررسی ساخت یک تاسیسات عمده تولید سوخت هیدروژنی در این شهرستان در سایتی در کنار کارخانه زغال سنگ TransAlta است که به زودی تعطیل می شود. این شهرستان همچنین برنامه هایی برای ساخت اولین ایستگاه هیدروژن ایالت دارد.
 • سال گذشته، داگلاس کانتی اولین تاسیسات تولید سوخت هیدروژنی واشنگتن خواهد بود.
 • بندر تاکوما با استارتاپ سوخت OCOchem برای توسعه ژنراتورهایی برای هیدروژن تمیز و تبرید بندر کار می کند. این شهر همچنین در حال مذاکره با Par Pacific، صاحبان نفت و پالایش ایالات متحده در تاکوما، برای توسعه زیرساخت های هیدروژنی است.
 • Tri-Cities در حال کاوش در تولید هیدروژن در جنوب شرقی واشنگتن است و در حال حاضر محل استقرار کارشناسان بخش در آزمایشگاه ملی شمال غربی اقیانوس آرام (PNNL)، OCOchem و دیگر استارت آپ ها است.
 • بندر سیاتل با PNNL کار می کند تا استراتژی هایی را برای ترکیب سوخت هیدروژن در عملیات خود بررسی کند.

غول های فناوری محلی آمازون و مایکروسافت نیز از تلاش های هیدروژنی حمایت می کنند. هفته گذشته، آمازون قراردادی را با Plug Power اعلام کرد تا شروع به خرید هیدروژن سبز کافی هر ساله از سال 2025 برای تامین انرژی 30000 لیفتراک یا 800 کامیون سنگین کند. در ماه ژوئیه، مایکروسافت اخباری مبنی بر اینکه توانسته است کامپیوترهای مرکز داده را با هیدروژن، همچنین با مشارکت Plug Power تامین کند، به اشتراک گذاشت.

کارا هرست، معاون جهانی پایداری در آمازون گفت: آمازون مفتخر است که اولین پذیرنده هیدروژن سبز است، با توجه به پتانسیل آن برای کربن زدایی بخش هایی که به سختی کاهش می یابد مانند حمل و نقل طولانی مدت، فولادسازی، حمل و نقل هوایی و کشتیرانی دریایی. ، در یک بیانیه.

درک تبلیغات پیرامون هیدروژن – و محدودیت های آن – به درک نحوه عملکرد آن به عنوان سوخت کمک می کند.

هیدروژن عنصری است که در مولکول های بی شماری از جمله آب، آمونیاک، گاز طبیعی و اکثر ترکیبات آلی یافت می شود. اما شما نمی توانید تمام آن مولکول ها را به طور موثر بسوزانید.

کوین اشنایدر، دانشمند آزمایشگاهی در PNNL می گوید: «مردم خواهند گفت که هیدروژن فراوان ترین عنصر در جهان است. “این بدان معنا نیست که این سوخت فراوان ترین سوخت در جهان است.”

سوخت هیدروژن پاک یا سبز با تقسیم آب برای ایجاد هیدروژن و اکسیژن با استفاده از فرآیندی به نام الکترولیز ساخته می شود. هیدروژن را می توان به وسایل نقلیه ای که با سلول های سوختی، ژنراتورها و سایر وسایلی که برای تولید انرژی سوزانده می شود، پمپ کرد. آب را به عنوان خوراک اصلی خود ایجاد می کند. هیدروژن همچنین می تواند از منابعی مانند متان از طریق پیرولیز تولید شود، اما این سوخت معمولاً تمیزتر است.

“مردم خواهند گفت که هیدروژن فراوان ترین عنصر در جهان است. این بدان معنا نیست که فراوان ترین سوخت در جهان است.

هیدروژن انرژی را ذخیره می کند و انرژی تولید می کند. اما قبل از هر چیز برای تولید هیدروژن به انرژی نیاز است. برای اینکه سوخت سازگار با آب و هوا باشد، الکترولیز باید از انرژی های تجدیدپذیر مانند خورشیدی، بادی یا سدهای برق آبی تامین شود.

که ما را به واشنگتن برمی گرداند. تقریباً 80 درصد برق این ایالت به لطف سدها سبز است. این واقعیت توجه شرکت های بین المللی مشتاق به اقتصاد هیدروژن را به خود جلب کرده است. یانگ گفت، حدود چهار سال پیش، آنها شروع به تماس در مورد فرصت ها در ایالت کردند.

ما فقط خیلی زیاد داریم [hydrogen-related inquiries] نادیده گرفتن و این واقعاً آن را روی نقشه ما قرار می دهد.» همان موقع بود که شروع کردیم به فکر کردن و صحبت کردن در مورد آن.»

بنابراین دولت ائتلافی از سهامداران را از طریق گروهی به نام CHARGE یا کنسرسیوم برای هیدروژن و سوخت های تجدیدپذیر الکترونیکی ایجاد کرد. CHARGE به ستون فقرات یک خوشه نوآوری هیدروژن تبدیل شده است که توسط وزارت بازرگانی پشتیبانی می شود. هدف او محبوبیت این رشته است – و به سرعت.

آرون فیور، مدیر اجرایی CHARGE گفت: «ساعت در حال حرکت است. “وقتی فرصت هایی را می بینیم که در آن فناوری به نظر آماده است، به نظر من بسیار مهم است که سعی کنیم آن را پیاده سازی کنیم و در سریع ترین زمان ممکن توسعه دهیم.”

در حال حاضر شرکت ها و موسسات زیادی در واشنگتن علاقه مند به تولید و استفاده از سوخت هیدروژنی هستند.

تولید کنندگان عبارتند از:

 • OCOchemریچلند: فناوری آنها هیدروژن را با دی اکسید کربن ترکیب می کند تا اسید فرمیک تولید کند، ماده ای شیمیایی که حمل و نقل آن آسان است و می توان از آن به عنوان سوخت هیدروژنی استفاده کرد.
 • الکترون مدرنسیاتل: استارت آپ از تجزیه در اثر حرارت برای تولید سوخت هیدروژن از منابع مختلف، از جمله سرگین گاو و گاز طبیعی استفاده می کند.
 • PNNLریچلند: محققان در حال توسعه فناوری‌هایی برای تولید هیدروژن هستند، از جمله شکل تمیزی از تجزیه گاز متان و فرآیندی با استفاده از زباله‌های زیستی.
 • شرکت فناوری STARSریچلند: این استارت‌آپ با استفاده از فناوری PNNL، هیدروژن را از گاز طبیعی تولید می‌کند و در حال انجام یک پروژه نمایشی با شرکت گاز کالیفرنیای جنوبی است.
 • یک خط لوله قدرتمندریچلند: یک شرکت در مراحل اولیه با ارتباط با PNNL که در حال توسعه فرآیندی برای تولید سوخت هیدروژنی است.

کاربران عبارتند از:

 • حالت اولسیاتل: شرکتی که کامیون‌های ماینینگ بزرگ را با سلول‌های سوختی هیدروژنی و باتری، در میان سایر خودروهای پیل سوختی می‌سازد.
 • همه تفنگداران دریایی آمریکابلینگهام: کشتی‌ساز اخیراً Sea Change را ساخته است، اولین کشتی تجاری مورد تایید گارد ساحلی ایالات متحده که از سلول‌های سوختی هیدروژنی نیرو می‌گیرد.
 • PACCAR/Kenworth، Bellevue: این شرکت کامیون های پیل سوختی و کامیون های تجاری الکتریکی می سازد. این شرکت برای آزمایش کامیون های پیل سوختی خود با بندر لس آنجلس همکاری کرده است.
 • ZeroAviaاورت: شرکت هوانوردی زیست محیطی مستقر در کالیفرنیا یک مرکز تحقیق و توسعه در واشنگتن راه اندازی کرده است تا نیروگاه های هیدروژن-الکتریک هیبریدی خود را آزمایش کند و به طور بالقوه آنها را در این ایالت بسازد.
 • پریز برقSpokane: از سال 2014، این شرکت مستقر در نیویورک مشغول ساخت سلول های سوختی هیدروژنی در این ایالت بوده و با مایکروسافت و آمازون معامله دارد.

در حالی که این بخش در حال رشد است، هنوز موانع قابل توجهی برای تولید و استفاده گسترده از هیدروژن وجود دارد.

سوخت با سناریوی مرغ و تخم مرغ مشابه آنچه در بازار خودروهای برقی روبرو است دست و پنجه نرم می کند. در مورد خودروهای برقی، مشتریان به دلیل عدم وجود گزینه های شارژ مجدد، برای خرید وسایل نقلیه مردد بودند، اما امکانات شارژ وجود نداشت زیرا کسی برای استفاده از آنها وجود نداشت. همین امر در مورد سوخت هیدروژنی و دستگاه ها نیز صدق می کند.

موانع اقتصادی مشابهی نیز وجود دارد. هزینه باتری های EV در ابتدا بسیار بالاتر بود، اما با بهبود فناوری، قیمت ها کاهش یافت. همچنین انتظار می رود نوآوری در تولید هیدروژن هزینه ها را کاهش دهد.

چگونه رهبران ایالت واشنگتن و غول‌های فناوری از «چاقوی ارتش سوئیس» انرژی پاک استقبال می‌کنند
مایکروسافت و پلاگ پاور یک ژنراتور پشتیبان ایجاد کرده اند که از سلول های سوختی هیدروژنی تغذیه می کند که برق، گرما و آب تولید می کند. بیشتر آب به صورت مایع آزاد می شود، اما برخی از منفذها به صورت بخار در اینجا خارج می شود. (Microsoft Photo/John Brecher)

هیدروژن همچنین چالش های ایمنی جدیدی ایجاد می کند. هیدروژن مانند سوخت نفت قابل اشتعال است و نگرانی هایی در مورد حمل و نقل و ذخیره آن وجود دارد. علاوه بر این، انتقال آن از محل های تولید به محل استفاده، هزینه های قابل توجهی دارد.

اما حرکتی برای اقتصاد هیدروژنی رو به رشد وجود دارد، از جمله معافیت های مالیاتی دولت، تقاضای مشتری، سرمایه گذاری خطرپذیر و هاب های آینده. رهبران ایالتی نقش مهمی را برای شمال غربی اقیانوس آرام پیش‌بینی می‌کنند که به لطف آمازون، مایکروسافت، بوئینگ و دیگران، یک رهبر فناوری و فضایی است.

فیور گفت: «این منطقه از نظر تأثیر جهانی بالاتر از وزن خود است. بنابراین امیدواریم که در فضای هیدروژنی نیز همین کار را انجام دهیم.